Постанова від 06.09.2011 по справі 2а/1570/4858/2011

Справа № 2а/1570/4858/2011

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2011 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -Соколенко О.М.

при секретарі -Кулішенко Є.С.

за участю: представників позивача - ОСОБА_1 (за довіреністю)

відповідач -не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Одеській області до Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Одеській області до Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії з питання правильного використання коштів, спрямованих у 2010 році по завершений звітний період 2011 року (01.07.2011р.) на виконання робіт з реконструкції напірних каналізаційних колекторів від смт. Чорноморське Комінтернівського району Одеської області і до Одеського припортового заводу, термін проведення ревізії 15 робочих днів з 04 липня 2011 року по 22 липня 2011 року.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що на виконання звернення Управління Служби безпеки України в Одеській області Контрольно-ревізійним управлінням в Одеській області були залучені спеціалісти для проведення перевірки. В ході перевірки з питань наявності інвесторської (проектно-кошторисної документації було встановлено, що відсутня проектно-кошторисна документація в Чорноморській селищній раді та до перевірки ці документи не надано. У зв'язку з тим, що дані питання підлягають ретельній перевірці, то для отримання додаткових необхідних даних виникла необхідність в проведенні позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області.

Позивачем надані до суду уточнення позовних вимог, в яких позивач просить суд надати дозвіл на проведення перевірки з 19.09.2011 року по 07.10.2011 року. Вказані уточнення були надісланні відповідачу та отриманні останнім, що підтверджується матеріалами справи.

У судовому засіданні 05.09.2011 року представник позивача підтримала позовні вимоги у повному обсязі, посилаючись на обґрунтування, викладені в позовній заяві та уточненнях до позовної заяви, та просила суд позов задовольнити.

Відповідач до судового засідання не з'явився, його позиція щодо позову не відома, оскільки заперечень на позовну заяву він не подав та повноважного представника у судове засідання не направив. Про дату, час і місце судового розгляду відповідач був повідомлений належним чином та своєчасно, що підтверджується матеріалами справи.

Отже, відповідно до положень ст. 128 КАС України, суд розглядав справу без участі відповідача.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги, та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Статус державної контрольно-ревізійної служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” від 26.01.1993р. № 2939-ХІІ (далі -Закон № 2939).

Згідно ч.1 ст.2 Закону № 2939 головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Відповідно до п. 1.1 Положення про Контрольно-ревізійні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, затвердженого наказом ГоловКРУ України 09.01.2001 №111 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 січня 2001 року за №37/5228, Контрольно-ревізійні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі є органами виконавчої влади, входять до складу державної контрольно-ревізійної служби України і підпорядковуються Головному контрольно-ревізійному управлінню України.

Відповідно до п. 1.4 вказаного Положення Управління координує свою діяльність з місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, фінансовими органами, державною податковою службою, іншими контрольними органами, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем отримано лист Управління Служби безпеки України в Одеській області від 27.05.2011 № 3/1/1-10734 щодо залучення працівника КРУ в Одеській області з метою перевірки фактів правомірності нарахувань та виплат, відповідності передбачених та фактично проведених робіт, обґрунтованості змін проектної документації та її вплив на вартість будівництва, а також можливих порушень при проведенні тендерної процедури під час освоєння бюджетних коштів у сумі 3624 грн. 50 коп., виділених у 2010 році для реконструкції напірних каналізаційних колекторів від смт. Чорноморське до Одеського припортового заводу та реконструкцію станції перекачування стічних вод смт. Чорноморське (а.с.6-7).

Відповідно до п. 3.1 Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженого наказом від 19.10.2006 №346/1025/685/53, працівники органів Державної Контрольно-ревізійної служби за зверненнями правоохоронних органів можуть брати участь у перевірках, що проводяться правоохоронними органами у підконтрольних установах, та на інших об'єктах контролю - як спеціалісти.

