Справа № 11144/10/1570
09 лютого 2011 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Марина П.П.,
при секретарі Полторак І.Ф.
розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Першого заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.,-
Перший заступник прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій. Свої вимоги обґрунтовує порушенням ОСОБА_1 вимог ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»та просить стягнути грошові кошти у сумі 1 700 грн. на користь держави.
Представник прокуратури Малиновського району м. Одеси до судового засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, подав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до судового засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач до судового засідання повторно не з'явився, про день та час слухання справи повідомлений згідно ч.11 ст.35 КАС України належним чином, заперечення на позовну заяву не подав, про причини неявки до суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглянути справу у порядку, передбаченому ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши наявні в справі письмові докази, оцінивши їх за власним внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді справи, встановив наступні факти та обставини.
Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Основними завданнями Головної державної інспекції на автомобільному транспорті є участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом, а також здійснення відповідно до законодавства ліцензування та контролю у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи.
Наказом «Про утворення територіальних органів Головавтотрансінспекцій»№1 від 28.02.2005 року в межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції утворено територіальні органи без статусу юридичної особи, до яких відноситься і Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області.
Спеціалістами відділу державного контролю Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Автономній Республіці Крим 16.06.2010 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, а саме - транспортного засобу марки КАМАЗ, номерний знак НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1, водій - ОСОБА_2. Під час проведення перевірки було виявлено порушення відповідачем вимог абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»№ 2344-III від 05.04.2001 року, а саме, надання послуг з перевезення вантажів без наявності ліцензійної картки.
За результатами вказаної перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом № 174743 від 16.06.2010 року, який підписаний водієм -ОСОБА_2 з поясненням, що після переоформлення свідоцтва про реєстрацію автомобіля марки КАМАЗ, номерний знак НОМЕР_1 нова ліцензійна картка не отримувалась (а.с. 7).
Судом встановлено, що 21.06.2010 року відповідно до п. 25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567, акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом № 174743 від 16.06.2010 року направлено за належністю до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для подальшого прийняття рішення та вжиття заходів (а.с. 9).
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем 13.07.2010 року за вих. №3251/02 направлено запрошення ОСОБА_1 на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт (а.с.10), що підтверджується копією Реєстру заказних листів з повідомленням №11/16, відбитком календарного штемпелю працівника об'єкта поштового зв'язку та квитанцією № 45 (а.с.13).
На підставі акту перевірки № 174743 від 16.06.2010 року територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області прийнято постанову № 104930 від 04 серпня 2010 року про застосування фінансових санкцій до відповідача у розмірі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність передбачена ч.1 абз. 3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»(а.с.11).
Позивачем 04.08.2010 року за вих. №3785/02 направлено відповідачу копію постанови № 104930 від 04 серпня 2010 року про застосування фінансових санкцій у сумі 1700, 00 грн. (а.с.12), що підтверджується копією Реєстру заказних листів з повідомленням №7/16, відбитком календарного штемпелю працівника об'єкта поштового зв'язку та квитанцією № 92 (а.с.14).
Відповідно до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Проте в установлені законодавством строки, фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700,00 грн. ОСОБА_1 не сплачені.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані докази в сукупності, враховуючи те, що відповідач тривалий час у добровільному порядку не сплачує застосовані до нього фінансові санкції, що свідчить про протиправність його дій у сфері публічно-правових відносин в частині ухилення від сплати фінансових санкцій, застосованих до нього відповідно до вимог законодавства про автомобільний транспорт, що призводить до ненадходження грошових коштів до бюджету, що суттєво порушує інтереси держави, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.ст. 2, 7, 8, 9, 14, 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158 -163 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Першого заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 фінансові санкції в сумі 1700 грн., на користь держави, які спрямувати на рахунок ГУДКУ в Одеській області, а саме: р/р 31117106700002, МФО 828011, отримувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, код платежу 21081100.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя /підпис/ ОСОБА_3
09 лютого 2011 року