Справа № 3- 4073/13
№760/10697/13-п
07 червня 2013 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Зінченко С.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з ВДАІ Солом'янського РУГУ МВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Біла Церква Київської області, ІПН НОМЕР_1, проживає за адресою: АДРЕСА_1, не працює,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення АГ2 №181353 від 16.03.2013 року, 16 березня 2013 року приблизно о 13 год. 55 хв. ОСОБА_1 в м. Києві по вул. Гетьмана під Індустріальним шляхопроводом, керуючи автомобілем марки "Сеат" д/н НОМЕР_2, під час зміни напрямку руху не переконалась, що це буде безпечним, чим порушила вимоги п. 10.1 ПДР України, внаслідок чого сталося зіткнення з автомобілем марки «Шевроле» д/н НОМЕР_3, який рухався позаду в попутному напрямку, що призвело до пошкодження транспортних засобів, тобто вчинила правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України не визнала, пояснивши, що вона стояла в черзі автомобілів під мостом, а водій автомобіля «Шевроле», який рухався позаду, не встиг загальмувати через ожеледецю і здійснив зіткнення з її автомобілем.
На підтвердження вказаного ОСОБА_1 надала фотознімки з місця ДТП із зафіксованим положенням транспортних засобів.
Враховуючи викладене та посилаючись на власні письмові пояснення, що є в матеріалах справи, ОСОБА_1 зазначила, що її дії відповідали вимогам ПДР України, а отже відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 124 КпАП України.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що її пояснення в сукупності з наданими суду фотознімками з місця ДТП спростовують обставини, вказані в протоколі про адміністративне правопорушення в частині того, що ОСОБА_1 змінювала напрямок руху, а отже в її діях відсутні порушення вимог п. 10.1 ПДР України.
Відповідно до вимог статті 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно з вимогами ст. 252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Виходячи з викладеного вище, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у порушенні вимог п. 10.1 ПДР України, що мало наслідком зіткнення транспортних засобів та їх пошкодження, а отже вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України, не знайшла свого підтвердження у зібраних та досліджених судом в судовому засіданні доказами, спростовується матеріалами справи, а отже в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбачений ст. 124 КпАП України.
Згідно ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КпАП України у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення передбаченого вказаною статтею КпАП України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 124, 247, 252, 256 КУпАП, суд -, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: