Постанова від 22.09.2015 по справі 819/2826/15

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/2826/15

22 вересня 2015 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

судді Ходачкевич Н.І.

при секретарі судового засідання Цимбал А.

за участю:

позивача ОСОБА_1Р, третьої особи ОСОБА_2

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Тернопільської області, третьої особи: ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до прокуратури Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що у прокуратуру Тернопільської області в серпня 2015 року з інформаційним запитом звернулись ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про надання інформації щодо постанови про закриття кримінального провадження №12014210180000674 від 28 грудня 2014 року та постанови про її скасування від 03 лютого 2015 року №12014210180000674.Однак наданою віповіддю було відмовлено у наданні запитуваної інформації. Позивач не погоджується із діями відповідача, вважає їх незаконними, та такими, що порушують вимоги Конституції України та Законом України "Про доступ до публічної інформації".

Позивач та третя особа в судовому засіданні заявлені вимоги підтримали в повному обсязі, з викладених у позові підстав.

У судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнав, з підстав наведених у письмових запереченнях проти позову, в яких зазначив, що у прокуратуру області 14 серпня 2015 року з інформаційним запитом звернулись ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про надання інформації щодо стану досудового розслідування кримінального провадження №12014210180000674 від 19 листопада 2014 року, надання копій процесуальних документів, а саме постанови про закриття кримінального провадження від 28 грудня 2014 року та постанови про її скасування від 03 лютого 2015 року.

Окрім цього, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 просили встановити підстави прийняття вказаних процесуальних рішень.

Прокуратурою Тернопільської області листом від 19 серпня 2015 №23/49-15 вих. позивачів повідомлено про хід досудового розслідування кримінального провадження №12014210180000674 від 19 листопада 2014 року та роз'яснено що питання, зазначені у запиті, розглядаються в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян» та КПК України, а Закон України «Про доступ до публічної інформації» в даному випадку не застосовується. Отже, надання копій документів із матеріалів кримінального провадження, зокрема постанови про закриття кримінального провадження та постанови про скасування постанови про закриття кримінального провадження від 03 лютого 2015 року регулюється кримінальним процесуальним законодавством України, а не Законом України «Про доступ до публічної інформації». Також, представник відповідача зазначила, що відповідно до протоколу повідомлення підозрюваного про завершення досудового розслідування від 06 травня 2015 року, ОСОБА_1 в повному обсязі ознайомився з матеріалами досудового розслідування та отримав копії необхідних йому документів

Таким чином, при розгляді інформаційного запиту позивача від 14 серпня 2015 року дії прокуратури Тернопільської області є законними.Просила у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення позивача, представника відповідача, третьої особи, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 14 серпня 2015 року до прокуратури Тернопільської області звернулись ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про надання інформації щодо стану досудового розслідування кримінального провадження №12014210180000674 від 19 листопада 2014 року, надання копій процесуальних документів, а саме постанови про закриття кримінального провадження від 28 грудня 2014 року та постанови про скасування про закриття кримінального провадження від 03 лютого 2015 року.

Прокуратурою Тернопільської області листом від 19 серпня 2015 №23/49-15 позивача повідомлено про хід досудового розслідування кримінального провадження №12014210180000674 від 19 листопада 2014 року та роз'яснено що питання, зазначені у запиті, розглядаються в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян» та КПК України, а Закон України «Про доступ до публічної інформації» в даному випадку не застосовується.

Згідно до ч.3 ст.32 Конституції України кожний громадянин має право знайомитися в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, установах і організаціях з відомостями про себе, які не є державною або іншою захищеною законом таємницею.

Згідно з ч.1 ст.1 Закону України Про доступ до публічної інформації публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Відповідно до ч.2 ст. 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації» дія цього Закону не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.

Відповідно до наказу Генерального прокурора України № 14 гн від 18 травня 2012 року «Про організацію роботи із забезпечення доступу до публічної інформації в органах прокуратури України», п.4.5, 4.6. Порядку забезпечення доступу до публічної інформації в органах прокуратури Тернопільської області, затвердженого наказом прокурора Тернопільської області №172 від 16 серпня 2012 року, порядок та підстави віднесення інформації до таємної, тобто такої, що містить державну, професійну, банківську таємницю, таємницю слідства та іншу передбачену законом таємницю, а також розкриття цієї інформації, визначаються законами України.

Інформація, що містить таємницю слідства, може бути надана лише з дозволу слідчого та відповідного прокурора в обсязі, який вони визнають можливим та у порядку, визначеному кримінально-процесуальним законодавством.

Згідно зі ст.1 Кримінального процесуального кодексу України порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.

Відповідно до ст.8 Закону України «Про доступ до публічної інформації» таємною визнається інформація, яка містить таємницю досудового розслідування.

Отже, на підставі вищенаведеного суд вважає, що надання копій документів із матеріалів кримінального провадження, зокрема постанови про закриття кримінального від 28 грудня 2014 року та постанови про скасування постанови про закриття кримінального провадження від 03 лютого 2015 року регулюється кримінальним процесуальним законодавством України, а не Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом встановлено, що відповідачем доведено правомірність своїх дій щодо розгляду інформаційного запиту ОСОБА_1 , у звязку із чим, у задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Ходачкевич Н.І.

копія вірна

Суддя Ходачкевич Н.І.