пр. № 2-а/759/370/15
ун. № 759/14464/15-а
14 вересня 2015 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Коваль О.А., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства України про зобов»язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом до Державної інспекції сільського господарства України про зобов»язання вчинити дії.
Статтею 18 КАС України визначена предметна підсудність адміністративних справ, а саме: місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності та спори фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів.
Тоді як, згідно з ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається зі змісту позову та матеріалів справи, позивачем ставиться вимога про зобов'язання вчинити дії до Державної інспекції сільського господарства України.
Слід зазначити, що Державну інспекцію сільського господарства України (Держсільгоспінспекція) створено у результаті адміністративної реформи, яку запроваджено Указом Президента України вiд 09.12.2010 №1085/2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади". Держсільгоспінспекцію утворено на базі Державної інспекції з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку, до складу якої також ввійдуть і інші інспекції.
В свою чергу, Державна інспекція з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку (Держконтрольсільгосппрод) створена згідно постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1429 "Про утворення Державної інспекції з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку" як урядовий орган державного управління в складі Міністерства аграрної політики.
Отже, з огляду на вказане, у відповідності до предметної підсудності, вказана справа підлягає розгляду окружним адміністративним судом, а не адміністративним місцевим загальним судом.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що вказана адміністративна справа підлягає поверненню позивачу для подання до належного адміністративного суду.
Суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до Окружного адміністративного суду в порядку, встановленого законом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 18, 108 КАС України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства України про зобов»язання вчинити дії повернути позивачу для подачі до належного адміністративного суду.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду можна подати протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції
Суддя