Постанова від 03.10.2015 по справі 821/3252/15-а

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/3252/15-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді - Войтович І.І.,

суддів - Бездрабко О.І., Циганій С.І.,

при секретарі - Сердюк О.О.,

за участю:

представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представника відповідача - Мурашкіна А.В.,

представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_4,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_5,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Кандидата на посаду Херсонського міського голови ОСОБА_6

до Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - кандидат на посаду Херсонського міського голови ОСОБА_5

про визнання рішення протиправним та його скасування,

встановив:

Кандидат на посаду Херсонського міського голови ОСОБА_6 (далі - позивач) звернувся до суду із адміністративним позовом до Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору кандидат на посаду Херсонського міського голови ОСОБА_5 (далі - третя особа) в якому просить визнати незаконною та скасувати постанову Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області №20-2 від 28.09.2015 року.

Дана позовна заява мотивована тим, що 28.09.2015 року Херсонська міська виборча комісія прийняла оскаржувану постанову, якою зареєструвала кандидатом на посаду Херсонського міського голови на місцевих виборах 25.10.2015 року ОСОБА_5. 02.10.2015 року на сайті Херсонської міської ради у розділі повідомлень Херсонської міської виборчої комісії були оприлюднені біографічні відомості та декларації кандидатів на посаду Херсонського міського голови, серед яких була і декларація ОСОБА_5. Зокрема, із даної декларації вбачається, що вона подана за 2013 рік. Таким чином, вважає, що виборча комісія імперативно зобов'язана відмовити в реєстрації такому кандидату, оскільки в силу ст.45 Закону України «Про місцеві вибори» декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, старости за формою, встановленою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Представники позивача в судовому засідання позов підтримали з підстав, викладених в позовній заяві. Просили його задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував.

Третя особа та його представник просили відмовити в задоволенні позову, оскільки ОСОБА_5 у пакеті документів, які подавалися відповідачу, надавалася декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік.

Заслухавши пояснення сторін, показання свідка, дослідивши письмові докази, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_6 зареєстрований кандидатом на посаду Херсонського міського голови, що підтверджується посвідченням №1 від 25.09.2015 року.

28.09.2015 року Херсонська міська виборча комісія прийняла постанову №20-2, якою зареєструвала кандидатом на посаду Херсонського міського голови на місцевих виборах 25.10.2015 року ОСОБА_5.

Не погоджуючись із вищенаведеною постановою позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із наступного.

Судом встановлено, що позивач вбачає протиправність оскаржуваної постанови в тому, що декларація ОСОБА_5, яка була подана до виборчої комісії не за рік, що передує року початку виборчого процесу, а за 2013 рік.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.40 Закону України «Про місцеві вибори» відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, висунутого місцевою організацією партії, за умов подання до комісії таких документів, а саме, декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости відповідно до статті 45 цього Закону.

Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про місцеві вибори» декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, старости за формою, встановленою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції".

В той же час, відповідно до ч.6 ст.43 Закону України «Про місцеві вибори» помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости.

Таким чином, твердження позивача про те, що оскаржувана ним постанова прийнята з порушенням норм виборчого законодавства, є помилковим, оскільки наявність недоліків або неточностей в поданих кандидатом на реєстрацію документів не може свідчити про відсутність таких документів взагалі, а тим більше не може слугувати підставою для скасування реєстрації кандидатом на посаду міського голови.

Також, суд зазначає, що позивачем не надано належних та допустимих доказів, судом не встановлено, що оскаржувана постанова безпосередньо порушує його права як кандидата на посаду міського голови.

Суд не приймає до уваги посилання позивача на ту обставину, що він також є кандидатом на посаду міського голови і участь ОСОБА_5 у виборчому процесі прямо порушує його права, так як в силу ч.2 ст.6 Закону України «Про місцеві вибори» виборцям забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні.

Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для скасування оскаржуваної позивачем постанови.

Згідно ч.9 ст.172 КАС України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем при зверненні до суду не було сплачено судовий збір у відповідності до Закону України «Про судовий збір».

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно зі ст.8 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014р. № 80-VIII, установлено, що у 2015 році мінімальна заробітна плата становить: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень.

Відповідно до п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 487,20 грн.

Таким чином, підлягає стягненню з позивача судовий збір за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру в розмірі 487,20 грн.

Керуючись статтями 11, 14, 53, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 159 - 163, 167, 177, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

В задоволенні позову відмовити.

Стягнути з кандидата на посаду Херсонського міського голови ОСОБА_6 до Державного бюджету України судовий збір в сумі 487,20 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суду у дводенний строк з дня її проголошення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя Войтович І.І.

судді Бездрабко О.І.

Циганій С.І.

кат. 1.3.2