Головуючий у 1 інстанції - Соколова О.А.
Суддя-доповідач - ОСОБА_1
18 жовтня 2010 року справа №2а-23548/10/0570
приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Блохіна А.А., суддів: Нікуліна О.А. Радіоновій О.О., при секретарі судового засідання Ольховій О.В., за участю представника позивача - ОСОБА_2, представника відповідача - ОСОБА_3, представників третьої особи - ОСОБА_4, ОСОБА_5, розглянула у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_6 - представника ОСОБА_7 міської організації Партії регіонів у ОСОБА_7 міській виборчий комісії на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2010 року у справі № 2а-23548/10/0570 за позовом ОСОБА_6 - представника ОСОБА_7 міської організації Партії регіонів у ОСОБА_7 міській виборчий комісії до ОСОБА_7 міської виборчої комісії, третьої особи на стороні відповідача - ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України про визнання протиправною постанови ОСОБА_7 міської виборчої комісії від 8 жовтня 2010 року № 43, зобов'язання ОСОБА_7 міську виборчу комісію повторно розглянути питання про скасування постанови ОСОБА_7 міської виборчої комісії від 5 жовтня 2010 року № 32 «Про реєстрацію кандидатів у депутати ОСОБА_7 міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах від міської організації Комуністичної партії України »,-
12 жовтня 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_7 міської виборчої комісії, третьої особи на стороні відповідача - ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України про визнання протиправною постанови ОСОБА_7 міської виборчої комісії від 8 жовтня 2010 року № 43, зобов'язання ОСОБА_7 міську виборчу комісію повторно розглянути питання про скасування постанови ОСОБА_7 міської виборчої комісії від 5 жовтня 2010 року № 32 «Про реєстрацію кандидатів у депутати ОСОБА_7 міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах від міської організації Комуністичної партії України ».
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2010 року у справі № 2а-23548/10/0570 у задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись з таким судовим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати, посилаючись на те, що суд першої інстанції не врахував всі факти по справі, та не дав їм належної оцінки.
Представник позивача, у судовому засіданні, доводи апеляційної скарги підтримав, просив останню задовольнити, проти чого заперечував представник відповідача та представники третьої особи, які вважають постанову суду першої інстанції законною та обґрунтованою.
Колегія суддів апеляційного суду, заслухавши доповідь судді-доповідача, заслухав пояснення представника позивача, представника відповідача. Представників третьої особи, вивчивши доводи апеляційної скарги, вважає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню, а постанову суду залишенню без змін, з наступних підстав.
Апеляційним судом встановлено наступне.
Згідно зі статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України право
оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій мають суб'єкти відповідного
виборчого процесу (крім виборчої комісії). Відповідно до пункту 4 статті 12 Закону України
«Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та
сільських,селищних, міських голів» від 10 липня 2010 року № 2487-VІ (надалі - Закон №
2487) суб'єктами виборчого процесу є місцеві організації партій, які висунули кандидатів у
депутати у багатомандатному виборчому окрузі, або одномандатному виборчому окрузі, або
одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, або кандидатів на посаду сільського,
селищного, міського голови.
Постановою № 18 від 1 жовтня 2010 року «Про реєстрацію представників міських організацій партій у ОСОБА_7 міській виборчій комісії» ОСОБА_6 зареєстрована представником ОСОБА_7 міської організації Партії регіонів у ОСОБА_7 міській виборчій комісії з правом дорадчого голосу.
Згідно з частиною 4 статті 172 КАС України рішення, дії чи бездіяльність, зокрема, міських виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів оскаржуються до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.
Постановою Центральної виборчої комісії від 15 травня 2010 року № 355 «Про формування складу обласних, районних (крім районів в АРК), міських (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя), районних у місті Севастополі виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів» (додаток №114) сформовано ОСОБА_7 міську виборчу комісію Донецької області.
