Ухвала від 23.09.2015 по справі 2а/0370/1968/11

УХВАЛА

про поворот виконання судового рішення

23 вересня 2015 рокуСправа № 2а/0370/1968/11

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді: Лозовського О.А.,

при секретарі судового засідання Шикун О.Є.,

за участю представника відповідача (заявника) Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області Петрунів Т.С.,

представника відповідача Волинської митниці ДФС Наумчик Р.П.,

прокурора Лебедюк-Гудкової Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку заяву Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про поворот виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до старшого інспектора Ягодинської митниці Трофімука Івана Васильовича, Ягодинської митниці, Головного управління Державного казначейства України у Волинській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішення про визначення митної вартості товару №205000017/2011/600035/1 від 28.02.2011 року, карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №205000017/1/00146 від 28.02.2011 року, №205000017/1/01399 від 24.06.2011 року та повернення надмірно сплачених митних платежів в розмірі 21149,98 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особи-підприємця ОСОБА_4 звернувся з адміністративним позовом до старшого інспектора Ягодинської митниці Трофімука Івана Васильовича, Ягодинської митниці, Головного управління Державного казначейства України у Волинській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішення про визначення митної вартості товару №205000017/2011/600035/1 від 28.02.2011 року, карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №205000017/1/00146 від 28.02.2011 року, №205000017/1/01399 від 24.06.2011 року та повернення надмірно сплачених митних платежів в розмірі 21149,98 грн.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 02.08.2011 в задоволенні позову відмовлено повністю.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2014 постанову Волинського окружного адміністративного суду від 02.08.2011 скасовано та прийнято нову постанову, якою позовні вимоги фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 задоволено частково: визнано протиправним та скасовано рішення про визначення митної вартості товару № 205000017/2011/6000035/1 від 28.02.2011; визнано протиправним та скасовано картку відмови в прийнятті митної декларації митному оформленню чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №205000017/1/00146 від 28.02.2011 року; визнано протиправною та скасовано картку відмови в прийнятті митної декларації митному оформленню чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України № 205000017/1/01399 від 24.06.2011 року; стягнуто з Державного бюджету України на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 надмірно сплачені митні платежі в загальному розмірі 21149,98 грн.

Постановою Вищого адміністративного суду України від 26.03.2015 постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2014 скасовано в частині вимог про стягнення з Державного бюджету України на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 надмірно сплачених митних платежів в загальному розмірі 21149,98 грн.

10.09.2015 Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області звернулось до суду з заявою в порядку статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України про поворот виконання судового рішення, в якій просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Державного бюджету України кошти, стягнуті на виконання виконавчого листа Волинського окружного адміністративного суду від 17.07.2014 №598/2014 в сумі 21149,98 грн.

В судовому засіданні представник заявника (відповідача) Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області просила задовольнити заяву про поворот виконання судового рішення та стягнути з позивача на користь Державного бюджету України суму в розмірі 21149,98 грн.

Представник відповідача Волинської митниці ДФС в судовому засіданні підтримала заяву Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про поворот виконання судового рішення. Просила її задовольнити.

Прокурор в судовому засіданні підтримав заяву Голоного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про поворот виконання судового рішення.

Позивач в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду заяви про поворот виконання рішення суду (а.с. 234).

У відповідності до правил статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі, перевіривши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви про поворот виконання судового рішення.

Статтею 265 КАС України визначено, що питання про поворот виконання судового рішення вирішує суд апеляційної чи касаційної інстанції, якщо, скасувавши судове рішення (визнавши його нечинним або таким, що втратило законну силу), він закриває провадження у справі, залишає позовну заяву без розгляду або відмовляє у задоволенні адміністративного позову чи задовольняє позовні вимоги у меншому розмірі.

У випадках, встановлених частиною першою цієї статті, суд, ухвалюючи нове судове рішення, повинен зобов'язати позивача повернути відповідачеві безпідставно стягнене з нього за скасованим судовим рішенням або визначити інший спосіб і порядок здійснення повороту виконання.

Якщо питання про поворот виконання судового рішення не було вирішене судом апеляційної чи касаційної інстанції, заява відповідача про поворот виконання розглядається адміністративним судом, у якому знаходиться справа. Заяву про поворот виконання може бути подано протягом одного року з дня виникнення підстав для повороту виконання.

