Постанова від 25.02.2011 по справі 2а/0370/63/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2011 року Справа № 2а/0370/63/11

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання Годунок Т.О.,

за участю прокурора Бордюженко Е.Р.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку в адміністративну справу за позовом Прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі Волинського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства "Дубечноводгосп" про стягнення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Луцька звернувся з позовом в інтересах держави в особі Волинського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства "Дубечноводгосп" про стягнення штрафу в розмірі 17000 грн. 00 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Волинським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Волинське ТУ ДКЦПФР ) видане Закритому акціонерному товариству "Дубечноводгосп" для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №31-ВО від 20.01.2010 року, згідно якого товариство зобов'язане було до 16.06.2010 року привести вартість чистих активів у відповідність до вимог частини 3 статті 155 Цивільного кодексу України та надати Волинському ТУ ДКЦПФР документи, що підтверджують виконання вищевказаного розпорядження. Відповідачем вимоги розпорядження не виконані, тому Волинським ТУ ДКЦПФР винесено постанову №53-ВО від 08.07.2010 року про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу в розмірі 17000 грн. 00 коп. Оскільки відповідачем штрафні санкції не сплачені у визначений законом термін, просить стягнути з Закритого акціонерного товариства "Дубечноводгосп" на користь Волинського ТУ ДКЦПФР штраф за вчинення правопорушень на ринку цінних паперів в розмірі 17000 грн. 00 коп.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві та просили їх задовольнити. Крім того, прокурор подав клопотання про уточнення позовних вимог, в якому просив стягнути штрафні санкції в дохід Державного бюджету України (а.с.41).

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, мотивуючи тим, що розпорядження Волинського ТУ ДКЦПФР №31-ВО від 20.01.2010 року не отримував, а тому постанова №53-ВО від 08.07.2010 року про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів є незаконною. Просив в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення прокурора, представників позивача та відповідача, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення повністю з наступних підстав.

Судом встановлено, що Закрите акціонерне товариство "Дубечноводгосп" 10.04.2001 року зареєстроване як суб'єкт господарської діяльності Старовижівською районною державною адміністрацією, що підтверджується копією довідки Волинського обласного управління статистики про включення до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України №686 від 24.04.2001 року (а.с.43).

Волинським ТУ ДКЦПФР видане Закритому акціонерному товариству "Дубечноводгосп" для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №31-ВО від 20.01.2010 року, згідно якого товариство зобов'язане було до 16.06.2010 року привести вартість чистих активів у відповідність до вимог частини 3 статті 155 Цивільного кодексу України та надати Волинському ТУ ДКЦПФР документи, що підтверджують виконання вищевказаного розпорядження. Відповідачем вимоги розпорядження не виконані, тому Волинським ТУ ДКЦПФР винесено постанову №53-ВО від 08.07.2010 року про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу в розмірі 17000 грн. 00 коп. (а.с.11).

Відповідач постанову про накладення санкцій №53-ВО від 08.07.2010 року в адміністративному та судовому порядку не оскаржував, що підтверджується листом Волинського ТУ ДКЦПФР від 24.02.2011 року №134/02 (а.с.42).

Частиною 1 статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» №448/96-ВР від 30.10.1996 року (далі - Закон №448/96-ВР) визначено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до пунктів 10, 14 статті 8 Закону №448/96-ВР державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства, а також накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно з пунктом 1 розділу XIV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року №2272, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери виноситься уповноваженою особою за наслідками розгляду справи про правопорушення одночасно з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у разі, якщо на момент розгляду справи порушення не усунуто.

Відповідно до пункту 9 розділу XIV цих Правил у разі ухилення від виконання або несвоєчасного виконання розпорядження про усунення порушень уповноважена особа застосовує відповідну санкцію та у разі необхідності виносить нове розпорядження.

Пунктом 8 статті 11 Закону №448/96-ВР передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З матеріалів справи вбачається, що за невиконання розпорядження Волинського ТУ ДКЦПФР про усунення порушень законодавства про цінні папери №31-ВО від 20.01.2010 року на товариство накладено штрафні санкції відповідно до постанови №53-ВО від 08.07.2010 року в розмірі 17000 грн. 00 коп.

Як було встановлено судом, відповідач належним чином повідомлявся позивачем про дату, місце та час розгляду питання щодо притягнення його до відповідальності, однак уповноваженого представника не надсилав, про причину неявки не повідомляв.

Постанова надсилалася відповідачу рекомендованим листом, що підтверджується копією фіскального чека (а.с.11,зворот). Вказана постанова відповідачем в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалася та на сьогодні є чинною. Загальна сума штрафних санкцій, які підлягають до стягнення, становить 17000 грн. 00 коп.

Відповідно до частини 3 статті 11 Закону №448/96-ВР штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Враховуючи те, що відповідач не надав суду доказів сплати штрафу в розмірі 17000 грн. 00 коп., суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Дубечноводгосп" 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень штрафних санкцій за порушення вчинене на ринку цінних паперів в дохід Державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої виготовлено 01 березня 2011 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ю. Ю. Сорока