Постанова від 14.02.2011 по справі 2а/0370/266/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2011 року Справа № 2а/0370/266/11

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ковальчука В.Д.,

при секретарі судового засідання Курбаю О.В.,

з участю позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області про визнання протиправними та скасування розпоряджень,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області про визнання протиправними та скасування розпоряджень голови Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області № 1-ос, 2-ос від 4 січня 2011 року.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що розпорядженням №1-ос від 4 січня 2011 року голови Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області за порушення бюджетних правопорушень, які були виявлені контрольно-ревізійним управлінням у Волинській області та відображенні в листі начальника контрольно-ревізійного управління у Волинській області від 9.11.2011 року №03-040-14/6329 «Про результати ревізії» відповідно ст.14 Закону України «Про державну службу», ст. ст. 147, 149 КЗпП України йому було оголошено догану. Позивач вважає, що він посадових обов'язків і трудової дисципліни не порушував. За всі вказані в листі КРУ порушення бюджетного законодавства згідно посадових інструкцій пряма відповідальність покладається на відповідних керівників структурних підрозділів управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації. На момент притягнення його до дисциплінарної відповідальності всі зазначені в листі КРУ порушення бюджетного законодавства було усунено. За порушення законодавства з фінансових питань 13 жовтня 2010 року його було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Розпорядженням №2-ос від 4 січня 2011 року голови Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області за невиконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №866 «Про проведення у Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії», відповідно ст.14 Закону України «Про державну службу», ст. ст. 147, 149 КЗпП України йому було оголошено догану. Позивач вважає, що в рішенні колегії Волинської ОДА роботу управління праці та соціального захисту населення Рожищенської райдержадміністрації визнано недостатньою і в розпорядженні не вказано про притягнення його до дисциплінарної відповідальності. На проведення експерименту вплинуло недостатнє матеріально-технічне забезпечення та проведення виборів до місцевих рад.

Позивач вважає, що посадові обов'язки він виконував належним чином, порушення трудової дисципліни не допускав. А тому просить розпорядження голови Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області визнати протиправними та скасувати.

В судовому засіданні позивач адміністративний позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві, просить адміністративний позов задовольнити повністю, розпорядження голови Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області визнати протиправними та скасувати.

Представник позивача адміністративний позов підтримав і пояснив, що порушення бюджетного законодавства є такими, що не відносяться до посадових обов'язків начальника управління. Заподіяна шкода була усунена в процесі проведення ревізії. Поставивши питання про відповідність займаній посаді начальника управління контрольно-ревізійне управління в Волинській області перевищило свої повноваження. В рішенні колегії Волинської обласної державної адміністрації не вказано про необхідність притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності, дане рішення відноситься до райдержадміністрації, яка не забезпечила належної матеріальної бази для проведення експерименту. При притягненні позивача до дисциплінарної відповідальності відповідачем не враховано, що ступінь тяжкості вчинених проступків є незначним, діями позивача не заподіяно матеріальної шкоди, матеріальна шкода відшкодована, а тому просить розпорядження голови Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області визнати протиправними та скасувати.

Представник відповідача адміністративного позову не визнала і пояснила, що відповідно до п.8 Положення про управління праці та соціального захисту населення Рожищенської районної державної адміністрації, начальник управління здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань, а тому з належних підстав був притягнутий до дисциплінарної відповідальності за допущені управлінням порушення фінансової дисципліни. При притягненні позивача до дисциплінарної відповідальності за неналежний рівень виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про проведення в Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії» райдержадміністрація керувалася протоколом селекторної наради, де було рекомендовано голові Рожищенської районної державної адміністрації в установленому порядку розглянути питання про перебування на займаній посаді керівника управління праці та соціального захисту. Просить в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно з ст.147 КЗпП України, за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення:

1) догана;

2) звільнення.

Відповідно до ст.14 Закону України «Про державну службу», дисциплінарні стягнення застосовуються до державного службовця за невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків, перевищення своїх повноважень, порушення обмежень, пов'язаних з проходженням державної служби, а також за вчинок, який порочить його як державного службовця або дискредитує державний орган, в якому він працює.

Судом встановлено, що розпорядженням №1-ос від 4 січня 2011 року голови Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області за порушення бюджетних правопорушень, які були виявлені контрольно-ревізійним управлінням у Волинській області та відображенні в листі начальника контрольно-ревізійного управління у Волинській області від 9.11.2011 року №03-040-14/6329 «Про результати ревізії» відповідно ст.14 Закону України «Про державну службу», ст. ст. 147,149 КЗпП України начальнику управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_1 було оголошено догану. Підставою для притягнення ОСОБА_4 до дисциплінарної відповідальності був лист начальника контрольно-ревізійного управління у Волинській області ОСОБА_5 від 9 листопада 2010 року№03-040-14-14/6329 «Про результати ревізії». Даний лист поступив в Рожищенську району державну адміністрацію 18 листопада 2010 року вхідний номер 2680/29/1-10.

