Постанова від 17.08.2012 по справі 2а-3983/12/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв

17.08.2012 Справа № 2а-3983/12/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельника О. М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомЖовтневої міжрайонної державної податкової інспекції Миколаївської області Державної податкової служби, вул. Торгова, 63, корп. А, м. Миколаїв, 54050

доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1, вул. Шевченка, 151, смт. Воскресенське, Жовтневий район, Миколаївська область, 57210

простягнення заборгованості в сумі 317,25 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція Миколаївської області Державної податкової служби звернулась до суду про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі -відповідач) на користь місцевого бюджету Воскресенської селищної ради заборгованість з єдиного податку в сумі 317,25 грн.

Представник позивача надав суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, без його участі.

Відповідач в судове засідання не прибув, свого представника не направив, про причини неприбуття не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надав, заперечень проти позову не подав.

Враховуючи те, що відповідач був повідомлений належним чином про дату, час і місце судового розгляду, суд розглянув справу за відсутності представника відповідача.

Відповідно до частини 4 статті 128 у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

На підставі пункту 10 частини 1 статті 3, частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе розглянути адміністративний позов в порядку письмового провадження, за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.

Відповідач був зареєстрований Жовтневою районною державною адміністрацією Миколаївської області 24.04.2007, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (ар. с. 7).

25.04.2007 за № 11125110000000001908 відповідач був узятий на облік в державній податковій інспекції у Жовтневому районі Миколаївської області, що підтверджується довідкою від 25.04.2007 № 314/29-028 (ар. с. 8).

Як вказано у частинах 2 і 3 статті 2 Указу Президента України від 03.07.1998 № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (надалі -Указ № 727/98), ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.

Згідно із заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (ар. с. 9) з 2011 року відповідач перебувала на спрощеній системі оподаткування та був платником єдиного податку. В заяві відповідач вказав види діяльності: "нотаріальна та інші юридична діяльність", "діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту", "надання інших комерційних послуг".

Згідно з рішенням Воскресенської селищної ради від 29.12.2010№ 15 ставка єдиного податку за цими видами діяльності складає "нотаріальна та інші юридична діяльність"-200 грн. на місяць, "діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту"-200 грн. на місяць,"надання інших комерційних послуг"-180 грн. на місяць.

У відповідності з частиною 6 статті 2 Указу № 727/98 суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Згідно з пунктом 1 статті 10 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідач, як свідчить наданий позивачем розрахунок (ар.с. 21), має податковий борг за єдиним податком в сумі 317,25 грн.

Пунктом 11 частини 1 статті 11 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" органу державної податкової служби надано право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно пп. 14.1.175 пункту 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом України, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання являється податковим боргом.

Згідно до пп. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від сплати судового збору.

Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь місцевого бюджету Воскресенської селищної ради податковий борг з єдиного податку в сумі 317,25 грн. (триста сімнадцять гривень 25 копійок) за кодом платежу 18050400, ОКПО 37992601 банк ГУДКСУ в Миколаївській області, р/р 31519970700173.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя О.М. Мельник