про витребування доказів
30 жовтня 2014 рокум. Ужгород№ 807/2742/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ващиліна Р. О.,
при секретарі судового засідання - Меренич І. А.,
за участю сторін, які беруть участь у справі:
позивача: ОСОБА_1, представник - ОСОБА_2,
відповідача: Міжгірська районна державна адміністрація, представник - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 - начальника відділу охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації до Міжгірської районної державної адміністрації про визнання протиправними та скасування розпорядження від 12.05.2014 № 41-р "Про встановлення граничної чисельності працівників районної державної адміністрації" та від 12.05.2014 № 42-р "Про попередження працівників Міжгірської районної державної адміністрації про наступне звільнення", -
ОСОБА_1 - начальник відділу охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Міжгірської районної державної адміністрації про визнання протиправними та скасування розпорядження від 12.05.2014 № 41-р "Про встановлення граничної чисельності працівників районної державної адміністрації" та від 12.05.2014 № 42-р "Про попередження працівників Міжгірської районної державної адміністрації про наступне звільнення".
Ухвалою суду від 09.10.2014 задоволено клопотання представника позивача про витребування доказів у даній справі та у відповідача - Міжгірської районної державної адміністрації витребувано та зобов'язано у строк до 15:00 год. 30 жовтня 2014 року подати до суду такі документи: 1) розпорядження голови Міжгірської районної державної адміністрації від 12.05.2014 № 41-р "Про встановлення граничної чисельності працівників районної державної адміністрації" та розпорядження голови Міжгірської районної державної адміністрації від 12.05.2014 № 42-р "Про попередження працівників Міжгірської районної державної адміністрації про наступне звільнення" з усіма додатками до них, а також документи, що стали підставою для їх прийняття, регламенту Міжгірської районної державної адміністрації, пояснюючої записки, інформаційних матеріалів до проектів цих розпоряджень; 2) штатний розпис Міжгірської районної державної адміністрації, відділу охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації, сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації станом на 01.01.2014 та станом на дату внесення до них змін відповідно до розпорядження голови Міжгірської районної державної адміністрації від 12.05.2014 № 41-р "Про встановлення граничної чисельності працівників районної державної адміністрації"; 3) зведені показники за мережею, штатними розписами і контингентами установ за формами, встановленими Мінфіном, зі змінами, передбаченими розпорядженням голови Міжгірської районної державної адміністрації від 12.05.2014 № 41-р "Про встановлення граничної чисельності працівників районної державної адміністрації"; 4) документи про внесення змін до плану асигнувань загального фонду бюджету, плану надання кредитів із загального фонду бюджету, плану спеціального фонду, плану використання бюджетних коштів, помісячного плану використання бюджетних коштів у зв'язку з прийняттям розпорядження голови Міжгірської районної державної адміністрації від 12.05.2014 № 41-р "Про встановлення граничної чисельності працівників районної державної адміністрації"; 5) документи про проведення реорганізації (припинення юридичної особи) відділу охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації на підставі розпорядження голови Міжгірської районної державної адміністрації від 12.05.2014 № 41-р "Про встановлення граничної чисельності працівників районної державної адміністрації". Однак, вимоги вказаної ухвали суду відповідачем не виконано.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 просив суд повторно витребувати у Міжгірської районної державної адміністрації зазначені документи.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч.ч. 4 та 5 ст. 11 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази надають суду особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи (ст. 69 КАС України).
У відповідності до ч. 3 ст. 71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів суд постановляє ухвалу.
Згідно ч. 4 ст. 71 КАС України суб'єкт владних повноважень повинен подати до суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.
Відповідно до ч. 3 ст. 79 КАС України письмові докази, які витребовує суд, надсилаються безпосередньо до адміністративного суду.
Частиною 5 ст. 124 Конституції України передбачено, що судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України.
Обов'язковість рішень суду є однією з основних засад судочинства (п.9 ч. 3 ст. 129 Конституції України).
Згідно ч. 2 ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання. Крім того, невиконання судового рішення без поважних причин є підставою для притягнення до відповідальності (в тому числі кримінальної) в порядку, передбаченому законодавством.
У випадку неможливості подання витребуваних доказів або необхідності більшого терміну для їх подання - повідомити суд в той-же строк.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 69, 71, 79, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1.Повторно витребувати у Міжгірської районної державної адміністрації (вул. Шевченка, 97, смт. Міжгір'я, Міжгірський район, Закарпатська область, 90000) та зобов'язати у строк до 15:00 год. 19 листопада 2014 року подати до Закарпатського окружного адміністративного суду (вул. Загорська, 30, м. Ужгород, Закарпатська область, 88017) наступні документи:
1) розпорядження голови Міжгірської районної державної адміністрації від 12.05.2014 № 41-р "Про встановлення граничної чисельності працівників районної державної адміністрації" та розпорядження голови Міжгірської районної державної адміністрації від 12.05.2014 № 42-р "Про попередження працівників Міжгірської районної державної адміністрації про наступне звільнення" з усіма додатками до них, а також документи, що стали підставою для їх прийняття, регламенту Міжгірської районної державної адміністрації, пояснюючої записки, інформаційних матеріалів до проектів цих розпоряджень;
2) штатний розпис Міжгірської районної державної адміністрації, відділу охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації, сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації станом на 01.01.2014 та станом на дату внесення до них змін відповідно до розпорядження голови Міжгірської районної державної адміністрації від 12.05.2014 № 41-р "Про встановлення граничної чисельності працівників районної державної адміністрації";
3) зведені показники за мережею, штатними розписами і контингентами установ за формами, встановленими Мінфіном, зі змінами, передбаченими розпорядженням голови Міжгірської районної державної адміністрації від 12.05.2014 № 41-р "Про встановлення граничної чисельності працівників районної державної адміністрації";
4) документи про внесення змін до плану асигнувань загального фонду бюджету, плану надання кредитів із загального фонду бюджету, плану спеціального фонду, плану використання бюджетних коштів, помісячного плану використання бюджетних коштів у зв'язку з прийняттям розпорядження голови Міжгірської районної державної адміністрації від 12.05.2014 № 41-р "Про встановлення граничної чисельності працівників районної державної адміністрації";
5) документи про проведення реорганізації (припинення юридичної особи) відділу охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації на підставі розпорядження голови Міжгірської районної державної адміністрації від 12.05.2014 № 41-р "Про встановлення граничної чисельності працівників районної державної адміністрації".
2.Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути включено до апеляційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Суддя ОСОБА_3