13 травня 2011 року м. ПолтаваСправа № 2a-1670/804/11
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кукоби О.О.,
при секретарі - Стемковській О.О.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1,
представників відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВО "Надежда" до Державної податкової інспекції у м. Полтаві про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВО "Надежда" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Полтаві про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0010272306/0 від 24 грудня 2010 року.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що працівниками ДПА у Полтавській області 06.12.2010 року проведено перевірку магазину - АЗС, що належить ТОВ "ВО "Надежда" з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Зазначену перевірку позивач вважає неправомірною, оскільки перевіряючими до її початку не було надано направлення на перевірку та копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової перевірки.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав. Суду пояснив, що посилання податкового органу на порушення ТОВ "ВО "Надежда" п. 12, п. 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" вважає необґрунтованими та протиправними, оскільки позивачем у повному обсязі забезпечено облік товарно-матеріальних цінностей у магазині - АЗС, що належить ТОВ "ВО "Надежда".
Представники відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечували. В наданих до суду письмових запереченнях відповідач зазначав, що працівниками ДПА у Полтавській області проведено планову перевірку ТОВ "ВО "Надежда", до початку проведення перевірки директору АЗС було пред'явлено направлення на перевірку. Вказав, що матеріали перевірки оформлені відповідно до вимог чинного законодавства України, оскаржуване рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій вважає обґрунтованим та правомірним, оскільки під час перевірки встановлено порушення позивачем вимог п. 12, п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". У зв'язку з вищевикладеним просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні факти та відповідні до них правовідносини.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВО "Надежда" є юридичною особою, що зареєстрована 30.06.2010 року Виконавчим комітетом Полтавської міської ради Полтавської області, свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 791995 (а.с. 112).
Відомості про позивача включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується довідкою Головного управління статистики у Полтавській області серії АА № 106427 (а.с. 113).
Під час здійснення господарської діяльності ТОВ "ВО "Надежда" використовується реєстратор розрахункових операцій Марія ПТ МТМ, заводський номер В35712000705, фіскальний номер НОМЕР_1 (реєстраційне посвідчення № НОМЕР_1 від 30.08.2010 року), що зареєстрований в ДПІ у м. Полтаві на господарську одиницю - магазин - АЗС ТОВ "ВО "Надежда".
Працівниками ДПА у Полтавській області проведено перевірку магазину - АЗС, що розташований за адресою: проспект Вавілова, 2В, м. Полтава, Полтавська область та належить ТОВ "ВО "Надежда", щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Перевірку проведено відповідно до плану перевірок за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у сфері готівкового обігу на грудень 2010 року та на підставі направлень № 5152, № 5153 від 06.12.2010 року (а.с. 149-151).
В ході проведення перевірки податкові інспектори дійшли висновку щодо порушення позивачем вимог п. п. 12, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме суб'єктом господарювання не забезпечено:
- ведення встановленого законодавством обліку товарно-матеріальних цінностей, що знаходяться на реалізації (вартість необлікованого товару склала 279 686 грн. 33 коп.);
- відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, що зазначена в денному звіті РРО на суму 29 грн. 62 коп.
Крім того, перевіряючими виявлено факт надлишку товару на суму 8 грн. 75 коп. та нестачі товару на суму 40 грн. 50 коп.
За результатами перевірки складено акт № 0011880 від 06.12.2010 року (а.с. 153), реєстраційний номер в органі ДПС за місцем здійснення діяльності суб'єктом господарювання 2196/16/31/23/37185338, зареєстровано 06.12.2010 року; реєстраційний номер в органі ДПС за місцем державної реєстрації суб'єкта господарювання 0791/16/01/23/37185338, зареєстровано 14.12.2010 року.
Уповноважені представники ТОВ "ВО "Надежда" - оператор ОСОБА_4 та директор ОСОБА_5, що були присутні під час проведення перевірки, від підпису акту перевірки відмовилися, про що працівниками ДПА у Полтавській області складено акт відмови від підписання матеріалів перевірки № 65/23-7 (а.с. 161).
На підставі акту перевірки ДПІ у м. Полтаві 24.12.2010 року прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0010272306/0, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції загалом в сумі 559 690 грн. 76 коп., в тому числі:
- за неведення встановленого законодавством обліку товарно-матеріальних цінностей - в сумі 559 372 грн. 66 коп. (279 686 грн. 33 коп. х 2);
- за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, що зазначена в денному звіті РРО - в сумі 148 грн. 10 коп. (29 грн. 62 коп. х 5).
Крім того, до ТОВ "ВО "Надежда" застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 170 грн. за встановлення факту нестачі товару на суму 40 грн. 50 коп.
Позивач не згоден з вказаним рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій, у зв'язку з чим оскаржив його до суду.
Надаючи правову оцінку рішенню про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0010272306/0 від 24 грудня 2010 року, суд виходить з наступного.
Права та повноваження органів державної податкової служби України щодо проведення перевірок суб'єктів господарювання визначені Законом України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-XII (надалі - Закон № 509-XII).
