Постанова від 21.09.2015 по справі 808/3827/15

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

21 вересня 2015 року (11 год. 10 хв.) Справа № 808/3827/15 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Киселя Р.В.,

при секретарі судового засідання Мащенко Д.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до Комунального підприємства «Водопровідник» Токмацької міської ради про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.

13.07.2015 до Запорізького окружного адміністративного суду засобами поштового зв'язку надійшов адміністративний позов Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - позивач) до голови ліквідаційної комісії ОСОБА_1, в якому позивач просить: стягнути з КП «Водопровідник» Токмацької міської ради кошти у розмірі суми податкового боргу - 364908,98 грн. з рахунків у обслуговуючих його банках.

Позивач обґрунтував свої вимоги тим, що відповідач має податковий борг перед бюджетом на загальну суму 364908,98 грн., в тому числі з: податку на прибуток у сумі 287345,92 грн.; надходжень збору за спец використання води від підприємств ЖКГ у сумі 14,84 грн.; податку на додану вартість у сумі 56516,48 грн.; земельного податку з юридичних осіб у сумі 20220,11 грн.; частини чистого прибутку (доходу) комунального підприємства у сумі 811,63 грн. Борг виник внаслідок несплати відповідачем узгоджених сум податкових зобов'язань, визначених самостійно у податковій звітності, внаслідок нарахування відповідачу штрафних (фінансових) санкцій за наслідками перевірок та нарахування відповідачу пені.

Через невідповідність вимогам ст. 106 КАС України, ухвалою від 15.07.2015 позов був залишений без руху, позивачу наданий строк для усунення недоліків позову до 04.08.2015.

У визначений судом строк позивач усунув недоліки позову.

31.07.2015 від позивача до суду надійшов уточнений адміністративний позов, в якому позивач просить стягнути з КП «Водопровідник» Токмацької міської ради (далі - відповідач) кошти у розмірі суми податкового боргу - 364908,98 грн. з рахунків у обслуговуючих його банках.

Ухвалою від 06.08.2015 провадження у справі було відкрите, судове засідання призначене на 04.09.2015.

У судове засідання 04.09.2015 представники сторін, належним чином повідомлених про дату, час та місце судового засідання, не прибули, заяв чи клопотань сторін до суду не надійшло.

Ухвалою від 04.09.2015 розгляд справи було відкладено на 21.09.2015.

18.09.2015 від позивача до суду надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, на позовних вимогах наполягає.

У судове засідання 21.09.2015 представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, не прибув.

За приписами ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

За змістом ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін на підставі наявних у справі матеріалів.

Враховуючи неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності,

ВСТАНОВИВ:

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач 25.06.2003 зареєстрований в якості юридичної особи.

Позивачем на підставі п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток за 1 півріччя 2012 року, за наслідками якої складено акт від 10.09.2012 № 444/15-32440984, у висновках якого зазначено, що відповідачем порушено вимоги п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України, тобто відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджені суми податкового зобов'язання по податку на прибуток.

У зв'язку з встановленням зазначеним Актом перевірки порушень позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення від 10.09.2012 № 0001281500/1860, яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 1020,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було вручено відповідачу 10.09.2012.

Позивачем на підставі п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток за 9 місяців 2012 року, за наслідками якої складено акт від 23.11.2012 № 787/15-32440984, у висновках якого зазначено, що відповідачем порушено вимоги п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України, тобто відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджені суми податкового зобов'язання по податку на прибуток.

У зв'язку з встановленням зазначеним Актом перевірки порушень позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення від 27.11.2012 № 0001641500/2047, яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 1020,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було вручено відповідачу 27.11.2012.

Також, відповідачем було подано позивачу податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2012 рік від 08.02.2013 № НОМЕР_1, відповідно до якої відповідачем було розраховано податок на прибуток в розмірі 233268,00 грн.

Крім того, за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов'язання відповідачу була нарахована пеня на загальну суму 52037,92 грн.

