ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"29" лютого 2012 р. Справа № 2a-458/12/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гундяка В.Д.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та її структурного підрозділу- Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
13.02.2012 року Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та її структурного підрозділу- Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1 020 грн. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується заборгованість, яка виникла у зв'язку із несплатою фінансових санкцій, застосованих за порушення Закону України «Про автомобільний транспорт».
Згідно п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України ухвалою суду від 14.02.2011 року в адміністративній справі за вищевказаним позовом відкрито скорочене провадження. Копія ухвали суду від 14.01.2012 направлена ОСОБА_1 за місцем його реєстрації як підприємця відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак поштове відправлення повернулося на адресу суду в зв'язку з відсутністю відповідача за даною адресою. В такому випадку у відповідності до ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення, яке не вручене адресату з незалежних від суду причин, вважається, що останнє вручене належним чином. У встановлений ч.3 ст.183-2 КАС України строк правом на подання заперечення проти позову відповідач не скористалася.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено, що згідно ОСОБА_2 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 03.05.2006 зареєстрований виконавчим комітетом Івано-ранківської міської ради як суб'єкт підприємницької діяльності та відповідно до Закону України “Про автомобільний транспорт” надає послуги з перевезення пасажирів на таксі.
Статтею 39 вищевказаного Закону визначено перелік документів для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, зокрема для автомобільного перевізника- ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Однак в порушення вимог даного Закону відповідач 31.08.2011 та 30.09.2011 здійснював експлуатацію належного йому легкового автомобіля, дорожньо-номерний знак- АТ7841АМ, облаштованого як таксі, за відсутності ліцензійної картки. Дана обставина підтверджується наявними в матеріалах справи письмовими доказами, зокрема актами проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за №037154 від 31.08.2011 та № 047253 від 30.09.2011, а також довідкою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області від 10.02.2012 року, відповідно до якої ОСОБА_1 не отримував ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Згідно п.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки застосовуються штрафні санкції у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За вказані порушення, на підставі вищезгаданих актів, начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області прийнято постанови за №124447 та № 124448 від 06.10.2011, якими до відповідача застосовано фінансові санкції в загальному розмірі 1 020 грн.
За наслідками судового розгляду суд погоджується з правомірністю прийняття вказаних рішень суб'єктом владних повноважень та розміром застосованих санкцій.
Судом встановлено, що дані постанови отримані ОСОБА_1 11.10.2011, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією повідомлення про вручення поштового відправлення. Згідно п.28 Постанови КМУ “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” відповідачу було запропоновано сплатити застосовані штрафні санкції у 15-денний термін з дня одержання постанови. Відповідно до довідки Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області від 10.02.2012 року застосовані штрафні санкції залишились несплачені, постанови про їх застосування відповідачем не оскаржувались.
Таким чином, оскільки доказів сплати заборгованості відповідач суду не представив, обставин, які б були підставою для звільнення відповідача від сплати вищевказаних коштів, не встановлено, позов слід задовольнити.
На підставі Закону України “Про автомобільний транспорт”, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ст.ст.162, 183-2, 256 КАС України, суд
позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 в дохід держави (р/р 31110106700002 УДК в м.Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО - 836014, код одержувача - 20568100) - 1 020 (тисяча двадцять) грн. несплачених фінансових санкцій.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови сторонами або іншою особою, яка брала участь у справі. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ ОСОБА_2