Так, відповідно до п. 2 ст. 11 Закону № 509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
Статтею 9 Закону № 509-XII встановлено, що у разі, коли державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в містах з районним поділом (крім міст Києва та Севастополя) безпосередньо здійснюють контроль за платниками податків, інших платежів, вони виконують щодо цих платників ті ж функції, що й державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції.
Згідно з п. 4 ст. 10 Закону № 509-XII державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
З огляду на викладене, податкові інспектори Державної податкової адміністрації у Полтавській області при проведенні 06.12.2010 року перевірки магазину - АЗС, що належить ТОВ "ВО "Надежда", діяли в межах повноважень, встановлених законом.
Загальні умови і порядок контролю за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) встановлено Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (надалі - Закон № 265/95-ВР).
У відповідності до ч. 1 ст. 15 Закону № 265/95-ВР контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Частиною 4 статті 16 Закону № 265/95-ВР визначено, що планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Згідно з п. п. 3.1., 3.2. Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України № 355 від 27.05.2008 року, перевірки контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у сфері готівкового обігу проводяться органами державної податкової служби відповідно до щомісячних планів групою у складі не менше двох посадових осіб за наявності у них службових посвідчень та направлень на перевірку.
Судом встановлено, що перевірку магазину - АЗС, що належить ТОВ "ВО "Надежда" проведено згідно із вищевказаними вимогами законодавства, а саме: групою інспекторів Державної податкової адміністрації у Полтавській області у складі 2 осіб, на підставі плану перевірок за здійсненням СГД розрахункових операцій у сфері готівкового обігу на грудень 2010 року та за наявності направлень на перевірку.
Вимоги щодо оформлення актів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій передбачено у Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, що затверджені наказом Державної податкової адміністрації України № 534 від 12.08.2008 року.
Так, відповідно до розділу 3 вказаних Методичних рекомендацій у вступній частині акта перевірки в обов'язковому порядку зазначаються прізвища, імена та по батькові посадових осіб органу ДПС, їх посади, звання, номери та дати направлень на перевірку, термін дії направлень на перевірку.
Дослідивши в судовому засіданні копію акту перевірки № 0011880 від 06.12.2010 року магазину - АЗС, що належить ТОВ "ВО "Надежда" суд вважає за необхідне зазначити, що він повністю відповідає вимогам, що визначені у Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що перевірку магазину - АЗС, що належить ТОВ "ВО "Надежда" проведено у відповідності до вимог чинного законодавства України.
Що стосується порушень, виявлених в ході проведення перевірки, суд зазначає наступне.
Перевіркою магазину - АЗС, що належить ТОВ "ВО "Надежда" встановлено порушення вимог п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР, а саме: позивачем не забезпечено ведення встановленого законодавством обліку товарно-матеріальних цінностей, що знаходяться на реалізації (вартість необлікованого товару склала 279 686 грн. 33 коп.). Крім того, податковими інспекторами виявлено факт надлишку товару на суму 8 грн. 75 коп. та нестачі товару на суму 40 грн. 50 коп.
У відповідності до п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 6 Закону № 265/95-ВР передбачено, що облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
В ході судового розгляду встановлено, що позивач перебуває на загальній системі оподаткування, а тому товарні запаси у ТОВ "ВО "Надежда" мають обліковуватися у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку.
Разом з тим, суд зазначає, що з метою встановлення єдиного порядку організації та виконання робіт, пов'язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком товарної нафти і нафтопродуктів, наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20 травня 2008 року № 281/171/578/155 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 2 вересня 2008 року за № 805/15496, затверджено Інструкцію про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України (надалі - Інструкція).
У відповідності до п. п. 10.3.1.3 Інструкції облік реалізації нафтопродуктів ведеться через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений до фіскального режиму роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій кожною АЗС, яка здійснює розрахунки із споживачами готівкою. Відпуск нафтопродуктів за готівку відображається у Змінному звіті АЗС за формою № 17-НП.
Згідно з п. 16.1 Інструкції матеріально відповідальні особи АЗС ведуть облік руху нафтопродуктів за марками і видами (для дизельного палива в залежності від масової частки сірки) нафтопродуктів у змінному звіті за формою № 17-НП, який складається у двох примірниках. Перший примірник разом з первинними документами здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається у матеріально відповідальної особи.
На підставі товарно-транспортних накладних та акта приймання (у разі його наявності) оператор АЗС має оприбуткувати прийнятий нафтопродукт за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки), тобто зробити необхідні записи в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою № 13-НП. Дані про оприбутковані нафтопродукти заносяться до змінного звіту АЗС за формою № 17-НП.
Матеріально відповідальні особи підприємств ведуть кількісний облік нафти та нафтопродуктів у товарній книзі кількісного руху нафтопродуктів (нафти) за формою № 31 -НП, у якій зазначаються надходження і відпуск нафтопродуктів за день, а також їх залишки на кінець дня.
Для посилення контролю за станом приймання, зберігання, відпуску та обліку нафти та нафтопродуктів матеріально відповідальні особи ведуть журнал обліку надходження нафти і нафтопродуктів за формою № 6-НП і журнал вимірювання нафти і нафтопродуктів у резервуарах за формою № 7-НП.
