Провадження №3/748/483/13
Єдиний унікальний № 748/1221/13-п
24 травня 2013 року м. Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Криворученко Д.П., при секретарі Кравченко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Чернігові адміністративний матеріал, який надійшов з Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 КУпАП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, не працюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, -
19 квітня 2013 р., об 19 год. 20 хв. ОСОБА_1 разом з ОСОБА_2 на річці Стрижень, поблизу с. Роїще, Чернігівського району, Чернігівської області грубо порушив правила рибальства, здійснював лов риби забороненим знаряддям лову - сітками зябровими та порожевими і здійснив вилов риби: карась у кількості 66 штук, щука у кількості 2 штуки, окунь у кількості 24 штуки та раків у кількості 3 штуки, чим порушив вимог п.3.15 Правил любительського та спортивного рибальства, за що передбачена відповідальність згідно ч.4 ст.85 КУпАП. Завдані збитки становлять 2286,50 грн.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. За даними сектору адресно-довідкової роботи Управління державної міграційної служби України в Чернігівській області ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований проживаючим у ІНФОРМАЦІЯ_4.
Дослідивши наведені обставини, матеріали, що надійшли з Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Чернігівській області, суд вважає, що без усунення встановлених істотних недоліків, що мали місце під час складення протоколу, справу неможливо розглянути по суті, а тому протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню на доопрацювання.
Повертаючи протокол, суд керується наступним.
Зі змісту ч.1 ст. 256 КУпАП випливає, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
При розгляді даного адміністративного матеріалу, судом було встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст.85 КУпАП, зазначено адресу порушника, за якою дана особа не проживає.
З огляду на вказане, складений протокол про адміністративне правопорушення з порушенням вимог ст. 256 КУпАП належної сили не має.
Підсумовуючи викладене, суд вважає, що повернення протоколу до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Чернігівській області для усунення встановлених недоліків, є необхідним правовим засобом, спрямованим на охорону прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності та ефективним спонуканням до подальшого сумлінного виконання обов'язків особою, що уповноважена складати протокол.
Керуючись ст. ст. 1, 256, 268, 283 КУпАП, -
протокол №001334 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 КУпАП складений відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали - повернути до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Чернігівській області для усунення допущених недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Криворученко Д. П.