Ухвала від 28.08.2015 по справі 809/3425/15

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

"28" серпня 2015 р. Справа № 809/3425/15

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Мигалюк Ю.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління освіти, молоді та спорту Коломийської РДА Івано-Франківської області, Коломийської РДА Івано-Франківської області про скасування п.1 розпорядження №305 від 26.09.2014 року, визнання протиправним та скасування наказу №589-к від 30.10.2014 року, визнання бездіяльності протиправною, зобов"язання до вчинення дій та стягнення моральної шкоди в розмірі 30 000 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління освіти, молоді та спорту Коломийської РДА Івано-Франківської області Коломийська РДА Івано-Франківської області про скасування п.1 розпорядження №305 від 26.09.2014 року, визнання протиправним та скасування наказу №589-к від 30.10.2014 року, визнання бездіяльності протиправною, зобов"язання до вчинення дій та стягнення моральної шкоди в розмірі 30 000 грн.

Згідно п.5 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, а у випадку, якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Дотримання цього строку є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах, яка дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням і можливості регулярного звернення до суду, сприяє стабільності діяльності суб'єктів владних повноважень щодо виконання своїх функцій.

У відповідності з частиною 3 статті 99 даного Кодексу для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Як вбачається із змісту позовної заяви позивачем оскаржуються розпорядження №305 від 26.09.2014 року, наказ №589-к від 30.10.2014 року.

Таким чином, зазначені у позовній заяві порушення прав особи, яка звернулася до суду, мали місце у 2014 році, про що позивачу тоді ж і стало відомо.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позивачем пропущено строк, встановлений статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною першою та другою статті 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Таким чином вказаною нормою передбачено можливість визнання судом причин пропуску строку звернення до суду поважними.

Разом з тим, законодавством не встановлено перелік випадків, які можуть розцінюватись судом, як поважні причини пропуску строків, тому суд в кожній конкретній справі з врахуванням всіх обставин самостійно визначає поважність таких причин. Проте, на переконання суду це мають бути об'єктивні обставини, які не залежить від волевиявлення сторони та пов'язані з труднощами, що заважали звернутись до суду у межах встановленого строку.

Однак жодних поважних причин пропущення строку звернення до суду позивачем у позовній заяві та доданих до неї матеріалах не наведено.

Виходячи з вищенаведеного, зважаючи на значний пропуск строку звернення до суду, невстановлення причин такого пропуску, які визнано поважними, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов слід залишити без розгляду, як такий, що поданий після закінчення строків, установлених законом.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління освіти, молоді та спорту Коломийської РДА Івано-Франківської області Коломийської РДА Івано-Франківської області про скасування п.1 розпорядження №305 від 26.09.2014 року, визнання протиправним та скасування наказу №589-к від 30.10.2014 року, визнання бездіяльності протиправною, зобов"язання до вчинення дій та стягнення моральної шкоди в розмірі 30 000 грн. - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Мигалюк Ю.В.