Фактичні залишки нафтопродуктів в резервуарах визначаються за результатами вимірювання та також відображаються у змінному звіті АЗС за формою № 17-НП. Облік реалізації за готівку нафтопродуктів, за певний проміжок часу ведеться через реєстратор розрахункових операцій, в тому числі враховується відпуск нафтопродуктів на АЗС за талонами, платіжними картками, відомостями.
Враховуючи вищевикладене, фактичні залишки нафтопродуктів на АЗС, мають відповідати обліковим залишкам надходження нафтопродуктів за певний проміжок часу, що підтверджені відповідними документами (ТТН), змінного звіту АЗС за формою № 17-НП, за вирахуванням кількості відпущених нафтопродуктів за сумарними показниками лічильників паливно-роздавальних колонок. Обсяг реалізації нафтопродуктів, що фіксується лічильником сумарного обліку паливно-роздавальних колонок за певний проміжок часу, має збігатися з обсягом реалізації, відображеним у звітних документах касових апаратів за всіма формами оплати за цей самий проміжок часу.
Таким чином, незберігання (відсутність) на АЗС другого примірника змінного звіту АЗС за формою № 17-НП, є порушенням установленого порядку ведення обліку товарно-матеріальних цінностей.
Посилання представника позивача на те, що у ТОВ "ВО "Надежда" є в наявності всі необхідні накладні, змінні звіти за формою № 17-НП, журнал обліку надходження нафтопродуктів за формою № 13-НП судом оцінюється критично, оскільки зазначені документи на перевірку надані не були.
Статтями 20, 21 Закону № 265/95-ВР встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. До суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За таких обставин, оскільки на час проведення перевірки господарської одиниці позивача працівниками ДПА у Полтавській області встановлено відсутність накладних на товарно-матеріальні цінності, змінних звітів АЗС за формою № 17-НП, журналу обліку надходження нафтопродуктів за формою № 13-НП на підставі яких має здійснюватися облік товарів за місцем їх реалізації та зберігання, суд дійшов висновку щодо наявності у відповідача всіх законних підстав для відображення виявленого порушення в акті перевірки від 06.12.2010 року.
Крім того, суд зазначає, що позивачем не надано доказів, які б спростовували твердження відповідача про наявність на час перевірки у магазині - АЗС, що належить ТОВ "ВО "Надежда" надлишку товару на суму 8 грн. 75 коп. та нестачі товару на суму 40 грн. 50 коп.
А відтак, ДПІ у м. Полтаві правомірно застосовано до ТОВ "ВО "Надежда" штрафні (фінансові) санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР в розмірі 559 542 грн. 66 коп.
Щодо порушення позивачем п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР в частині незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, що зазначена в денному звіті РРО на суму 29 грн. 62 коп., суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Так, у відповідності до п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Із матеріалів справи судом встановлено, що на місці проведення розрахунків фактично знаходилось 5 184 грн. 29 коп., що підтверджується складеним оператором - касиром АЗС ОСОБА_4 описом грошових коштів (а.с. 154, зворот), натомість згідно денного Х-звіту на момент перевірки через реєстратор було проведено розрахункові операції на суму 5 213 грн. 91 коп. (а.с. 155).
Таким чином, сума невідповідності склала 29 грн. 62 коп. (5 213,91 - 5 184,29).
Пояснення оператора - касира ОСОБА_4 стосовно того, що вказана сума невідповідності готівкових коштів виникла у зв'язку з тим, що один з покупців не повністю розрахувався за придбаний газ (а.с. 159) судом оцінюються критично з огляду на те, що позивачем не надано жодних доказів в підтвердження даного факту.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що позивачем спірне рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в частині визначення штрафних (фінансових) санкцій за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР фактично не оскаржується, адже позовна заява ТОВ "ВО "Надежда" не містить жодних посилань в обґрунтування його правової позиції з даного питання. Крім того, представник позивача в судовому засіданні не зміг надати жодних пояснень щодо вказаного порушення.
Згідно з ст. 22 Закону № 265/95-ВР у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідачем правомірно застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР в розмірі 148 грн. 10 коп. (29,62 х 5).
В силу ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно із ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
У відповідності до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Позивачем не надано суду доказів, які б свідчили про порушення відповідачем норм чинного законодавства України та обґрунтованість даного позову. В свою чергу, представниками ДПІ у м. Полтаві повністю доведено факт вчинення ТОВ "ВО "Надежда" порушень, зазначених у акті перевірки від 06.12.2010 року, а відтак і правомірність винесення оскаржуваного рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Таким чином, суд дійшов висновку, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0010272306/0 від 24 грудня 2010 року, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції за порушення п. п. 12, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" в розмірі 559 690 грн. 76 коп. прийнято ДПІ у м. Полтаві на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України. А вимоги позовної заяви не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ВО "Надежда" до Державної податкової інспекції у м. Полтаві про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 18 травня 2011 року.
Суддя О.О. Кукоба