Постанова від 17.05.2011 по справі 2а-1671/11/1270

Головуючий у 1 інстанції - Кравцова Н.В.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2011 року справа №2а-1671/11/1270

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Шишова О.О.

суддів Сіваченка І.В. , Дяченко С.П.

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Територіального управління державної судової адміністрації в Луганській області, Міністерства фінансів України, ОСОБА_2, на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 16 березня 2011 р. у справі № 2а-1671/11/1270 (головуючий І інстанції Кравцова Н.В.) за позовом ОСОБА_2 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Територіального управління державної судової адміністрації в Луганській області, Державного казначейства України, Управління Пенсійного фонду України в м.Стаханові Луганської області про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

24 лютого 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області, третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Державного казначейства України, Управління Пенсійного фонду України у м. Стаханові Луганської області про визнання незаконною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії.

Позивач зазначав, що з 24 березня 1980 року по 29 жовтня 2010 року він працював на посаді судді Стахановського міського суду Луганської області, у тому числі, з 31.05.1985 по 21.08.2008 на посаді голови вказаного суду.

У відповідності до ст. 44 Закону України «Про статус суддів» заробітна плата судді складається з посадового окладу, премій, доплат за кваліфікаційні класи, надбавок за вислугу років та інших надбавок. Згідно ч. 2 ст. 44 вказаного Закону в редакції станом на 01.06.2005 розміри посадових окладів суддів встановлюються у відсотковому відношенні до посадового окладу Голови Верховного Суду України і не можуть бути меншими від 50 відсотків його окладу. Посадовий оклад судді не може бути меншим від 80 відсотків посадового окладу голови суду, в якому працює суддя. Також, ч. 4 даної статті передбачено, що суддям виплачується щомісячна надбавка за вислугу років у відсотках від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційні класи. Однак, з червня 2005 року Кабінетом Міністрів України прийнято ряд постанов, якими змінено порядок встановлення посадового окладу суддям та розрахунку надбавки за вислугу років. Так, постановою Кабінету Міністрів України № 514 від 30.06.2005 підвищено посадові оклади голові, першому заступнику та заступникам голови Верховного Суду України без підвищення посадових окладів іншим суддям, постановою Кабінету Міністрів України № 865 від 03.09.2005 з 1 січня 2006 року підвищено посадові оклади суддям та в основу посадового окладу судді покладено розмір мінімальної заробітної плати. Однак, постановою Кабінету Міністрів України № 1310 від 31.12.2005 до постанови Кабінету Міністрів України № 865 внесено зміни та зазначено, що розміри посадових окладів, передбачених цією постановою, встановлюються виходячи з розміру мінімальної заробітної плати 332 гривні і в подальшому при підвищенні мінімальної заробітної плати їх перерахунок не провадиться. Починаючи з 01.01.2006 позивачу перераховано розмір заробітної плати на підставі вищевказаних постанов Кабінету Міністрів України і у подальшому, незважаючи на неодноразове підвищення мінімальної заробітної плати, не змінювався та не перераховувався з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України № 1310 від 31.12.2005.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 21.05.2008 визнано незаконними постанову Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 № 1243 в частині встановлення розміру посадового окладу суддів, пункт 4 1 постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.2005 № 1310 та пункт 4 1 постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2005 № 865.

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 1-28/2008, № 10-рп/2008 положення пунктів 36-100 розділу ІІ та пункту 3 розділу ІІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», у яких містяться положення стосовно оплати праці суддів, визнано неконституційними.

Також позивач вказав, що після звільнення у відставку з 29.10.2010 Управлінням Пенсійного фонду України у м. Стаханові йому було призначено та виплачується щомісячне довічне грошове утримання на підставі довідки про розмір заробітної плати за жовтень 2010 року, виданої Територіальним управлінням державної судової адміністрації в Луганській області, яка містить відомості про фактично нараховану та виплачену у вересні 2010 році заробітну плату, виходячи із посадового окладу - 2490 грн., доплати за 2 кваліфікаційний клас - 350 грн., надбавки за вислугу років 40% - 1136 грн., надбавки 20% - 568 грн., премії 85% - 2414 грн., а всього - 6958 грн.

Отже, сума щомісячного довічного грошового утримання при наявному стажі роботи на посаді судді понад 30 років, визначена у розмірі 90% заробітної плати склала 6262 грн.

