Постанова від 27.02.2012 по справі 2а-1870/41/12

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2012 р. Справа № 2a-1870/41/12

Сумський окружний адміністративний суд в особі судді - Глазько С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області Державної податкової адміністрації України у Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 7700 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області Державної податкової адміністрації України в Сумській області, звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача, ФОП ОСОБА_1, заборгованість зі сплати фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 7700 грн.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що перевіркою господарської одиниці - відділу магазину, що розташований за адресою: вул. Фурманова, 1 б, м. Конотоп, у якому господарську діяльність здійснює суб'єкт господарювання ФОП ОСОБА_1, було встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін та було встановлено факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами вищими від встановлених максимальних роздрібних цін. У зв'язку з цим позивачем було прийняте рішення про застосування фінансових санкцій від 28 жовтня 2011 року № 181067-0500-32, яким до ФОП ОСОБА_1 було застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 7700 грн.

На адресу відповідача була надіслана копія ухвали про відкриття скороченого провадження, однак 13 лютого 2012 року поштове відправлення повернулося до суду у зв'язку з закінченням терміну зберігання. Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 21 жовтня 2011 року працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України у Сумській області, на підставі направлення № 210 від 20 жовтня 2011 року (а.с.12), було проведено перевірку господарської одиниці - відділу магазину, що розташований за адресою: вул. Фурманова, 1 б, м. Конотоп, у якому господарську діяльність здійснює суб'єкт господарювання ФОП ОСОБА_1

За результатами вказаної перевірки було складено акт № 207/32/НОМЕР_1 від 21 жовтня 2011 року (а.с.7-10).

Як вбачається з вказаного акту, перевіркою було встановлено реалізацію вермут "Вермут з коньяком" 0,5л. виробництво ТОВ "Горобина", (в касовому апараті закодована як "настойка Суми" 0,5л.), реалізована по ціні 11,30 грн., що підтверджено фіскальним чеком від 21.10.11р. №1245. Отримано даний вермут згідно ТТН 01 ААБП №114145 від 18.10.11р. в кількості 18 пляшок.

Також, вибірковою перевіркою контрольних стрічок та фіскальних чеків, встановлено реалізацію горілки "Неміров Березова на бруньках" 40% 0,7л. по ціні 35,75 грн. за пляшку, що підтверджено фіскальним чеком № 6531 від 06.08.2011р. та контрольною стрічкою № №2071. Отримана дана горілка в кількості 2 пляшок згідно ТТН від 18.02.11р. 01 ААБК №189703.

Таким чином було встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, чим порушено вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва".

Мінімальна роздрібна ціна на вина у скляній тарі місткістю 0,5л. повинна становити не менше 12,86 грн. ((18,00 х 0,5л.):0,7л. = 12,86).

Мінімальна роздрібна ціна на горілку міцністю 40%, місткістю 0,7л. повинна становити не менше 36,54 грн. ((130,50 х 0,7л.):100% = 36,54).

Відповідальність за дане порушення передбачена ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" відповідно до якого, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.

Оскільки встановлено, що відповідачем були отримані алкогольні напої, продаж яких здійснюється за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої: вино (вермут) місткістю 0,5л. у кількості - 18 пляшок та горілка місткістю 0,7л, - 2 пляшки, то 100 % вартості отриманої партії алкогольних напоїв, розрахованих виходячи з мінімальних роздрібних цін складає 304,56 грн. (18x12,86=231,48 грн.) + (2x36,54=73,08 грн.), що є меншою від встановленого законом мінімального розміру. Таким чином позивачем вирішено застосувати до суб'єкта господарювання фінансову санкцію в розмірі 5000,00 грн.

Також перевіркою було встановлено факт торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін встановлених виробником таких тютюнових виробів, а саме: в продажу знаходяться сигарети "Три короля", дата виготовлення 28.08.11р., ціна зазначена на пачці 6,50 грн., в продажу знаходяться по ціні 6,75 грн. за пачку, що підтверджено фіскальним чеком від 21.10.11р. №1244. В наявності таких сигарет 7 пачок на загальну суму 45,50 грн.

Таким чином встановлено факт торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін встановлених виробником таких тютюнових виробів, чим порушено вимоги ч. 13 ст. 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та п. 3 ст. 221 Податкового кодексу України.

Відповідальність за дане порушення передбачена ч. 2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" відповідно до якого, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень

Оскільки 100% вартості наявних у суб'єкта господарювання сигарет становить 42,70 грн., їх вартість є меншою за встановлену законом мінімальну межу у розмірі 1000 гривень, тому позивачем було вирішено застосувати фінансову санкцію у встановленому Законом розмірі.

Також, в ході перевірки, на полицях прилавку в магазині, встановлено зберігання алкогольного напою без марки акцизного податку встановленого зразка в кількості 1 пляшка, а саме: настоянка "Житня з медом" міцністю 40% та ємністю 0,7л. виробництва ДП "Українська горілчана компанія "Немирів", дата розливу 10.12.10р. без марки акцизного податку встановленого зразка. В продажу така настоянка знаходиться по ціні 42,70 грн.

Таким чином встановлено зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, чим порушено п. 6 ст. 226 Податкового Кодексу України.

Відповідальність за дане порушення передбачена ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" відповідно до якого, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Оскільки вартість товару на момент проведення перевірки у сумі 42,70 грн. є меншою за встановлену законом мінімальну межу у розмірі 1700 гривень, то позивачем було застосовано фінансову санкцію згідно вимоги ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Перевірка була проведена в присутності ФОП ОСОБА_1

Таким чином, Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області Державної податкової адміністрації України у Сумській області було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 28 жовтня 2011 року № 181067-0500-32 (а.с.15,16), відповідно до якого до ФОП ОСОБА_1 було застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 7700 грн.

З матеріалів справи вбачається, що вказане рішення, яке 29 жовтня 2011 року було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (а.с.18), повернулося у зв'язку з закінченням терміну зберігання, про що було складено акт від 07 грудня 2011 року (а.с.20), однак відповідно до п. 42.2 ст. 42 Податкового кодексу України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Вказане рішення відповідачем не оскаржувалося, визначена в рішенні сума фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 7700 грн. сплачена відповідачем не була. Доказів сплати вказаної суми штрафу відповідачем не надано.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача, щодо стягнення з ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 7700 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області Державної податкової адміністрації України у Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 7700 грн. -задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р/р Конотопського району № 31111106700141, ОКПО 23635072, ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код бюджетної класифікації 21081100) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 7700 грн. (сім тисяч сімсот гривень).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.М. Глазько

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Глазько