24 вересня 2015 рокуСправа № 808/2925/15
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Батрак І.В., розглянув в порядку письмового провадження заяву про розстрочення виконання рішення суду по адміністративній справі
за позовом Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Комунального унітарного підприємства «Наш дім» Дніпрорудненської міської ради
про стягнення податкового боргу
У червні 2015 року Токмацька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - Токмацька ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Комунального унітарного підприємства «Наш дім» Дніпрорудненської міської ради (далі - КУП «Наш дім» ДМР, заявник), в якому просить стягнути з відповідача суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 351 726,00 грн.
07.07.2015 судом розглянуто справу № 808/2925/15 та винесено постанову про задоволення адміністративного позову, присуджено до стягнення з КУП «Наш дім» ДМР податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 351 726,00 грн. Указане рішення набрало законної сили 07.08.2015.
15.09.2015 на адресу суду від представника КУП «Наш дім» ДМР надійшла заява (вх. № 40317), у якій, зокрема, зазначає, що виконання рішення суду ускладнюється скрутним фінансово-економічним становищем комунального підприємства та відсутністю можливості сплатити заборгованість разовим платежем у короткий час, що підтверджується фінансовим звітом за перше півріччя та балансом підприємства станом на 30.06.2015. Вказує, що стягнення суми заборгованості за виконавчим документом призведе до зупинення діяльності підприємства, що в свою чергу спричинить зменшення надходжень від наданих послуг, призведе до повної неплатоспроможності, може викликати спалах епідемій в наслідок порушення санітарно-гігієнічних норм, відключення ліфтового господарства у місті, припинення вивозу твердих побутових відходів та сміття, зупинення аварійно-диспетчерської служби. Посилається на приписи ч. 1 ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження» та просить розстрочити виконання постанови суду від 07.07.2015 на три роки з щомісячними платежами по 9 770,17 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте 24.09.2015 надав до суду клопотання (вх. № 42590) про розгляд заяви без участі уповноваженого представника. Окрім того, повідомив, що заява КУП «Наш дім» ДМР про розстрочення судового рішення по справі на адресу Токмацької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області не надходило, що позбавляє позивача можливості надати на вищезазначену заяву обґрунтовані та вмотивовані заперечення або відзив.
Представник заявника в судове засідання не з'явився, проте 24.09.2015 надав суду клопотання (вх. №42582) про розгляд справи без його участі. Заяву підтримує у повному обсязі.
Згідно ч. 2 ст. 263 КАС України суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
У зв'язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути заяву по суті без участі осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.
Частиною 1 ст. 263 КАС України передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Із матеріалів справи, а саме наданого заявником Балансу (Звіту про фінансовий стан), судом встановлено, що КУП «Наш дім» ДМР на даний час знаходиться у скрутному фінансовому становищі.
Враховуючи наявність обставин, які ускладнюють виконання судового рішення, а саме скрутне фінансове становище підприємства, відсутність коштів для сплати разовим платежем податкових зобов'язань, суд дійшов висновку, що клопотання заявника про розстрочення виконання рішення суд вважає за можливе заяву про розстрочення виконання рішення суду по адміністративній справі задовольнити.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 257, 263 КАС України, суд
Заяву Комунального унітарного підприємства «Наш дім» Дніпрорудненської міської ради про розстрочення виконання постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 07.07.2015 по адміністративній справі № 808/2925/15 задовольнити.
Розстрочити виконання судового рішення про стягнення з Комунального унітарного підприємства «Наш дім» Дніпрорудненської міської ради (ідентифікаційний код 33000065) податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 351 726,00 грн. строком на 3 (три) роки зі сплатою щомісячно рівними платежами по 9 770,17 грн.
Затвердити графік виконання постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 07.07.2015 по справі №808/2925/15:
- за 2015 рік: жовтень - 9 770,17 грн.; листопад - 9 770,17 грн.; грудень - 9 770,17 грн.;
- за 2016 рік: січень - 9 770,17 грн.; лютий - 9 770,17 грн.; березень - 9 770,17 грн.; квітень - 9 770,17 грн.; травень - 9 770,17 грн.; червень - 9 770,17 грн.; липень - 9 770,17 грн.; серпень - 9 770,17 грн.; вересень - 9 770,17 грн.; жовтень - 9 770,17 грн.; листопад - 9 770,17 грн.; грудень - 9 770,17 грн.;
- за 2017 рік: січень - 9 770,17 грн.; лютий - 9 770,17 грн.; березень - 9 770,17 грн.; квітень - 9 770,17 грн.; травень - 9 770,17 грн.; червень - 9 770,17 грн.; липень - 9 770,17 грн.; серпень - 9 770,17 грн.; вересень - 9 770,17 грн.; жовтень - 9 770,17 грн.; листопад - 9 770,17 грн.; грудень - 9 770,17 грн.;
- за 2018 рік: січень - 9 770,17 грн.; лютий - 9 770,17 грн.; березень - 9 770,17 грн.; квітень - 9 770,17 грн.; травень - 9 770,17 грн.; червень - 9 770,17 грн.; липень - 9 770,17 грн.; серпень - 9 770,17 грн.; вересень - 9 770,05 грн.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В.Батрак