Судом встановлено, що постановою Волинського окружного адміністративного суду від 02.08.2011 в задоволенні позову відмовлено повністю.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2014 постанову Волинського окружного адміністративного суду від 02.08.2011 скасовано та прийнято нову постанову, якою позовні вимоги фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 задоволено частково: визнано протиправним та скасовано рішення про визначення митної вартості товару № 205000017/2011/6000035/1 від 28.02.2011; визнано протиправним та скасовано картку відмови в прийнятті митної декларації митному оформленню чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №205000017/1/00146 від 28.02.2011 року; визнано протиправною та скасовано картку відмови в прийнятті митної декларації митному оформленню чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України № 205000017/1/01399 від 24.06.2011 року; стягнуто з Державного бюджету України на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 надмірно сплачені митні платежі в загальному розмірі 21149,98 грн.

З матеріалів справи вбачається, що 17.07.2014 по даній справі видано виконавчий лист №598/2014 (а.с.218), на виконання якого згідно платіжного доручення №50643 від 28.11.2014 на рахунок фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 було перераховано митні платежі в сумі 21149,98 грн. (а.с.217).

Постановою Вищого адміністративного суду України від 26.03.2015 постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2014 скасовано в частині вимог про стягнення з Державного бюджету України на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 надмірно сплачених митних платежів в загальному розмірі 21149,98 грн.

Таким чином, з врахуванням вимог статті 265 КАС України, сума в розмірі 21149,98 грн., стягнута на виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2014, яка скасована постановою Вищого адміністративного суду України, підлягає поверненню до Державного бюджету України.

Разом з тим, судом встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2011 № 346 «Про ліквідацію урядових органів» Державне казначейство України було ліквідовано.

Відповідно до пункту 2 Указу Президента України від 13.04.2011 № 460/2011 «Про Положення про Державну казначейську службу України», було затверджено відповідне Положення та встановлено, що Державна казначейська служба України є правонаступником прав та обов'язків Державного казначейства України - урядового органу державного управління, що діяв у системі Міністерства фінансів України.

Наказом Державної казначейської служби України від 21.11.2011 №108 затверджено Положення про Головне управління державної казначейської служби України у Волинській області.

Відповідно до пункту 1 вказаного Положення Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області є територіальним органом Державної казначейської служби України. Головне управління Казначейства підпорядковане Державній казначейській службі України.

Таким чином, Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області є правонаступником Головного управління Державного казначейства України у Волинській області

З урахуванням наведеного, слід допустити заміну відповідача Головне управління Державного казначейства України у Волинській області його правонаступником - Головним управлінням Державної казначейської служби України у Волинській області.

Крім того, Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 «Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» утворено Міністерство доходів і зборів України, реорганізувавши Державну митну службу України та Державну податкову службу України, а також поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Постановою Кабінету Міністрів України №229 від 20.03.2013 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства доходів і зборів (Міндоходів). Реорганізовано шляхом приєднання до відповідних територіальних органів Міністерства доходів і зборів територіальні органи Державної податкової служби та Державної митної служби. Визначено територіальні органи Міністерства доходів і зборів правонаступниками територіальних органів Державної податкової служби та Державної митної служби, що реорганізуються.

Згідно з додатком 1 до зазначеної постанови утворено Ягодинську митницю Міндоходів, а відповідно до додатку 2 до даної постанови реорганізовано Ягодинську митницю і до утвореної Ягодинської митниці Міндоходів приєднано Ягодинську митницю.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» від 06.08.2014 №311 утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби згідно з додатком 1. Реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби згідно з додатком 2 та утворено Волинську митницю ДФС.

Згідно повідомлення №04.5-04/133 від 17.09.2015 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи 17.09.2015 внесено запис №11891120011000570 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи Ягодинська митниця Міндоходів, 38592872 (а.с.238).

Оскільки, Волинська митниця ДФС є правонаступником Ягодинської митниці Міндоходів, тому суд приходить до висновку, що відповідача у справі Ягодинську митницю слід замінити на її правонаступника - Волинську митницю ДФС.

Відповідно до статті 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі, до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

З огляду на наведене, суд вважає необхідним допустити процесуальне правонаступництво - замінити відповідачів Ягодинську митницю на її правонаступника Волинську митницю ДФС, Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області на Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області.

На підставі наведеного та керуючись статтями 55, частинами третьою, сьомою статті 160, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про поворот виконання рішення суду - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 (45000, АДРЕСА_1 податковий номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України суму безпідставно отриманих коштів в розмірі 21 149 (двадцять одну тисячу сто сорок дев'ять) гривень 98 копійок.

Допустити заміну відповідачів Головне управління державного казначейства України у Волинській області його правонаступником - Головним управлінням Державної казначейської служби України у Волинській області та Ягодинську митницю її правонаступником Волинською митницею ДФС.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлено 25 вересня 2015 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя О.А.Лозовський