Позивач вважає, що неправильне нарахування та невиплата заробітної плати у розмірі, визначеному Законом України «Про статус суддів» №2862-ХІІ від 15.12.1992 (який діяв на час здійснених виплат) та Постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2005 №865 «Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів») під час роботи на посаді судді призвели до того, що сума призначеного та виплачуваного щомісячного грошового утримання судді у відставці не відповідає тому розміру, який вона має складати за умови нарахування заробітної плати відповідно до діючого законодавства.

У жовтні 2010 році посадовий оклад мав становити 6660 грн. (виходячи з визначеної Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» мінімальної зарплати 888 грн. х 7,5). Відтак, при доплаті за другий кваліфікаційний клас у сумі 350 грн., надбавка за вислугу років у розмірі 40% мала б складати 2804 грн. (6660грн + 350грн. = 7010грн. х 40% = 2804 грн.); надбавка 20% - (6660 х 20% = 1332 грн.), премія 85% - (6660 х -85%= 5661 грн.)., а загалом заробітна плата за жовтень 2010 року, обрахована згідно з чинним на той час законодавством повинна була б скласти 16 807 грн. (6660+350+2804+1332+5661).

Відповідного змісту повинна була видаватися довідка ТУ ДСА у Луганській області про заробітну плату для обчислення розміру щомісячного довічного грошового утримання, як судді у відставці органами Пенсійного фонду України.

Крім того, позивач зазначив, що згідно з частиною 3 ст. 43 Закону України «Про статус суддів» № 2862-ХІІ від 15.12.1992 (який діяв на час виходу позивача у відставку) судді, який пішов у відставку, виплачується вихідна допомога без сплати податку у розмірі місячного заробітку за останньою посадою за кожен повний рік роботи на посаді судді, але не менше шестимісячного заробітку. На час виходу у відставку на посаді судді позивач відпрацював повних 30 років і йому було нараховано вихідну допомогу у сумі 208 740 грн. (з заробітної плати 6958 грн. х 30 років). Однак, виходячи з розміру тієї заробітної плати, на отримання якої він мав на той час право згідно із законодавством України, сума вихідної допомоги мала б становити з розрахунку належної до нарахування за жовтень 2010 року заробітної плати - 16 807 грн. х 30 років = 504 210 грн. Таким чином, сума недоплати становить (504 210 - 208 740) = 295 470 гр.

З фактично нарахованої суми вихідної допомоги у розмірі 208 740 грн. було утримано податок 15% з доходу фізичних осіб у сумі 31 311 грн. і було виплачено вихідну допомогу у розмірі 177 429 грн.

На запит позивача від 08.12.2010 Територіальне управління державної судової адміністрації в Луганській області дало відповідь, що воно керувалося Роз'ясненням Комітету з питань податкової та митної політики №04-27/25 від 25.01.2010 «Щодо оподаткування доходів окремих категорій фізичних осіб», наданому Комітетом Державній податковій адміністрації України.

Позивач вважає, що утримуючи з належної йому суми вихідної допомоги податок з фізичних осіб на підставі означеного Роз'яснення, відповідач діяв незаконно та необґрунтовано.

Крім того, Роз'яснення, підписане Головою Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, не може вважатися законодавчим актом і тому податок у розмірі 15% від нарахованої суми вихідної допомоги, що склав 31 311 грн., утримано з позивача незаконно.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду позовні вимоги задоволені частково.

Визнана неправомірною бездіяльність Територіального управління Державної судової адміністрації в Луганській області щодо не проведення перерахунку заробітної плати та грошового забезпечення з 19.08.2009 по 29.10.2010 з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2005 № 865 в редакції станом на 31.12.2005, та неподання до Державної судової адміністрації України змін до посадового окладу грошового забезпечення із зазначенням розміру заробітної плати та грошового утримання виходячи із 7,5 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на момент проведення виплат, з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас та не проведення перерахунку вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді, з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат.

Визнана неправомірною бездіяльність Державної судової адміністрації України щодо неприйняття заходів з повного фінансування заробітної плати та грошового утримання з 19 серпня 2009 року по 29 жовтня 2010 року з розрахунку посадового окладу та грошового забезпечення в розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на момент проведення виплат, з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас та вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді, з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат.

Визнана неправомірною бездіяльність Міністерства фінансів України щодо неприйняття заходів з повного фінансування заробітної плати та грошового утримання з 19 серпня 2009 року по 29 жовтня 2010 року з розрахунку посадового окладу в розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат станом на момент проведення виплат, а з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас та вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат.