Отже, згідно даних облікової картки відповідача та довідки про податковий борг станом на 18.09.2015 заборгованість відповідача з податку на прибуток складає 287345,92 грн.

Позивачем на підставі п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України було проведено камеральну перевірку своєчасності сплати податків та зборів відповідачем за період з 30.04.2012 по 26.06.2014, за наслідками якої складено акт від 04.12.2014 № 1341/15-32440984, у висновках якого зазначено, що відповідачем порушено вимоги п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України, тобто відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджені суми податкового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб та по збору на спеціальне використання води.

У зв'язку з встановленням зазначеним Актом перевірки порушень позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення:

від 15.12.2014 № 0002251500/3644, яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 10,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення направлялося на адресу відповідача;

від 15.12.2014 № 0002261500/3645, яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 1874,12 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення направлялося на адресу відповідача.

Крім того, за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов'язання по збору на спеціальне використання води відповідачу була нарахована пеня у розмірі 4,84 грн.

Позивачем на підставі п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 79.1 ст. 79 Податкового кодексу України було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податків відповідачем за період з 30.04.2011 по 21.12.2012, за наслідками якої складено акт від 21.01.2013 № 56/15-32440984, у висновках якого зазначено, що відповідачем порушено вимоги п. 203.2 ст. 203 Податкового Кодексу України, тобто відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджені суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість.

У зв'язку з встановленням зазначеним Актом перевірки порушень позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення від 21.01.2013 № 0000041503/108, яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 156839,20 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було вручено відповідачу 31.01.2013.

Позивачем на підставі пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75, ст.. 76, п. 49.18 ст. 49, пп. 54.3.1 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість за липень 2014 року, за наслідками якої складено акт від 02.09.2014 № 929/15/32440984, у висновках якого зазначено, що відповідачем порушено вимоги пп. 49.18.1 ст. 49, п. 203.1 ст. 203 Податкового Кодексу України, тобто відповідачем не подано податкову звітність з податку на додану вартість..

У зв'язку з встановленням зазначеним Актом перевірки порушень позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення від 01.10.2014 № 0000931500/2909, яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 170,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення направлялося на адресу відповідача.

Також, відповідачем було подано позивачу податкові декларації з податку на додану вартість:

- від 18.02.2014 № НОМЕР_2 за січень 2014 року, терміном сплати 02.03.2014, на суму 256,00 грн.

- від 20.03.2014 № НОМЕР_3 за лютий 2014 року, терміном сплати 30.03.2014, на суму 641,00 грн.

- від 16.04.2014 № НОМЕР_4 за березень 2014 року, терміном сплати 30.04.2014, на суму 467,00 грн.

- від 19.05.2014 № НОМЕР_5 за квітень 2014 року, терміном сплати 30.05.2014, на суму 295,00 грн.

- від 17.06.2014 № НОМЕР_6 за травень 2014 року, терміном сплати 30.06.2014, на суму 495,00 грн.

- від 09.07.2014 № НОМЕР_7 за червень 2014 року, терміном сплати 30.07.2014, на суму 376,00 грн.

Крім того, за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов'язання по податку на додану вартість відповідачу була нарахована пеня у розмірі 935,60 грн.

Згідно даних облікової картки відповідача відповідачем було частково погашено наявну заборгованість з податку на додану вартість у сумі 103958,32 грн.

Отже, згідно даних облікової картки відповідача та довідки про податковий борг станом на 18.09.2015 заборгованість відповідача з податку на додану вартість складає 56516,48 грн.

Позивачем на підставі п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п. 79.1 ст. 79 Податкового кодексу України було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податків відповідачем за період з 30.05.2011 по 24.10.2012, за наслідками якої складено акт від 19.11.2012 № 758/15-32440984, у висновках якого зазначено, що відповідачем порушено вимоги п. 57.1 ст. 57, п. 263.12 ст. 263, п. 287.3 ст. 287 Податкового Кодексу України, тобто відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджені суми податкового зобов'язання по земельному податку.

