Ухвала від 03.10.2015 по справі 809/4163/15

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"03" жовтня 2015 р. Справа № 809/4163/15

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Черепій П.М., розглянувши матеріали адміністративного

позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3

до Територіальної виборчої комісії села Вижній Березів Косівського району Івано-Франківської області

про скасування рішень №№ 34, 34 та 36 від 01.10.2015 року,-

ВСТАНОВИВ:

03.10.2015 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулись з адміністративним позовом до Вижньоберезівської територіальної виборчої комісії з позовною вимогою про надання можливості взяти участь у виборах в депутати сільської ради села Вижній Березів Косівського району Івано-Франківської області з місцевих виборів 25.10.2015 року.

Предметом позову заявлена позовна вимога, підставою якої є прийняті Вижньоберезівською територіальною виборчою комісією рішення за №№34, 34 та 36 від 01.10.2015 року про відмову в реєстрації кандидатами в депутати сільської ради вказаного села з місцевих виборів 25.10.2015 року.

Пунктом 6 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом.

Положеннями цієї норми визначено основні складові виборчого спору, за якими спір повинен виникнути під час виборчого процесу, та правовідносини, в яких виник цей спір, повинні бути пов'язані з виборчим процесом.

Пов'язаність правовідносин з виборчим процесом полягає в тому, щоб ці правовідносини виникли в межах виборчого процесу й стосувалися підготовки та проведення виборів.

Враховуючи, що правовідносини з приводу яких ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 заявили позов до Вижньоберезівської територіальної виборчої комісії виникли в межах виборчого процесу з місцевих виборів 25.10.2015 року й стосуються підготовки та проведення цих виборів, то заявлений позов є публічно-правовим спором щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом.

Стаття 172 Кодексу адміністративного судочинства України визначає особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій.

Частиною 4 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені правила предметної підсудності справ щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій, згідно положень якої щодо підготовки та проведення місцевих виборів до підсудності окружних адміністративних судів віднесено оскарження рішень, дії чи бездіяльність виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (в тому числі міст Києва та Севастополя), районних у містах виборчих комісій.

Частиною 5 вказаної статті Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, за винятком рішень, дій чи бездіяльності, що визначені частинами третьою - четвертою цієї статті, оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.

Підсудність справ з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності сільських територіальних виборчих комісій, до яких у відповідності до статті 19 Закону України «Про місцеві вибори» відноситься відповідач за заявленими в даному позові вимогами, не визначається частинами третьою-четвертою статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Як наслідок, позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про реєстрацію кандидатами в депутати сільської ради з місцевих виборів 25.10.2015 року, що заявлені до Вижньоберезівської територіальної виборчої комісії, у відповідності до частини 5 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України підсудні місцевому загальному суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії та не підсудні Івано-Франківському окружному адміністративному суду.

Пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Таким чином, адміністративна справа за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Вижньоберезівської територіальної виборчої комісії про реєстрацію кандидатами в депутати сільської ради з місцевих виборів 25.10.2015 року підлягає поверненню позивачам у відповідності до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі наведеного, керуючись частиною 3, пунктом 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Територіальної виборчої комісії села Вижній Березів Косівського району Івано-Франківської області про скасування рішень №№34, 34 та 36 від 01.10.2015 року - повернути позивачу з усіма доданими документами.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Черепій П.М.