ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"29" червня 2011 р. Справа № 2a-1561/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кафарського В.В.
за участю секретаря Вилки О.С.
представників:
від позивача: ОСОБА_1
від відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області
до відповідача: ОСОБА_3
про стягнення фінансових санкцій в сумі 4590,00 грн.,-
Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області 11.05.2011 року звернулася до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій в сумі 4590,00 грн.
12.05.2011 року судом відповідно до ст.183-2 КАС України винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження, копію якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів надіслано відповідачу.
30.05.2011 року відповідачем подано заперечення проти позову.
03.06.2011 року позивачем надано суду додаткові пояснення до позовної заяви.
Згідно ч.4 ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому проваджені суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставин, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, суду пояснив, що під час перевірок було встановлено порушення ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: надання послуг з перевезення пасажирів на автомобілі облаштованого як таксі за відсутності ліцензійної картки, автомобіль не обладнаний таксометром за наслідками чого складені акти у відповідності до яких начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області прийнято постанови, якими застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 4590,00 грн. В наданий позивачем термін для добровільної сплати відповідач не сплатив суму фінансових санкцій.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, вважає, що постанови про застосування штрафних санкцій винесені з порушенням установленого законом порядку. Просив в задоволені позову відмовити повністю.
Розглянувши адміністративний позов, заслухавши представників сторін та дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про автомобільний транспорт", таксі - легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку; таксометр - прилад, призначений для інформування пасажирів про вартість поїздки та реєстрації параметрів роботи автомобіля-таксі, визначених законодавством.
Згідно ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують перевезення.
Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за:
- експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого, як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При вчиненні однією особою двох або більше правопорушень фінансове стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Як встановлено судом, відповідно до завдань на перевірку № 211 від 25.10.2010року, № 248 від 05.11.2010 року та № 64 від 28.01.2011 року було проведено рейдові перевірки.
26.10.2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 204881 про порушення вимог ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" під час надання послуг з перевезення пасажирів в режимі таксі громадянином ОСОБА_3 Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки.
11.11.2010 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо приватного підприємця ОСОБА_3 винесено постанову № 101909 на суму 1700,00 грн. за порушення, передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23 лютого 2006 року.
08.11.2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 204860 про порушення вимог ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" під час експлуатації громадянином ОСОБА_3 Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки, та встановлено, невиконання припису № 032210 від 22.03.2010 року щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт, який був винесений на підставі Акту № 177985 від 11.03.2010 року, де встановлено, що автомобіль не облаштований таксометром.
11.11.2010 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо приватного підприємця ОСОБА_3 винесено постанову № 101910 на суму 510,00 грн. за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23 лютого 2006 року та постанову № 101911 на суму 680,00грн. за порушення, передбачені абз.12 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
31.01.2011 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 221850 про порушення вимог ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" під час надання послуг з перевезення пасажирів в таксі громадянином ОСОБА_3 Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки.
15.02.2011 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо приватного підприємця ОСОБА_3 винесено постанову № 119429 на суму 1700,00 грн. за порушення, передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23 лютого 2006 року.
Згідно даних регіонального реєстру щодо виданих, переоформлених ліцензій, виданих дублікатів ліцензій, анульованих та визнаних недійсними ліцензій, ОСОБА_3 виготовив ліцензію АВ № 198662 дозволеним видом робіт є "внутрішні перевезення пасажирів та їх багажу на таксі" та ліцензійну картку серії АА № 171533 від 05.10.2006 року, на транспортний засіб Ford державний номер НОМЕР_1, на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів на таксі автомобільним транспортом .
Однак, як встановлено в судовому засіданні територіальне управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області у відповідності до наказу Головавтотрансінспекції № 242 "Про затвердження плану перевірок додержання Ліцензійних умов на І квартал 2010 року" з 18.02.2010 року по 24.02.2010 року проводилась планова перевірка ПП ОСОБА_3 29.12.2009 року відповідачу надіслано повідомлення про планову перевірку за № 09-2-14/5582, яке отримане 31.12.2009 року. 18.02.2010 року відповідно до наказу № 18 "Про створення комісії з перевірки ліцензіата" видано посвідчення № 001896 про проведення перевірки ліцензіата, про що відповідач був повідомлений особисто.
24.02.2010 року комісією, що здійснювала проведення перевірки, складено Акт № 18 про відмову ліцензіата в проведенні перевірки органом ліцензування. Наказом № 42 від 02.03.2010 року ліцензію АВ № 198662 анульовано. Витяг з вищевказаного наказу надісланий відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення 06.03.2010 року.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому п. 32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувалась.
Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м.Києві та м.Севастополі. Відповідно до п. 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.
У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, вул. Дністерська, 6, с.Котиківка, Городенківський район, Івано-Франківська область, код НОМЕР_2 в дохід Державного бюджету України фінансові санкції в сумі 4590 (чотири тисячі п"ятсот дев"яносто) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано
Суддя: Кафарський В.В.
Постанова складена в повному обсязі 04.07.2011 року.