У зв'язку з встановленням зазначеним Актом перевірки порушень позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення від 19.11.2012 № 0001571500/2586, яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 752,03 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було вручено відповідачу 19.11.2012.

Позивачем на підставі п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п. 79.1 ст. 79 Податкового кодексу України було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податків відповідачем за період з 30.09.2011 по 27.11.2012, за наслідками якої складено акт від 10.12.2012 № 852/15-32440984, у висновках якого зазначено, що відповідачем порушено вимоги п. 57.1 ст. 57, п. 263.12 ст. 263, п. 287.3 ст. 287 Податкового Кодексу України, тобто відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджені суми податкового зобов'язання по земельному податку.

У зв'язку з встановленням зазначеним Актом перевірки порушень позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення від 10.12.2012 № 0001851500/2810, яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 328,88 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було вручено відповідачу 10.12.2012.

Також, відповідачем було подано позивачу податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік від 06.02.2012 № 1871 та за 2013 рік від 31.01.2013 № НОМЕР_8, відповідно до яких відповідачем було нараховано земельного податку у розмірі по 19733,13 грн., з щомісячним платежем з січня по листопад у розмірі 1644,43 грн. та за грудень у розмірі 1644,40 грн.

Згідно даних облікової картки відповідача відповідачем не сплачувались зобов'язання з земельного податку, визначені самостійно у зазначених податкових деклараціях, терміном сплати - 30.12.2012, 30.01.2013, 02.03.2013, 30.08.2013, 30.09.2013, 30.10.2013, 30.11.2013, 30.12.2013, 30.01.2014.

Крім того, за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов'язання по земельному податку відповідачу була нарахована пеня у розмірі 820,84 грн.

Отже, згідно даних облікової картки відповідача та довідки про податковий борг станом на 18.09.2015 заборгованість відповідача по земельному податку складає 20220,11 грн.

Також, згідно даних облікової картки відповідача та довідки про податковий борг станом на 18.09.2015 відповідачу за платежем - частина чистого прибутку комунальних підприємств, була нарахована пеня к розмірі 811,63 гри.

Отже, згідно даних облікової картки та довідки про податковий борг загальна сума боргу відповідача становить 364908,98 грн.

Вищезазначені суми грошових зобов'язань відповідачем не було сплачено.

05.10.2001 у зв'язку із виникненням у відповідача податкового боргу за узгодженим податковим зобов'язанням позивачем була сформована та направлена перша податкова вимога №5070/76/24/9 на суму 35759,56 грн., яка була отримана відповідачем 10.10.2001 та друга податкова вимога від 07.11.2001 №2/173, яка була отримана відповідачем 08.11.2001.

Надаючи оцінку вимогам позивача, суд виходить з наступного.

Пунктом 16.1 п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний: сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно п.п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У зазначені строки нараховані податкові зобов'язання не сплачено, тому згідно п.п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, це є податковим боргом; податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно із п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

У ст. 285 Податкового кодексу України зазначено, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

Підставою для нарахування земельного податку, відповідно до ст. 286 Податкового кодексу України, є дані державного земельного кадастру.

Згідно п. 286.2 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Пунктом 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України передбачено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

За правилами п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно з пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно пп. 14.1.137 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п.п. 95.1 - 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкові вимоги були направлені відповідачу на підставі Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Підпунктом 6.2.3. пунктом 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Підпунктом 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України визначено, що податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України визначено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

В матеріалах справи наявні копії корінців першої податкової вимоги від 05.10.2001 №5070/76/24/9, яка була отримана відповідачем 10.10.2001, та другої податкової вимоги від 07.11.2001 №2/173, яка була отримана відповідачем 08.11.2001.

Вищенаведеними нормативними актами не передбачено направлення податкових вимог в інших випадках.

Пунктом 60.1 статті 60 Податкового кодексу України визначені обставини за наявності яких податкова вимога вважається відкликаною.