Зобов'язано Територіальне управління державної судової адміністрації в Луганській області провести перерахунок з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас, а з 19 серпня 2009 року по 29 жовтня 2010 року перерахунок заробітної плати, визначивши її розмір з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на момент проведення виплат та вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді, з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат. Після перерахунку здійснити виплату недоплачених сум з утриманням обов'язкових податків та зборів з одночасним поданням до Державної судової адміністрації України змін до посадового окладу.

Зобов'язано Територіальне управління державної судової адміністрації в Луганській області донарахувати та виплатити щомісячне грошове утримання з донарахованих сум заробітної плати.

Зобов'язано Міністерство фінансів України профінансувати вказані виплати.

Зобов'язана Державну судову адміністрацію України виділити Територіальному управлінню державної судової адміністрації в Луганській області з єдиного рахунку Державного бюджету України № 35213015004024, відкритого у Державному казначействі України МФО 820172, передбаченого на виконання рішень судів на користь суддів, кошти для проведення виплати недоплаченої ОСОБА_2 з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас, а з 19 серпня 2009 року по 29 жовтня 2010 року заробітної плати і щомісячного грошового утримання, обчисленої з урахуванням посадового окладу, виходячи з 7,5 мінімальних заробітних плат, встановлених законом на момент проведених виплат з 19.08.2009 року та вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат, з урахуванням раніше проведених виплат.

У задоволенні вимог про виплату податку нарахованого на вихідну допомогу у розмірі 31311грн. та відкликання довідку № 10 про заробітну плату за жовтень 2010 року для обчислення щомісячного довічного утримання відмовлено.

З постановою суду першої інстанції не погодилося Територіальне управління державної судової адміністрації в Луганській області та в апеляційній скарзі вказало, що воно д іяло в межах наданих повноважень. Всі грошові виплати були призначені та виплачені відповідно діючому законодавству. Просили скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.

З апеляційною скаргою звернулася Міністерство фінансів України, яке зазначило, що оплата праці суддів у тому числі й ОСОБА_2 була виконана та 100 відсотків. Виплати проводилися в межах бюджетних асигнувань. Просили скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.

З апеляційною скаргою також звернувся ОСОБА_2 який вказав, що суд першої інстанції неправомірно відмовив йому в задоволенні вимог про повернення сплаченого податку з доходів фізичних осіб з вихідної допомоги. Просив скасувати постанову суду першої інстанції в частині відмови в задоволення позовних вимог про відмову у виплаті утриманої суми податку з доходів фізичних осіб та задовольнити в цій частині його вимоги. В решті постанову залишити без змін.

Всі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

ОСОБА_2 працював на посаді судді Стахановського міського суду Луганської області з 24 березня 1980 року по 29 жовтня 2010 року, у тому числі, з 31.05.1985 по 21.08.2008 на посаді голови вказаного суду.

Висновком кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Луганської області позивачу присвоєно другий кваліфікаційний клас.

У статті 6 Конституції України міститься правова норма, згідно з якою державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

Статус суддів, відповідно до пункту 14 частини першої статті 92 Конституції України, визначається виключно законами України.

Відповідно до частини першої статті 126 Конституції України, Конституція і закони України повинні гарантувати незалежність і недоторканість суддів.

Збереження існуючого статусу суддів, недопущення його скасування або звуження його змісту та обсягу є однією з основоположних гарантій незалежності суддів.

Незалежність та недоторканість суддів гарантується наданням їм відповідно до Закону України "Про статус суддів" спеціальних умов матеріального та соціально-побутового забезпечення. Згідно зі статтею 44 вказаного Закону заробітна плата судді, як складова його матеріального і соціально-побутового забезпечення, є елементом статусу судді. Зона складається з посадового окладу, премій, доплат за кваліфікаційні класи, надбавок за вислугу років та інших надбавок. Розміри посадових окладів суддів встановлюються у відсотковому відношенні до посадового окладу Голови Верховного Суду України і не можуть бути меншими від 50 відсотків його окладу. У свою чергу посадовий оклад судді не може бути меншим від 80 відсотків посадового окладу голови суду, в якому працює суддя.

У такий спосіб законодавець диференційовано вирішив питання про оплату праці суддів, які здійснюють правосуддя, та суддів, які виконують ще й обов'язки на адміністративних посадах, з тим, що б досягти справедливого співвідношення в оплаті праці в залежності від обсягу виконуваної роботи.

Іншого законодавчого акту з питань оплати праці суддів немає.

Згідно з частиною другою статті 8 Закону України "Про оплату праці" умови та розміри оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з державного бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.