Згідно даного листа, за результатами ревізії використання коштів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-волопостачання, і відведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, яка надавалась у 2008-2009 роках та в І півріччі 2010 року в управлінні праці і соціального захисту населення Рожищенської райдержадміністрації виявлено фінансові порушення на загальну суму 189490 грн., з них порушень, що призвели до матеріальної шкоди на суму 47340 грн. та інших фінансових порушень на суму 142150 грн. Так, ревізією видатків на пільгове перевезення громадян встановлено, що в розрахунках на відшкодування вартості пільгового перевезення, поданих до Управління 5 приватними перевізниками, завищено суму виручки від перевезення пасажирів та кількість пасажирів, що оплачували проїзд, внаслідок чого, зайво нарахована та виплачена компенсація за 2008-2009 роки та І півріччя 2010 року на загальну суму 39900 грн. Крім того, підприємцем ОСОБА_6 нарахована, а Управлінням відшкодована компенсація за пільговий проїзд окремим категоріям громадян за липень 2009 року в сумі 1100 грн., при відсутності договору на право перевезення пасажирів. Через неподання громадянами інформації про наявність у їхньому володінні більше одного транспортного засобу та про наявність у володінні транспортних засобів, які перебувають в експлуатації менше 10 років, зайво надано субсидій 2 громадянам, які не мають прав на їх утримання в загальній сумі 1820 грн. Крім того, ревізією встановлено завищення вартості ремонтно-будівельних робіт, виконаних підрядною організацією ТзОВ «Шинака-Україна» впродовж 2010 року на загальну суму 2600 грн. На момент притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності матеріальні збитки були відшкодовані.

Суд вважає, що за фінансові порушення відповідальність покладається на відповідних керівників структурних підрозділів управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, які повинні були здійснювати контроль за зазначеними виплатами.

Згідно розпорядження №2-ос від 4 січня 2011 року голови Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області за невиконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №866 «Про проведення у Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії», відповідно ст.14 Закону України «Про державну службу», статтей 147, 149 КЗпП України начальнику управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_1 було оголошено догану. Підставою для притягнення ОСОБА_1ЮБ. до дисциплінарної відповідальності було рішення колегії облдержадміністрації від 10 листопада 2010 року №6/4 «Про організацію виконання в області постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №866 «Про проведення у Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії», протокол №42 від 15 листопада 2010 року селекторної наради голови обласної державної адміністрації ОСОБА_7. Рішення колегії облдержадміністрації поступило в Рожищенську району державну адміністрацію 18 листопада 2010 року вхідний номер 2671/08/1-10, а протокол селекторної наради 19 листопада 2010 року вхідний номер 2698/08/1-10.

Відповідно до пункту 2 рішення колегії Волинської обласної державної адміністрації №6/4 від 10 листопада 2010 року «Про організацію виконання в області постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №866 «Про проведення у Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії», визнано роботу управлінь праці та соціального захисту населення Іваничівської, Ратнівської та Рожищенської райдержадміністрацій недостатньою, а Турійської райдержадміністрації, Нововолинської, Володимир-Волинської, Ковельської міських рад та департаменту соціальної політики Луцької міської ради -незадовільною.

У відповідності з пунктом 2 розпорядження №418 від 17 листопада 2010 року Волинської обласної державної адміністрації «Про організацію виконання в області постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №866 «Про проведення у Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії»,

визнано роботу голів Іваничівської -ОСОБА_8, Ратнівської -ОСОБА_9, Рожищенської-С.Горбача райдержадміністрацій недостатньою, а Турійської-О.Дишлюка райдержадміністрацій незадовільною в частині виконання підпунктів 3.1, 3.2 пункту 3 розпорядження голови облдержадміністрації від 30 вересня 2010 року №354 «Про визначення та затвердження щомісячних сум грошових виплат на надання пільг з оплати електроенергії в грошовій формі у 2010 році. Рекомендовано Нововолинському, Володимир-Волинському, Ковельському та Луцькому міським головам притягнути до дисциплінарної відповідальності керівників органів соціального захисту населення за незадовільну організацію роботи з упровадження у містах експерименту.

Отже, хоча на селекторній нараді 15 листопада 2010 року було рекомендовано голові Рожищенської районної державної адміністрації розглянути питання про перебування на займаній посаді начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, в подальшому в рішенні колегії облдержадміністрації, в розпорядженні голови облдержадміністрації питання про дисциплінарну відповідальність начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації ОСОБА_1 не ставилося. З розпорядження голови облдержадміністрації вбачається, що Рожищенською райдержадміністрацією не забезпечено належної матеріальної бази для проведення експерименту. Отже, підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації ОСОБА_1 не було.

При притягненні ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності не встановлено, які він порушив трудові обов'язки , характеру порушення, шкідливих наслідків правопорушення, причинного зв'язку між правопорушенням та шкідливими наслідками, вини працівника. В наказах не зазначено за які порушення трудової дисципліни притягнуто до дисциплінарної відповідальності позивача, а лише вказано на самі факти порушень відображені в листі контрольно-ревізійної служби та рішенні колегії Волинської обласної державної адміністрації.

Враховуючи викладене суд вважає, що розпорядження № 1-ос, 2-ос від 4 січня 2011 року голови Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області про оголошення доган начальнику управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації ОСОБА_1 прийняті з порушеннями вимог Кодексу Законів про працю України, Закону України «Про державну службу», а тому визнає їх протиправними та скасовує.

Керуючись статтями 160 ч. 3, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст.147,148,149 КЗпП України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Розпорядження № 1-ос, 2-ос від 4 січня 2011 року голови Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області про оголошення доган начальнику управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації ОСОБА_1 визнати протиправними та скасувати.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 18 лютого 2011 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий В.Д.Ковальчук