Рівненський міський суд Рівненської області
м. Рівне, вул. Шкільна, 1, 33028, (0362) 26-59-17
Справа № 1515/1428/12р.
03 лютого 2012 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Кучина Н.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до КП „РО БТІ” про визнання протиправними дій реєстратора по складанню та винесенню рішень про відмову у реєстрації права власності, скасування рішення реєстратора про відмову у реєстрації права власності та зобов'язання вчинити дії.
Позивач звернувся до Рівненського міського суду із позовом до КП „РО БТІ” про визнання протиправними дій реєстратора по складанню та винесенню рішень про відмову у реєстрації права власності, скасування рішення реєстратора про відмову у реєстрації права власності та зобов'язання вчинити дії.
Згідно з п.4, 5 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить розглядати її в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна вона даному адміністративному суду, а також чи немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. Адміністративна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до КП „РО БТІ” про визнання протиправними дій реєстратора по складанню та винесенню рішень про відмову у реєстрації права власності, скасування рішення реєстратора про відмову у реєстрації права власності та зобов'язання вчинити дії в силу приписів ч.1 та п.2 ч.2 ст.17, п.6 ч.3 ст.108 КАС України підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, а не Рівненському міському суду Рівненської області виходячи з наступного.
Згідно з частиною 2 статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім тих, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення.
Справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (п.1. ч.1 ст. 3 КАС України).
Згідно п.2 ч.2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Відповідно до ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 3) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Окружним адміністративним судам підсудні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам (ч.2 ст.18 КАС України). Слід відмітити, що вищенаведений перелік адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.
КП „РО БТІ” є установою, яка підпорядкована центральному органу виконавчої влади, обласного значення.
Таким чином, виходячи з суб'єктного складу спірних правовідносин, предмету позову, вказаний спір підлягає розгляду в ОСОБА_2 окружному адміністративному суді. У зв'язку з цим правила частини третьої статті 18 КАС України для визначення предметної підсудності зазначеної категорії справ не підлягають застосуванню.
Беручи до уваги викладене, дана справа предметно підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду як окружному адміністративному суду за місцем знаходження позивача.
Суддя, встановивши, що справа не підсудна цьому адміністративному суду, на підставі п.6 ч.3 ст.108 КАС України, повертає позовну заяву для подання до належного суду, про що постановляє ухвалу.
На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.18, п.4, 5 ч.1 ст. 107, п.6 ч.3 ст. 108 КАС України, суддя, -
Повернути адміністративний позов ОСОБА_1 у справі за позовом ОСОБА_1 до КП „РО БТІ” про визнання протиправними дій реєстратора по складанню та винесенню рішень про відмову у реєстрації права власності, скасування рішення реєстратора про відмову у реєстрації права власності та зобов'язання вчинити дії, роз'яснивши останньому, що для вирішення цього питання потрібно звернутися за підсудністю до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Н.Г. Кучина