Відповідач не надав заперечень проти вимог заявленого позову, тому у суду відсутні підстави вважати податкові вимоги від 05.10.2001 №5070/76/24/9 та від 07.11.2001 №2/173 відкликаними, крім того, наданою позивачем обліковою карткою відповідача підтверджується, що податковий борг повністю не погашений. Відтак, податкові вимоги позивача 05.10.2001 №5070/76/24/9 та від 07.11.2001 №2/173 є чинними.

Відповідно до п. 120.1 ст. 120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Судом встановлено, що у зв'язку з неподанням/несвоєчасним поданням відповідачем податкових декларацій, позивачем приймалися податкові повідомлення-рішення, якими відповідачу визначалися суми штрафу.

Згідно п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Судом встановлено, що у зв'язку з несвоєчасною сплатою узгоджених сум податкових зобов'язань позивачем приймалися податкові повідомлення-рішення, якими відповідачу визначалися суми штрафу.

Згідно з пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно пп. 14.1.137 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Відповідно до п.п. 95.1 - 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідач не надав суду будь-яких доказів на спростування вимог позивача, тому, враховуючи вимоги ч. 1 ст. 71 КАС України, суд доходить висновку про наявність необхідної сукупності обставин, які дають підставу для висновку щодо правомірності заявленого позову.

Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.

Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 14, 86, 158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до Комунального підприємства «Водопровідник» Токмацької міської ради про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Водопровідник» Токмацької міської ради (код ЄДРПОУ 32440984, зареєстроване: 71701, м. Токмак, вул. Шевченка, буд. 46) з рахунків у банках, обслуговуючих цього платника податків, податковий борг з податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності у сумі 287345,92 грн. (двісті вісімдесят сім тисяч триста сорок п'ять гривень 92 коп.) на р/р 33215861700014, отримувач - Токмацьке УК/Токмак, код платежу - НОМЕР_9, код отримувача 37942194, банк - ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015.

Стягнути з Комунального підприємства «Водопровідник» Токмацької міської ради (код ЄДРПОУ 32440984, зареєстроване: 71701, м. Токмак, вул. Шевченка, буд. 46) з рахунків у банках, обслуговуючих цього платника податків, податковий борг з надходжень збору за спецвикористання води від підприємств ЖКГ у сумі 14,84 грн. (чотирнадцять гривень 84 коп.) на р/р 33114359700014, отримувач - Токмацьке УК/Токмак, код платежу - НОМЕР_10, код отримувача 37942194, банк - ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015.

Стягнути з Комунального підприємства «Водопровідник» Токмацької міської ради (код ЄДРПОУ 32440984, зареєстроване: 71701, м. Токмак, вул. Шевченка, буд. 46) з рахунків у банках, обслуговуючих цього платника податків, податковий борг з податку на додану вартість у сумі 56516,48 грн. (п'ятдесят шість тисяч п'ятсот шістнадцять гривень 48 коп.) на р/р 31112029700014, отримувач - Токмацьке УК/Токмак, код платежу - НОМЕР_11, код отримувача 37942194, банк - ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015.

Стягнути з Комунального підприємства «Водопровідник» Токмацької міської ради (код ЄДРПОУ 32440984, зареєстроване: 71701, м. Токмак, вул. Шевченка, буд. 46) з рахунків у банках, обслуговуючих цього платника податків, податковий борг з земельного податку з юридичних осіб у сумі 20220,11 грн. (двадцять тисяч двісті двадцять гривень 11 коп.) на р/р 33210811700014, отримувач - Токмацьке УК/Токмак, код платежу - НОМЕР_12, код отримувача 37942194, банк - ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015.

Стягнути з Комунального підприємства «Водопровідник» Токмацької міської ради (код ЄДРПОУ 32440984, зареєстроване: 71701, м. Токмак, вул. Шевченка, буд. 46) з рахунків у банках, обслуговуючих цього платника податків, податковий борг з частини чистого прибутку (доходу) комунального підприємства у сумі 811,63 грн. (вісімсот одинадцять гривень 63 коп.) на р/р 33218857700014, отримувач - Токмацьке УК/Токмак, код платежу - НОМЕР_13, код отримувача 37942194, банк - ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Р.В. Кисіль