Справа № 9200/09/1570
16 лютого 2010 року
м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Танцюри К.О.,
за участю секретаря Руденко І.В.,
за участю:
-представника прокуратури - ОСОБА_1 (посвідчення №197 від 28.12.2007),
-представника відповідача - ОСОБА_2 (довіреність №04-1/12 від 13.01.2010),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом заступника прокурора Суворовського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські ковбаси» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в загальній сумі 5698,53 грн., -
До суду з позовом звернувся заступник прокурора Суворовського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські ковбаси» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році в загальній сумі 5698,53 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів відповідач повинен був створити 1 робоче місце для інвалідів, але фактично не створив жодного, у зв'язку з чим, згідно Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.91 № 875-ХІІ підприємству було нараховано штрафні санкції за незабезпечені робочі місця для працевлаштування інвалідів за 2008 рік у розмірі 5 573,68 грн. У зв'язку з порушенням термінів сплати адміністративно-господарських санкцій відповідачу нарахована пеня у сумі 124, 85 грн. Станом на сьогоднішній день заборгованість відповідача, з урахуванням пені, у загальній сумі 5698,53 грн. у добровільному порядку не сплачена.
В судовому засіданні представник прокуратури Суворовського району м.Одеси та представник Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, підтримали позовні вимоги і просили задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач неодноразово повідомлявся про дату, час та місце слухання справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення та розпискою про отримання повістки, але його представник в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, а тому, на підставі положень ст.128 КАС України справа розглядалась за його відсутності за наявними у справі доказами.
Заслухавши пояснення представників прокуратури та Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, дослідивши наявні в справі письмові докази суд встановив наступне.
Відповідно до ст.ст. 19, 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.91 № 875-ХІІ (далі - Закон № 875) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. При цьому, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Виконанням нормативу робочих місць, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Українські ковбаси» було зареєстровано як юридична особа 23 січня 2002 року виконавчим комітетом Одеської міської ради (а.с.7).
Згідно звіту форми 10-ПІ про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2008 рік (а.с.5) середньооблікова кількість штатних працівників ТОВ «Українські ковбаси» складала 19 осіб. У відповідності з нормативом робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити 1 робоче місце для інваліда, проте не створив жодного.
Зі звіту форми №10-ПІ вбачається, що фонд заробітної плати ТОВ «Українські ковбаси» у 2008 році склав 105, 9 тис. грн., тобто середньорічна заробітна плата штатного працівника у 2008 році складала 5 573, 68 грн.
Відповідно розрахунку адміністративно-господарських санкцій за 2008 рік, сума адміністративно-господарських санкцій за 1 нестворене робоче місце відповідачем становить 5 573, 68 грн. (а.с.6).
Частиною 2 ст. 20 Закону України № 875 «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня нараховується виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, яка діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
В порушення вимог ст.20 Закону України № 875, відповідач самостійно в строк до 15.04.2009 року адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів не сплатив, у зв'язку з чим Одеським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів була нарахована пеня в розмірі 124,85 грн.
Таким чином, загальна сума адміністративно-господарських санкцій, яка підлягає стягненню, становить 5698,53 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві адміністративно-господарських санкцій та пені здійснено правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій та пені в загальній сумі 5698, 53 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст.158-163,167 КАС України, суд, -
Адміністративний позов заступника прокурора Суворовського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські ковбаси» задовольнити частково.
Стягнути з ТОВ «Українські ковбаси» на користь держави в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкції та пеню за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році в розмірі 5698,53 (п'ять тисяч шістсот дев'яносто вісім гривень п'ятдесят три копійки) грн. на р/р 256013043704, код:23213460 в ВАТ «Державний Ощадбанк України» МФО 328845.
В задоволенні позовних вимог про стягнення з відповідача судових витрат - відмовити.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складання в повному обсязі, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 19.02.2010
Суддя К.О. Танцюра
.