На виконання вказаного Закону 30 червня 2005 року та 03 вересня 2005 року Кабінет Міністрів України прийняв постанови № 514 "Про оплату праці Голови, першого заступника Голови та заступника Голови Верховного Суду України", згідно з абзацом другим пункту 1 якої посадовий оклад Голови Верховного Суду України з 01 червня 2005 року становив 15 розмірів мінімальної заробітної плати, та № 865 "Про оплату праці суддів", якою затверджена Схема посадових окладів голови та заступника голови судової палати, голови Військової судової колегії, секретаря Пленуму та суддів Верховного Суду України, керівників та суддів вищих спеціалізованих судів, Апеляційного суду України, апеляційних та місцевих судів (додатки № № 2 - 6).

Постанова Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2005 року № 865 провинна була набрати чинності з 01 січня 2006 року. Однак, до набрання чинності вказаною постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року № 1243 "Питання оплати праці вищих посадових осіб України, окремих керівних працівників органів державної влади і органів місцевого самоврядування та суддів" було зафіксовано розрахункову величину для обчислення посадових окладів працівників певних установ, що фінансуються з бюджету, у тому числі й суддів, у розмірі встановленої мінімальної заробітної плати - 332 грн.

Іншою постановою від 31 грудня 2005 року № 1310 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2005 року № 865" внесені ;х -л по постанови Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2005 року № 865. зокрема, постанову доповнено пунктом 41, згідно з яким також встановлено, що розміри посадових окладів, передбачені постановою від 03 вересня 2005 року № 865, встановлюються виходячи з розміру мінімальної заробітної плати 332 грн. і у подальшому при підвищенні мінімальної заробітної плати їх перерахунок не провадиться. Такі зміни були внесені до постанови від 03 вересня 2005 року № 865 до набрання нею чинності.

При обчисленні посадового окладу з якості сталої (розрахункової) величини Кабінет Міністрів України використав встановлений з 01 вересня 2005 року Законом України "Про державний бюджет України на 2005 рік" розмір мінімальної заробітної плати 332 гри., що виключало можливість її збільшення у випадку підвищення розміру мінімальної заробітної плати.

Як видно зі Схем посадових окладів голови та заступника голови судової палати, голови Військової судової колегії, секретаря Пленуму та суддів Верховного Суду України, керівників та суддів вищих спеціалізованих судів, Апеляційного суду України, апеляційних та місцевих судів кількість розмірів мінімальної заробітної плати при обчисленні посадового окладу суддів складає від 8,5 до 12,5, що значно перевищує розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, а також розмір посадових окладів багатьох працівників установ, які фінансуються з державного бюджету. Також оклад голови загального апеляційного суду області становить і 1 розмірів мінімальної заробітної плати, або 3652 грн., а посадовий оклад судді цього ж суду - 9 розмірів мінімальної заробітної плати, або 2988 грн. Різниця у розмірах вказаних посадових окладів складає менше ніж 20 відсотків, а тому, оклад судді є більшим ніж 80 відсотків від посадового окладу голови суду.

Крім того, у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України зазначених постанов збільшено оклади суддям та головам судів більш як у шість разів.

Отже, вказані Схеми посадових окладів є такими, що відповідають встановленому статтею 44 Закону України "Про статус суддів" співвідношенню розмірів посадових окладів Голови Верховного Суду України, голів судів та суддів, а встановлення сталої (розрахункової) величини для обчислення розмірів посадових окладів суддів та внесення відповідних доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2005 року № 865 відбулося до моменту набрання нею чинності. Вказана постанова у редакції до внесення доповнень згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2005 року № 1310 не була зведена в дію, а тому існуючі гарантії незалежності суддів не звужуються.

Відповідно до частини другої статті 40 Закону України "Про статус суддів" суддям, які мають кваліфікаційні класи, що встановлюються залежно від посади, стажу, досвіду роботи і рівня професійних знань, нараховуються доплати до посадових окладів. Наявність у законодавстві таких гарантій відповідає Європейської хартії про закон "Про статус суддів" стосовно права суддів на винагороду в залежності від стажу, обсягу і характеру посадових обов'язків судді.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2005 року № 865 не скасовуються і не змінюються, а навпаки встановлюються надбавки та доплати за виконання особливо важливої роботи, за науковий ступінь, для вирішення соціально-побутових питань, а також визначено порядок преміювання тощо.

Таким чином, Кабінет Міністрів України при прийнятті оскаржуваних постанов не зменшив розрахунок посадових окладів суддів, а отже, й не обмежив матеріальний і соціальний захист суддів.

