Постанова від 30.08.2011 по справі 2а-2549/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" серпня 2011 р. Справа № 2a-2549/11/0970

11 год 50 хв.

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Тимощук О.Л., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 680,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася в суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 680,00 грн., мотивуючи тим, що під час перевірки представниками уповноваженого органу правомірності та безпеки надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів встановлено порушення останнім статті 20 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: невиконання припису №081301 від 22.02.2011 року, внаслідок чого уповноваженими представниками позивача складено акт від 28.03.2011 року, у відповідності до якого 07.04.2011 року позивачем прийнято постанову №119532 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 680,00 грн. В наданий позивачем термін для добровільної сплати відповідач суму фінансових санкцій не сплатив.

Відповідно до частини 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Відповідно до ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.08.2011 року судом відкрито провадження по даній адміністративній справі, про що повідомлено відповідача шляхом направлення на його адресу копії ухвали разом із копіями позовної заяви та доданих до неї документів, яку відповідач отримав 12.08.2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштової кореспонденції.

Проте, до Івано-Франківського окружного адміністративного суду від відповідача заяв про визнання позову або заперечень проти даного позову не надходило.

Згідно частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Виходячи з вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідач є фізичною особою - підприємцем, вид діяльності якого -діяльність таксі (а.с. 7).

Судом встановлено, що 28.03.2011 року працівниками Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області здійснено перевірку автомобіля "Івеко 35СВ", що належить відповідачу (державний номерний знак - АТ 1385 АА), під час надання ним послуг з нерегулярних перевезень пасажирів, якою встановлено, що відповідачем в процесі експлуатації автомобіля не виконано припис №081301 від 22.02.2011 року та не усунуті порушення, а саме: в даному транспортному засобі заблоковано аварійний вихід, чим порушено вимоги статті 20 Закону України «Про автомобільний транспорт», якою встановлено, що конструкція та технічний стан транспортних засобів, а також їх частини мають відповідати вимогам, порядок визначення яких установлює Кабінет Міністрів України, та забезпечувати, зокрема, безпеку людей, які користуються транспортними засобами чи беруть участь у дорожньому русі.

При цьому, відповідачем щодо факту порушення надано пояснення, з яких вбачається, що він погоджується з висновками, встановленими перевіркою та має наміри розблокувати аварійний вихід.

Результати перевірки відображено у акті №226070 від 28.03.2011 року, на підставі якого 07.04.2011 року позивачем прийнято постанову №119532 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 680,00 грн. (а.с. 8, 10).

Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень, регулюються Законом України «Про автомобільний транспорт».

Згідно із статтею 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Статтею 20 вказаного Закону визначено, що конструкція та технічний стан транспортних засобів, а також їх частини мають відповідати вимогам, порядок визначення яких установлює Кабінет Міністрів України, та забезпечувати, в тому числі, безпеку людей, які користуються транспортними засобами чи беруть участь у дорожньому русі.

Згідно зі статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок (п. 4 вказаної Постанови КМ України).

Відповідно до пунктів 20, 21, 27 наведеної Постанови Кабінету Міністрів України встановлено, що державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю, шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.

Згідно з пунктом 28 даної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Пунктом 31 вищенаведеної Постанови Кабінету Міністрів України встановлено, що за результатами розгляду справи про порушення, керівник органу державного контролю або його заступник, за наявності підстав, виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт. Припис підлягає обов'язковому виконанню в зазначений у ньому строк. Про виконання припису уповноважена особа суб'єкта господарювання повинна письмово повідомити керівникові органу державного контролю.

У відповідності до положень пункту 32 Постанови Кабінету Міністрів України скарга на постанову про застосування фінансових санкцій може бути подана до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення.

Як вбачається з матеріалів справи, постанову №119532 від 07.04.2011 року про застосування фінансових санкцій до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду, відповідачем не оскаржено.

Відповідачем, у передбачений законом термін, сума застосованих до нього фінансових санкцій в розмірі 680,00 грн. добровільно не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про те, що позивачем правомірно прийнято постанову №119532 від 07.04.2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 680,00 грн., відтак позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.ст.86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (вул. Стефаника, буд. 43, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77400, ідентифікаційний код №2706322659) в дохід бюджету фінансові санкції по постанові №119532 від 07.04.2011 року в сумі 680 (Шістсот вісімдесят гривень) 00 коп.

Постанову суду звернути до негайного виконання.

Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: /підпис/ ОСОБА_2