ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"06" лютого 2012 р. Справа № 2a-4/12/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді: Гундяка В.Д.,
при секретарі Круглій О.М.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом Івано-Франківського обласного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оріон Логістікс» про стягнення коштів
03.01.2012 року Івано-Франківський обласний центр зайнятості звернувся з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТзОВ) «Оріон Логістікс»про стягнення коштів. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується заборгованість в розмірі 19 700 грн., яка виникла внаслідок несплати штрафу, накладеного на ТзОВ «Оріон-Логістікс»за працевлаштування на даному підприємстві громадянина іноземної держави без дозволу державної служби зайнятості на використання праці іноземних громадян.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав, вказаних у позовній заяві. Суду пояснила, що Івано-Франківським обласним центром зайнятості внаслідок проведеної перевірки ТзОВ «Оріон Логістікс»було встановлено факт працевлаштування на даному підприємстві громадянина ОСОБА_2 Республіки Дурала Онура без дозволу на використання праці іноземця. Зазначила, що даний громадянин не мав посвідки на постійне проживання, яка б надавала йому право на працевлаштування на території України без відповідного дозволу, виданого державною службою зайнятості, тому на підставі норм Закону України «Про зайнятість населення»на роботодавця- ТзОВ «Оріон Логістікс»правомірно було накладено штраф у розмірі 19 700 грн. Однак відповідач у термін, встановлений законодавством, вказану суму штрафу не сплатив, а відтак останній підлягає до стягнення в судовому порядку. Позов просила задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився втретє, хоча в усіх випадках був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується наявною в матеріалах справи розпискою про одержання повістки та повідомленнями про вручення поштових відправлень. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав.
Враховуючи наявність в матеріалах справи достатньої кількості доказів, необхідних для вирішення справи по суті, згідно положень ст.128 Кодексу адміністративного судочинства (далі-КАС) України суд визнав можливим розглянути дану адміністративну справу на підставі наявних у ній доказів за відсутності представника відповідача.
Вислухавши представника позивача, дослідивши та оцінивши в їх сукупності подані докази, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено, що згідно Довідки з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України Товариство з обмеженою відповідальністю «Оріон-Логістікс»07.09.2011 зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.
Як вбачається із наявного в матеріалах справи акту № 72 від 16.11.2011 відповідно до п.4 ст.8 Закону України «Про зайнятість населення»та на підставі направлення на проведення планової перевірки за № 82 від 16.11.2011, виданого згідно наказу директора Івано-Франківського обласного центру зайнятості (далі-центр зайнятості), інспекцією центру зайнятості з контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення було проведено перевірку відповідача щодо додержання останнім вимог законодавства України про зайнятість населення. За результатами даної перевірки посадовими особами центру зайнятості виявлено факт порушення ТзОВ «Оріон Логістікс»вимог чинного законодавства, зокрема працевлаштування на посаді директора Товариства громадянина ОСОБА_2 Республіки Дурал Онура без наявності дозволу на використання праці іноземних громадян, виданого державною службою зайнятості. Дана обставина крім пояснень представника позивача підтверджується наявними в матеріалах справи протоколом №1 Загальних зборів учасників ТзОВ «Оріон Логістікс»від 18.08.2011 та наказом №1 щодо особового складу від 07.11.2011, дослідженими судом в якості письмових доказів.
Згідно п.2 ст.8 Закону України «Про зайнятість населення»роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Пунктом 2 Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства (далі-Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 322 від 08.04.2009, предбачено, що дозвіл на використання праці іноземця та особи без громадянства, що надає право роботодацю тимчасово використовувати працю іноземця на конкретному робочому місці або певній посаді, видається роботодавцю у разі відсутності в країні (районі) працівників, спроможних виконувати відповідні роботи або наявності достатніх обгрунтувань доцільності використання праці іноземця, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Дозвіл на використання праці іноземця видається роботодавцю Державним центром зайнятості або за його дорученням центром зайнятості Автономної Республіки Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими центрами зайнятості. Дозвіл на використання праці іноземця видається роботодавцю, що зареєстрований в центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до п.4 ст.8 Закону України «Про зайнятість населення»та п.19 Порядку у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати встановленої законом. Порядок накладення штрафу визначається центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі несплати (або відмови від сплати) протягом місяця у добровільному порядку зазначеного штрафу його стягнення провадиться в установленому законом порядку. Кошти від стягнутих штрафів спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
На підставі наведеного суд дійшов висновку про правомірність накладення посадовими особами центру зайнятості на ТзОВ «Оріон Логістікс»штрафу в двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, що становить 19 700 грн. згідно акту від 16.11.2011 про порушення відповідачем законодавства у разі використання праці іноземних громадян та осіб без громадянства без дозволу. Даний акт 17.11.2011 було направлено відповідачу та отримано уповноваженою особою ТзОВ «Оріон-Логістікс»22.11.2011, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією повідомлення про вручення поштового відправлення.
Доказів, які б спростовували доводи позивача щодо наявності боргу та його розміру, відповідач суду не надав, чим фактично не заперечив суму заборгованості, заявленої до стягнення.
Таким чином оскільки у встановлений строк вищевказана сума відповідачем не сплачена, штраф, стягнення якого є предметом позову в даній справі, слід утримати з ТзОВ «Оріон Логістікс»за рішенням суду.
За таких обставин позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.
На підставі п.п.2, 4 ст.8 ЗУ «Про зайнятість населення», п.п. 2, 19 Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 322 від 08.04.2009, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд
позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Оріон Логістікс» на користь Івано-Франківського обласного центру зайнятості 19 700 (дев'ятнадцять тисяч сімсот) грн. штрафу.
Згідно ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова в повному обсязі виготовлена 10.02.2012 року.
Суддя: /підпис/ ОСОБА_3