Постанова від 30.09.2015 по справі 806/4225/15

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2015 року м.Житомир справа № 806/4225/15

категорія 8.2.3

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Гурін Д.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Коростишівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до Комунального підприємства "Теплосервіс" про стягнення податкового боргу

встановив:

31 серпня 2015 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернулась Коростишівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (далі - Коростишівська ОДПІ) із позовом до Комунального підприємства "Теплосервіс" (далі - КП "Теплосервіс") про стягнення податкового боргу у розмірі 226395 грн 55 коп., в тому числі основного платежу у сумі 209605 грн 47 коп. та пені у сумі 16790 грн 08 коп.

У позовній заяві Коростишівська ОДПІ вказала, що КП "Теплосервіс" перебуває на обліку у Коростишівській ОДПІ і є платником податків і зборів. За КП "Теплосервіс" рахується податкова заборгованість у сумі 226395 грн 55 коп., у тому числі: 963 грн 91 коп. зі сплати надходжень від викидів забруднюючих речовин, 222086 грн 26 коп., зі сплати податку на додану вартість, у тому числі основний платіж 205696 грн 00 коп. та пеня в сумі 16390 грн 26 коп., 3345 грн 38 коп. зі сплати земельного податку, у тому числі основний платіж 2945 грн 56 коп. та пеня в сумі 399 грн 82 коп. Просить стягнути податкову заборгованість у сумі 226395 грн 55 коп. з рахунків у банках, що обслуговують КП "Теплосервіс" на користь державного бюджету.

Ухвалами судді Житомирського окружного адміністративного суду від 2 вересня 2015 року відкрито провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с.55). 29 вересня 2015 року факсимільним зв'язком на адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження, у клопотанні просить задовольнити позовні вимоги (а.с.28).

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с.54). 24 вересня 2015 року надіслав на адресу суду лист від 21 вересня 2015 року за №105-01-11, у якому просить справу розглядати без його участі, заперечень щодо позовних вимог не має (а.с.56).

Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Оскільки позивач та відповідач заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суд, з'ясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, приходить до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

КП "Теплосервіс" зареєстроване як юридична особа 4 жовтня 2004 року Коростишівською районною державною адміністрацією Житомирської області за №12881020000000032 та перебуває на обліку як платник податків у Коростишівській ОДПІ (а.с.6-7).

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1. статті 16 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до пункту 54.1. статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Судом встановлено, що станом на 27 серпня 2015 року за КП "Теплосервіс" рахується податковий борг у розмірі 226395 грн 55 коп. з різних податків та зборів.

Стосовно сплати грошових зобов'язань з надходжень від викидів забруднюючих речовин.

Судом встановлено, що заборгованість відповідача у сумі 963 грн 91 коп. зі сплати надходжень від викидів забруднюючих речовин виникла на підставі поданих КП "Теплосервіс" податкових декларацій з екологічного податку №9088816096 від 25 січня 2014 року, терміном сплати до 19 лютого 2014 року на 379 грн 77 коп., №9020707126 від 16 квітня 2014 року терміном сплати до 20 травня 2014 року на 292 грн 07 коп., №9020839880 від 16 квітня 2014 року, терміном сплати до 20 травня 2014 року на 292 грн 07 коп. (а.с.13-18), у яких підприємство самостійно визначило до сплати суму грошового зобов'язання, однак у законодавчо встановлені строки КП "Теплосервіс" не сплатило самостійно визначених у поданих Коростишівській ОДПІ податкових деклараціях сум податкових зобов'язань з надходжень від викидів забруднюючих речовин, у зв'язку із чим вказана заборгованість складає 963 грн 91 коп. (а.с.12).

Стосовно сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість.

Судом встановлено, що КП "Теплосервіс" подало до Коростишівської ОДПІ податкові декларації з податку на додану вартість у яких самостійно визначило суму податкових зобов'язань з податку на додану вартість всього до сплати податку на додану вартість 205696 грн 00 коп. (а.с.19-46).

У законодавчо встановлені строки КП "Теплосервіс" не сплатило самостійно визначених у поданих Коростишівській ОДПІ податкових деклараціях сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Після закінчення встановлених законом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу було нараховано пеню у сумі 16390 грн 26 коп. (а.с.47).

Стосовно сплати грошових зобов'язань за землю.

Судом встановлено, що заборгованість КП "Теплосервіс" з плати за землю утворилась на підставі узгоджених податкових зобов'язань, оскільки відповідачем самостійно визначено до сплати суму податкового зобов'язання у податковій декларації з плати за землю №1400002565 від 18 лютого 2014 року, терміном сплати до 30 липня 2014 року на 423 грн 92 коп. (сплачено частково, залишок несплаченої суми 402 грн 04 коп.), терміном сплати 30 серпня 2014 року на 423 грн 92 коп., терміном сплати до 30 вересня 2014 року на 423 грн 92 коп., терміном сплати до 30 жовтня 2014 року на 423 грн 92 коп., терміном сплати 30 листопада 2014 року на 423 грн 92 коп., терміном сплати до 30 грудня 2014 року на 423 грн 92 коп., терміном сплати до 30 січня 2015 року на 423 грн 92 коп. (а.с.48-49).

У законодавчо встановлені строки КП "Теплосервіс" не сплатило самостійно визначених у поданій Коростишівській ОДПІ податковій декларації з плати за землю сум податкових зобов'язань з земельного податку.

Після закінчення встановлених законом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу було нараховано пеню у сумі 399 грн 82 коп. (а.с.50).

Відповідно до абзацу 1 пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Коростишівською ОДПІ відповідно до положень статті 59 Податкового кодексу України на адресу КП "Теплосервіс" направлено податкову вимогу від 2 квітня 2012 року №101 про необхідність сплатити грошове зобов'язання у сумі 24614 грн 02 коп. основного боргу (а.с.11).

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до підпункту 20.1.34. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до пункту 95.3 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи наведене, а також те, що на час розгляду справи заборгованість не сплачена, суд задовольняє адміністративний позов.

Керуючись статтями 71, 86, 94, 122, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з рахунків у банках обслуговуючих Комунальне підприємство "Теплосервіс" на користь державного бюджету 226395 грн 55 коп. податкового боргу.

Постанова набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.М. Гурін