Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
14.04.2011р. №2а- 3812/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов Комунального підприємства "Лозівська шляхова ремонтно-будівельна дільниця" до Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області про скасування актів та податкової вимоги, -
Позивач, Комунальне підприємство "Лозівська шляхова ремонтно-будівельна дільниця", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області, в якому просить суд скасувати податкову вимогу №21 від 11.03.2011 року; скасувати акт про результати камеральної перевірки своєчасності сплати ПДВ до бюджету №13/15-228 від 12.03.2011 року; скасувати акт про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з ПДВ №160/15-310 від 19.11.2010 року.
Щодо позовних вимог про скасування актів перевірки №13/15-228 від 12.03.2011 року, №160/15-310 від 19.11.2010 року, суд зазначає настпуне.
Згідно ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ..
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 1.3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України №327 від 10.08.2005 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 25 серпня 2005 р. за № 925/11205, визначено, що акт перевірки - це службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Відповідно до п. 4.4 вказаного Порядку, у разі незгоди посадових осіб із висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті перевірки, суб'єкт господарювання має право протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем отримання примірника акта перевірки подати до органу державної податкової служби заперечення до акта перевірки.
Суд зазначає, що акт перевірки не містить владних управлінських приписів щодо позивача, а лише містить інформацію про виявлені під час перевірки порушення.
За таких обставин, акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні ч.2 ст.17 КАС України, оскільки не породжує ніяких правових наслідків для позивача, а отже, не підлягає окремому оскарженню в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відмову позивачу у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог щодо скасування акту про результати камеральної перевірки своєчасності сплати ПДВ до бюджету №13/15-228 від 12.03.2011 року, та в частині скасування акту про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з ПДВ №160/15-310 від 19.11.2010 року на підставі п.1 ч.1 ст.109 КАС України.
В частині позовних вимог щодо скасування податкової вимоги №21 від 11.03.2011 року Лозівської ОДПІ, суд зазначає, наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 КАС України.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ч.3 ст.106 КАС України, а саме: до позовної заяви не додано її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, для відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Для усунення цих недоліків позивачу необхідно надати суду належним чином завірені копії позовної заяви та доданих до неї документів, згідно з додатку для відповідача.
Відповідно до ст. 108 КАС України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст.17, 106, 107, 108, 109, 110, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
1.Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Комунального підприємства "Лозівська шляхова ремонтно-будівельна дільниця" в частині скасування акту про результати камеральної перевірки своєчасності сплати ПДВ до бюджету №13/15-228 від 12.03.2011 року Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції, в частині скасування акту Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з ПДВ №160/15-310 від 19.11.2010 року.
2. Позовну заяву Комунального підприємства "Лозівська шляхова ремонтно-будівельна дільниця" до Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області в частині позовних вимог щодо скасування податкової вимоги №21 від 11.03.2011 року Лозівської ОДПІ - залишити без руху.
Надати позивачу термін до 05.05.2011 р. для усунення недоліків позовної заяви.
Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
3. Адміністративна справа розглядатиметься суддею одноособово.
4. Копії даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 49, 51 КАС України.
5. Надіслати відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
6. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. В цій частині ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду.
Суддя Л.М. Мар'єнко