При таких обставинах колегія вважає помилковим висновок суду про задоволення позовних вимог про виплату грошових сум виходячи з розміру мінімальної заробітної плати.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відмову в задоволенні вимог про відмову в задоволені вимог про виплату утриманого з вихідної допомоги податку з доходів фізичних осіб.

Нормами Закону України від 15.12.1992 року №2862-XII “Про статус суддів”, що діяв на момент спірних правовідносин, передбачено, що суддям, які пішли у відставку, виплачується вихідна допомога без сплати податку у розмірі місячного заробітку за останньою посадою за кожен повний рік роботи на посаді судді, але не менше шестимісячного заробітку. Об'єкт оподаткування податком з доходів фізичних осіб (починаючи з 01.01.2004 року) визначався відповідно до Закону України від 22.05.2003 року №889 “Про податок з доходів фізичних осіб”, згідно з п.1.2 ст.1 якого доходом фізичної особи є зокрема сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.

Згідно з нормами підпункту 4.2.9 пункту 4.2 статті 4 Закону України №889 до загального оподатковуваного доходу відноситься дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, до якого відповідно до норм пункту 1.1 статті 1 зазначеного Закону відносяться кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, що виплачуються (надаються) платнику податку його продавцем, якщо такий дохід не є заробітною платою чи виплатою, відшкодування чи компенсацією за цивільно-правовими угодами, укладеними з таким платником податку.

Роз'ясненням Верховної Ради України №04-27/25 від 25.01.2010 визначено, що виплати суддям, які пішли у відставку, вихідної допомоги за своєю суттю є фінансовою допомогою. Вказані доходи відносяться до доходів у вигляді додаткового блага, які не виключаються із складу загального оподатковуваного доходу згідно з нормами пункту 4.3 статті 4 Закону №889, отже підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб на загальних підставах за ставкою, встановленою нормами пункту 7.1 статті 7 Закону №889.

Оскільки позивачу відмовлено у задоволенні вимог про виплату заробітної плати виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, суд першої інстанції правильно відмовив у задоволенні вимог про зобов'язання ТУ ДСА України в Луганській області відкликати довідку № 10 про заробітну плату за жовтень 2010 року для обчислення щомісячного довічного грошового утримання надану до Управління Пенсійного фонду України в м.Стаханові Луганської області.

Пунктом 4 частини 1 статті 202 КАС України встановлено, що підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання,

При таких обставинах постанова суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог підлягає скасуванню. Скасуванню підлягає також вимоги про стягнення з державного бюджету судових витрат у розмірі 1,70грн. В іншій частині постанову Луганського окружного адміністративного суду необхідно залишити без змін.

Керуючись статтями 24, 160, 167, 184, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Територіального управління державної судової адміністрації в Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 16 березня 2011 р. у справі № 2а-1671/11/1270 - задовольнити частково.

Апеляційну скаргу Міністерства фінансів України на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 16 березня 2011 р. у справі № 2а-1671/11/1270 - задовольнити частково.

В задоволенні апеляційної скарги ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 16 березня 2011 р. у справі № 2а-1671/11/1270 - відмовити.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 16 березня 2011 р. у справі № 2а-1671/11/1270 - скасувати в частині задоволення позовних вимог про:

визнання неправомірної бездіяльності Територіального управління Державної судової адміністрації в Луганській області щодо не проведення перерахунку заробітної плати та грошового забезпечення з 19.08.2009 по 29.10.2010 з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2005 № 865 в редакції станом на 31.12.2005, та неподання до Державної судової адміністрації України змін до посадового окладу грошового забезпечення із зазначенням розміру заробітної плати та грошового утримання виходячи із 7,5 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на момент проведення виплат, з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас та не проведення перерахунку вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді, з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат;

визнання неправомірної бездіяльності Державної судової адміністрації України щодо неприйняття заходів з повного фінансування заробітної плати та грошового утримання з 19 серпня 2009 року по 29 жовтня 2010 року з розрахунку посадового окладу та грошового забезпечення в розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на момент проведення виплат, з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас та вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді, з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат;

визнання неправомірної бездіяльності Міністерства фінансів України щодо неприйняття заходів з повного фінансування заробітної плати та грошового утримання з 19 серпня 2009 року по 29 жовтня 2010 року з розрахунку посадового окладу в розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат станом на момент проведення виплат, а з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас та вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат;

