Справа № 1-831/11
11 липня 2011 року Солом'янський районний суд м. Києва
у складі: головуючого - судді Губко А.О.
при секретарі Голик Т.С.
за участю прокурора Білошицького М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, що має середню спеціальну освіту, неодруженого, працюючого оператором лінії в ТОВ «КБФ», зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, с.м.т. Коцюбинське, АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України, -
25.01.2011 року, приблизно о 19 год. 30 хв., ОСОБА_1, знаходячись на зупинці громадського транспорту «Сімі Сосніних», яка розташована по пр. 50-річчя Жовтня в м. Києві, помітив на лавці медичний шприц місткістю 5 мл., в якому знаходилася рідина жовтого кольору, яка містила психотропну речовину - кустарно виготовлений препарат з песевдоефедрину. Достовірно розуміючи, що вказаний медичний шприц містить психотропну речовину, ОСОБА_1 підібрав цей медичний шприц та залишив його собі для власного вживання без мети його збуту і таким чином незаконно придбав психотропну речовину.
Після цього, ОСОБА_1 поклав знайдений ним медичний шприц із психотропною речовиною до поліетиленового пакету зі своїми речами і почав зберігати цю психотропну речовину при собі без мети подальшого збуту.
Продовжуючи незаконно зберігати психотропну речовину серед своїх особистих речей, ОСОБА_1 на трамваї маршруту №3 проїхав до зупинки «вул. Героїв Севастополя» в м. Києві, тим самим незаконно перевіз наявну у нього психотропну речовину за вказаною адресою. У подальшому, продовжуючи незаконно зберігати при собі психотропну речовину кустарно виготовлений препарат з псевдоефедрину, ОСОБА_1 пішов на вул. Василенка в м. Києві. Приблизно о 20 год. 00 хв. 25.01.2011 року, ОСОБА_1 знаходився на вул. Василенко 12 в м. Києві, де біля вказаного житлового будинку був затриманий працівниками міліції.
25.01.2011 року, приблизно о 20 год. 55 хв. у службовому приміщенні ТВМ-3 Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві, за адресою: м. Київ, вул. Гарматна 53, співробітниками міліції у ОСОБА_1, було виявлено та вилучено медичний шприц, який містив психотропну речовину - кустарно виготовлений препарат з песевдоефедрину, що містився у вигляді рідини світлого кольору в медичному шприці, який він незаконно придбав, перевіз та зберігав для власних потреб без мети збуту.
Відповідно до висновку експертного дослідження № 878/11-14 від 28.01.2011 року «рідина світло-жовтого кольору об'ємом 3,0 мл. в
медичному шприці, надана на дослідження у поліетиленовому файлі є психотропною речовиною - кустарно-виготовленим препаратом, який містить метамфетамін, маса якого у перерахунку на сухий залишок становить 0,2298г.»
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в пред'явленому йому обвинуваченні за ч.1 ст. 309 КК України визнав в повному обсязі, підтвердивши факт придбання ним 25.01.2011 року, приблизно о 19 год. 30 хв., знаходячись на зупинці громадського транспорту «Сімі Сосніних», яка розташована по пр. 50-річчя Жовтня в м. Києві на лавці медичного шприцу місткістю 5 мл., у якому знаходився наркотичний засіб для власного вживання без мети збуту. У подальшому, зберігаючи при собі вказаний наркотичний засіб, перевіз його на вул. Василенко 12 в м. Києві, де і був затриманий працівниками міліції. У вчиненому щиро каюсь.
На підставі ч.3 ст.299 КПК України суд при дослідженні доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким із учасників процесу не оспорюються, обмежився допитом підсудного та дослідив документи, які характеризують його як особу.
З урахуванням вищевказаного, суд вважає, що підсудний ОСОБА_1, своїми навмисними діями, які виразились у незаконному придбанні, перевезенні та зберіганні психотропних речовин, без мети збуту, скоїв злочин, передбачений ст.309 ч.1 КК України.
При призначенні покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, який згідно зі ст.12 КК України віднесений до категорії середньої тяжкості, його особу, раніше не судимого, позитивно характеризується за місцем роботи (а.с.65), на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває (а. с.61,62), його відношення до вчиненого злочину, щире каяття, що у зв'язку з вчиненням злочину тяжких наслідків не настало, і вважає можливим виправлення та перевиховання ОСОБА_1 при призначенні йому міри покарання у виді позбавлення волі без ізоляції від суспільства, звільнивши його на підставі ст.75 КК України від відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі, якщо він в період встановленого судом випробувального строку не вчинить новий злочин та виконає покладені на нього судом у відповідності зі ст.76 КК України обов'язки.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудному в силу ст. 66 КК України, суд визнає його щире каяття та вчинення злочину вперше.
Обставин, що обтяжують покарання підсудному в силу ст. 67 КК України, судом не встановлено.
У зв'язку з проведенням по справі судово - хімічної експертизи, суд вважає необхідним стягнути з підсудного ОСОБА_1 витрати по ній у розмірі 859 грн. 20 коп. на користь КНДІСЕ (КНДІСЕ м. Києва, р.р. 31255272210579 в ГУДК у м. Києві, код 02883096, МФО 820019, призначення платежу: за експертизу №1736/11-14 від 22.02.2011 року) (а. с.21-25)
Речовий доказ: медичний шприц з рідиною, яка містить кустарно виготовлений препарат метамфетамін, який зберігається в камері схову речових доказів Солом'янського РУГУ МВС України в м. Києві - суд вважає за необхідне знищити. (а. с.27, 28)
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України суд, -
Визнати винним ОСОБА_1 за ст.309 ч.1 КК України і призначити йому покарання 1 (один) рік 6 (шість) місяців позбавлення волі.
Відповідно до ст.75 КК України засудженого ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання з випробуванням - іспитовим строком на 1 (один) рік 6 (шість) місяців позбавлення волі.
На підставі ст.76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої інспекції, повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання, роботи, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили не змінювати, залишити - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь КНДІСЕ (КНДІСЕ м. Києва, р.р. 31255272210579 в ГУДК у м. Києві, код 02883096, МФО 820019, призначення платежу: за експертизу №1736/11-14 від 22.02.2011 року) витрати за проведення судово - хімічної експертизи в сумі 859 грн. 20 коп. (а. с. 21-25)
Речовий доказ:
медичний шприц з рідиною, яка містить кустарно виготовлений препарат метамфетамін, який зберігається в камері схову речових доказів Солом'янського РУГУ МВС України в м. Києві - знищити. (а. с.27, 28)
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 15-ти діб з моменту його проголошення.
Суддя: