12 січня 2012 р. Справа № 2a-1870/8833/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирського міжрайонного прокурора Сумської області в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Охтирсільмаш" про стягнення штрафу,-
Охтирський міжрайонний прокурор Сумської області в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - позивач) звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Охтирсільмаш" (далі - відповідач) штраф у розмірі 3060, 00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що постановами №№ 101-СУ, 102-СУ, 103-СУ від 07.10.2011 на відповідача накладено штраф у загальному розмірі 3 060, 00 грн. за вчинення правопорушення на ринку цінних паперів, а саме нерозкриття регулярної річної інформації за 2010 рік. Дані постанови відповідачем не були оскаржені, штраф станом на момент звернення з позовом до суду в добровільному порядку сплачений не був.
Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі отримав, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 29), але в установлений строк заперечення проти позову чи заяви про визнання позову до суду не подав.
Вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою та є емітентом в розумінні Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 № 3480 (далі - Закон № 3480). Так, згідно ч. 4 ст. 40 вказаного Закону річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті. Згідно ч. 1 ст. 40 Закону № 3840 регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 № 448/96 (далі - Закон № 448/96) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначені Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, що затверджені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 № 2272 (далі - Правила).
Відповідно до п. 5 Розділу І Правил уповноважені особи комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
Так, 21.09.2011 уповноваженою особою позивача було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні відповідача (а.с. 19), а саме за порушення відповідачем ч.ч. 4, 6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо обов'язку емітентів цінних паперів оприлюднювати регулярну річну інформацію не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті. Зокрема, відповідач не розмістив регулярну річну інформацію за 2010 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів в термін до 30.04.2011. 29.09.2011 уповноваженою особою позивача було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 29.09.2011 № 105-СУ (а.с. 20) щодо нерозміщення відповідачем регулярної річної інформації за 2010 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів в термін до 30.04.2011. 29.09.2011 уповноваженою особою позивача було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні до відповідача та призначено розгляд на 07.10.2011 (а.с. 21).
21.09.2011 уповноваженою особою позивача було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні відповідача (а.с. 13), а саме за порушення відповідачем ч.ч. 4, 6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо обов'язку емітентів цінних паперів оприлюднювати регулярну річну інформацію не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті. Зокрема, відповідач не опублікував регулярну річну інформацію за 2010 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в термін до 30.04.2011. 29.09.2011 уповноваженою особою позивача було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 29.09.2011 № 106-СУ (а.с. 14) щодо неопублікування відповідачем регулярної річної інформації за 2010 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в термін до 30.04.2011. 29.09.2011 уповноваженою особою позивача було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні до відповідача та призначено розгляд на 07.10.2011 (а.с. 15).
21.09.2011 уповноваженою особою позивача було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні відповідача (а.с. 7), а саме за порушення відповідачем ч.ч. 1, 6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо обов'язку емітентів розкривати на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, регулярну інформацію про емітента - річну та квартальну звітну інформацію про результати фінансово-господарської діяльності емітента. Зокрема, відповідач не подав регулярну річну інформацію за 2010 рік до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в термін до 01.06.2011. 29.09.2011 уповноваженою особою позивача було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 29.09.2011 № 107-СУ (а.с. 8) щодо неподання регулярної річної інформації за 2010 рік до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в термін до 01.06.2011. 29.09.2011 уповноваженою особою позивача було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні до відповідача та призначено розгляд на 07.10.2011 (а.с. 9).
Вищевказані акти про правопорушення на ринку цінних паперів від 29.09.2011 №№ 107-СУ, 106-СУ, 105-СУ (а.с. 8, 14, 20) та постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні до відповідача від 29.09.2011 (а.с. 9, 15, 21) були надіслані відповідачу супровідним листом поштою (а.с. 10, 16, 22).
Відповідно до п. 1 Розділу VII Правил розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.
Згідно абз. 6 ч. 1 ст. 11 Закону № 448/96 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів відносно відповідача були прийняті постанови від 07.10.2011 №№ 101-СУ, 102-СУ, 103-СУ (а.с. 23, 17, 11) про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1 020, 00 грн. за нерозміщення відповідачем регулярної річної інформації за 2010 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів в термін до 30.04.2011; за неопублікування відповідачем регулярної річної інформації за 2010 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в термін до 30.04.2011; за неподання регулярної річної інформації за 2010 рік до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в термін до 01.06.2011 відповідно.
Вищевказані постанови про накладання санкцій за правовпорушення на ринку цінних паперів від 07.10.2011 №№ 101-СУ, 102-СУ, 103-СУ (а.с. 23, 17, 11) були надіслані відповідачу супровідним листом поштою (а.с. 12, 18, 24).
Відповідно до вищевказаних постанов про накладання санкцій відповідач має сплатити санкції у вигляді штрафу у загальному розмірі 3 060, 00 грн.
Згідно ч. 4 ст. 11 Закону № 448/96 рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Судом встановлено, що постанови про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, станом на момент подачі позову не оскаржені, штрафи згідно постанов у загальному розмірі 3 060, 00 грн. в добровільному порядку не сплачені, тому з відповідача необхідно стягнути штраф у розмірі 3 060, 00 грн.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Охтирського міжрайонного прокурора Сумської області в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Охтирсільмаш" про стягнення штрафу - задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Охтирсільмаш" (42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Шевченка, 3, ідентифікаційний код 00238256, р/р 26004301490125 в Охтирському "Промінвестбанк", МФО 337319) на користь Державного бюджету України на р/р 31115106700006 в ГУ ДКУ у Сумській області, код ЄДРПОУ 23635347, МФО 837013, код платежу 21081100 штраф у загальному розмірі 3 060 (три тисячі шістдесят) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко
З оригіналом згідно
Суддя Є.Д. Кравченко