зобов'язання Територіального управління державної судової адміністрації в Луганській області провести перерахунок з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас, а з 19 серпня 2009 року по 29 жовтня 2010 року перерахунок заробітної плати, визначивши її розмір з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на момент проведення виплат та вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді, з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат. Після перерахунку здійснити виплату недоплачених сум з утриманням обов'язкових податків та зборів з одночасним поданням до Державної судової адміністрації України змін до посадового окладу;

зобов'язання Територіальне управління державної судової адміністрації в Луганській області донарахувати та виплатити щомісячне грошове утримання з донарахованих сум заробітної плати, зобов'язання Міністерство фінансів України профінансувати вказані виплати;

зобов'язання Державну судову адміністрацію України виділити Територіальному управлінню державної судової адміністрації в Луганській області з єдиного рахунку Державного бюджету України № 35213015004024, відкритого у Державному казначействі України МФО 820172, передбаченого на виконання рішень судів на користь суддів, кошти для проведення виплати недоплаченої ОСОБА_2 з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас, а з 19 серпня 2009 року по 29 жовтня 2010 року заробітної плати і щомісячного грошового утримання, обчисленої з урахуванням посадового окладу, виходячи з 7,5 мінімальних заробітних плат, встановлених законом на момент проведених виплат з 19.08.2009 року та вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат, з урахуванням раніше проведених виплат - скасувати.

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 про:

визнання неправомірної бездіяльності Територіального управління Державної судової адміністрації в Луганській області щодо не проведення перерахунку заробітної плати та грошового забезпечення з 19.08.2009 по 29.10.2010 з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2005 № 865 в редакції станом на 31.12.2005, та неподання до Державної судової адміністрації України змін до посадового окладу грошового забезпечення із зазначенням розміру заробітної плати та грошового утримання виходячи із 7,5 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на момент проведення виплат, з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас та не проведення перерахунку вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді, з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат;

визнання неправомірної бездіяльності Державної судової адміністрації України щодо неприйняття заходів з повного фінансування заробітної плати та грошового утримання з 19 серпня 2009 року по 29 жовтня 2010 року з розрахунку посадового окладу та грошового забезпечення в розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на момент проведення виплат, з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас та вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді, з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат;

визнання неправомірної бездіяльності Міністерства фінансів України щодо неприйняття заходів з повного фінансування заробітної плати та грошового утримання з 19 серпня 2009 року по 29 жовтня 2010 року з розрахунку посадового окладу в розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат станом на момент проведення виплат, а з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас та вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат;

зобов'язання Територіального управління державної судової адміністрації в Луганській області провести перерахунок з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас, а з 19 серпня 2009 року по 29 жовтня 2010 року перерахунок заробітної плати, визначивши її розмір з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на момент проведення виплат та вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді, з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат. Після перерахунку здійснити виплату недоплачених сум з утриманням обов'язкових податків та зборів з одночасним поданням до Державної судової адміністрації України змін до посадового окладу;

зобов'язання Територіальне управління державної судової адміністрації в Луганській області донарахувати та виплатити щомісячне грошове утримання з донарахованих сум заробітної плати, зобов'язання Міністерство фінансів України профінансувати вказані виплати;

зобов'язання Державну судову адміністрацію України виділити Територіальному управлінню державної судової адміністрації в Луганській області з єдиного рахунку Державного бюджету України № 35213015004024, відкритого у Державному казначействі України МФО 820172, передбаченого на виконання рішень судів на користь суддів, кошти для проведення виплати недоплаченої ОСОБА_2 з 22 травня 2008 року по 29 жовтня 2010 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас, а з 19 серпня 2009 року по 29 жовтня 2010 року заробітної плати і щомісячного грошового утримання, обчисленої з урахуванням посадового окладу, виходячи з 7,5 мінімальних заробітних плат, встановлених законом на момент проведених виплат з 19.08.2009 року та вихідної допомоги за 30 років роботи на посаді судді з урахуванням посадового окладу у розмірі 7,5 мінімальних заробітних плат, з урахуванням раніше проведених виплат;

стягнення з Державного бюджету України на користь ОСОБА_2 судові витрати у розмірі 1,70грн. - скасувати.

В решті постанову Луганського окружного адміністративного суду від 16 березня 2011 р. у справі № 2а-1671/11/1270 - залишити без змін.

Рішення набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання рішенням законної сили.

Головуючий О.О.Шишов

Судді І.В.Сіваченко

ОСОБА_3