Ухвала від 25.02.2011 по справі 2а-2600/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

25 лютого 2011 року № 2а-2600/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою

за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

до Пенсійного фонду України

провизнання противоправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Пенсійного фонду України про визнання противоправними дій та зобов'язання вчинити дії.

Відповідно до пункту 4 частини першої, частини третьої та четвертої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Частиною четвертою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень, зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії, зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій, стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю, виконання зупиненої чи невчиненої дії, встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень, примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Позивач у позовній заяві просить визнати неправомірними дії відповідача щодо вимагання та зобов'язати відповідача вирішити питання про припинення вимагання сплати додаткової суми страхових внесків за III, IV квартал 2010 року до Пенсійного фонду України.

З аналізу заявлених позовних вимог судом не вбачається, які саме дії відповідача позивач просить визнати неправомірними та які дії позивач просить суд зобов'язати вчинити відповідача відповідно до вимог частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивачем до позовної заяви на підтвердження сплати судового збору додано квитанцію № 469 від 15.02.2011, водночас в зазначеній квитанції видом платежу за яким проводиться сплата коштів зазначено "мито за подачу касаційної скарги". Отже зазначена квитанція не може бути доказом сплати позивачем судового збору за подання позовної заяви.

Водночас, позовна заява подана позивачем ним не підписана.

Таким чином, позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Для виправлення недоліків позовної заяви позивачу слід надати суду уточнені позовні вимоги сформульовані з урахуванням вимог частини четвертої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України з яких буде однозначно вбачатися предмет заявленого позову, надати суду квитанцію про сплату судового збору за подання позовної заяви та надати суду підписану позивачем позовну заяву та копію підписаної позовної заяви для відповідача.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 без руху.

2.Встановити позивачу строк до 14 березня 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.

3.Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4.Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя О.П. Огурцов