Судом встановлено, що на виконання звернення Управління Служби безпеки України в Одеській області від 27.05.2011 №3/1/1-10734 Контрольно-ревізійним управлінням в Одеській області були залучені в якості спеціалістів: головний контролер-ревізор ОСОБА_2 та провідний контролер-ревізор ОСОБА_3 відділу інспектування у сфері послуг для перевірки питання правильного використання коштів, спрямованих у 2010 році, на виконання робіт з реконструкції напірних каналізаційних колекторів від смт. Чорноморське Комінтернівського району Одеської області до Одеського припортового заводу та реконструкції станції перекачування стічних вод смт. Чорноморське.

Як встановлено судом, за результатами перевірки головним контролер-ревізором ОСОБА_2 та провідним контролер-ревізором ОСОБА_3 відділу інспектування у сфері послуг складено довідку від 16.06.2011 року (а.с.8-15). Як зазначив позивач та встановлено судом, в ході перевірки з питань наявності інвесторської (проектно-кошторисної) документації було встановлено, що відсутня проектно-кошторисна документація в Чорноморській селищній раді та до перевірки ці документи не надані, також у вказаній довідці зазначено, що в ході проведення перевірки встановлено безпідставне завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 253377,04 грн. У зв'язку з тим, що дані питання підлягають ретельній перевірці, то для отримання додаткових необхідних даних виникла необхідність в проведенні позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області.

Згідно ч.2 ст.2 Закону № 2939 державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування. Відповідно ч.5 ст.2 вказаного Закону інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб.

Відповідно до ст. 8 Закону № 2939 на Головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі покладено функції з проведення у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Для виконання зазначеної функції контрольно-рівізійним управлінням в областях відповідно ст. 10 Закону № 2939 надається право проводити відповідні перевірки.

Статтею 11 Закону № 2939 визначені підстави для проведення планових та позапланових ревізій.

Згідно п.5 ч.5 ст. 11 Закону № 2939 позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби.

Згідно ч.6 ст. 11 Закону № 2939 позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Та відповідно до ч. 11 вказаної статті, тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Враховуючи, що позивачем в ході перевірки з питань наявності інвесторської (проектно-кошторисної документації було встановлено, що відсутня проектно-кошторисна документація в Чорноморській селищній раді та до перевірки ці документи не надані, у зв'язку з тим, що дані питання підлягають ретельній перевірці, та для отримання додаткових необхідних даних є необхідність в проведенні позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області, суд приходить до висновку про наявність підстав для надання позивачу дозволу для проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відповідача.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно зі ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позивачем доведено правомірність заявлених позовних вимог щодо надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області з питання правильного використання коштів, спрямованих у 2010 році по завершений звітний період 2011 року (01.07.2011р.) на виконання робіт з реконструкції напірних каналізаційних колекторів від смт. Чорноморське Комінтернівського району Одеської області і до Одеського припортового заводу, з терміном проведення ревізії 15 робочих днів з 19.09.2011 року по 07.10.2011 року, а отже, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 14, 70, 71, 72, 79, 86, 94, 158 -163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Одеській області до Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії з питання правильного використання коштів, спрямованих у 2010 році по завершений звітний період 2011 року (01.07.2011р.) на виконання робіт з реконструкції напірних каналізаційних колекторів від смт. Чорноморське Комінтернівського району Одеської області і до Одеського припортового заводу, термін проведення ревізії 15 робочих днів з 19.09.2011 року по 07.10.2011 року - задовольнити.

Надати Контрольно - ревізійному управлінню в Одеській області дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області з питання правильного використання коштів, спрямованих у 2010 році по завершений звітний період 2011 року (01.07.2011р.) на виконання робіт з реконструкції напірних каналізаційних колекторів від смт. Чорноморське Комінтернівського району Одеської області і до Одеського припортового заводу, з терміном проведення ревізії 15 робочих днів з 19.09.2011 року по 07.10.2011 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги на постанову суду одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складений та підписаний суддею 06 вересня 2011 року.

Суддя О.М.Соколенко