Ухвала від 28.09.2015 по справі 759/12350/15-а

пр. № 2-а/759/325/15

ун. № 759/12350/15-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2015 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:

Головуючого судді Лопатюк Н.Г.,

При секретарі Фещук Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України Святошинського району м. Києва; третя особа: Білоцерківська виправна колонія №35 про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Пенсійного фонду України Святошинського району м. Києва; третя особа: Білоцерківська виправна колонія №35 про зобов'язання вчинити певні дії.

В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про залишення позову без розгляду, у зв'язку з пропуском строку.

Позивач проти задоволення клопотання заперечував.

Суд, вислухавши думку позивача, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, зважаючи на наступне.

Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватись інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Згідно ч.1 ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Частиною другою статті 100 КАС України визначено, що позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Як встановлено в судовому засіданні з матеріалів пенсійної справи, позивач звертався до відповідача із заявою про призначення пенсії по інвалідності 06.08.2013 року.

Листом №1660/8-п від 23.09.2013 року позивач був повідомлений про відмову в призначенні пенсії по інвалідності.

05 серпня 2015 року позивач звернувся до суду з даним позовом.

Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позивачем пропущено строк для звернення до суду з даним позовом, у зв'язку з чим клопотання про залишення позову без розгляду підлягає задоволенню.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 99 ч.2, 100 ч.1, 160 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України Святошинського району м. Києва; третя особа: Білоцерківська виправна колонія №35 про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Суддя: Лопатюк Н.Г.