Відповідно до частин 5 та 6 статті 25 Закону № 2487 міська територіальна виборча комісія, зокрема здійснює наступні повноваження: - забезпечує підготовку та проведення виборів до відповідної ради; - утворює одномандатні мажоритарні виборчі округи відповідно до цього Закону, встановлює їх межі та єдину нумерацію; - реєструє кандидатів, виборчі списки кандидатів у депутати, висунутих місцевими організаціями партій до відповідної ради, їх уповноважених осіб, видає їм посвідчення; - розглядає питання щодо скасування рішення про реєстрацію кандидатів у випадках, передбачених цим Законом; - розглядає звернення, заяви і скарги стосовно підготовки та проведення місцевих виборів до відповідної місцевої ради, приймає щодо них рішення.
Розділом VI Закону № 2487 врегульоване висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. Відповідно до статті 35 даного Закону висування кандидатів у депутати в багатомандатному, одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови розпочинається за 34 дні та закінчується за 28 днів до дня місцевих виборів, а висування кандидатів у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі розпочинається за 30 днів і закінчується за 26 днів до дня виборів. Право висування кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, в тому числі міст Києва та Севастополя, районної у місті ради реалізується виборцями у відповідних багатомандатних, одномандатних мажоритарних виборчих округах через місцеві організації партій у порядку, передбаченому цим Законом.
Відповідно до частини 3 статті 35 Закону № 2487 місцева Організація партії може висувати кандидатів на місцевих виборах за умови, що відповідна місцева (республіканська в Автономній Республіці Крим, обласна, районна, міська, районна у Змісті) організація партії зареєстрована в установленому законом порядку.
Згідно зі статтею 36 Закону № 2487 висування кандидатів у депутати та на посаду сільського, селищного, міського голови місцевою організацією партії відбувається на підставі цього Закону, статуту політичної партії. Місцева організація партії може висунути особу, яка є членом цієї політичної партії, або безпартійного громадянина. Частини 4 даної статті передбачає, що міська організація партії може висунути, зокрема, виборчий список
кандидатів у депутати відповідної міської ради у кількості, що не перевищує кількість
депутатів (загального складу) ради. ,
Відповідно до частин 8, 9 статті 36 Закону № 2487 висування кандидатів місцевою організацією партії проводиться на зборах (конференціях) цієї організації. У протоколі зборів (конференції) місцевої організації партії зазначаються час і місце їх проведення, загальна кількість членів місцевої організації партії, кількість учасників зборів (конференції), порядок денний, відомості про кожного кандидата: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, громадянство, партійність, посада, місце роботи (заняття), адреса місця проживання, дані про підсумки голосування щодо кандидатів.
Умови реєстрації кандидатів у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі врегульовані статтею 38 Закону № 2487.
Відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидата в депутати, висунутого місцевою організацією партії в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, за умови пред'явлення ним документа, передбаченого частиною другою статті 3 цього Закону, та отримання комісією таких документів: 1) заяви про реєстрацію кандидата в депутати ,підписаної керівником місцевої організації партії та засвідченої печаткою місцевої організації партії або організації цієї політичної партії вищого рівня; 2) копії свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії; 3)витягу з протоколу зборів (конференції) місцевої організації партії про висування кандидата в депутати. Витяг з протоколу повинен бути підписаний керівником місцевої організації партії та засвідчений печаткою місцевої організації партії або організації цієї політичної партії вищого рівня; 4) заяви особи про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї місцевої організації партії та заяви про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах; 5) автобіографії кандидата в депутати, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сімї, адресу місця проживання, контактний телефон, відомості про наявність чи відсутність судимості; 6) декларації про майно і доходи кожного кандидата в депутати за останній рік, термін звітності щодо якого минув, за формою, затвердженою Міністерством фінансів України; 7) чотири фотографії кандидата у депутати розміром 4x6 сантиметрів.
У витягу з протоколу зборів (конференції) місцевої організації партії, передбаченому пунктом 3 частини першої цієї статті, зазначаються: дата їх проведення, порядок денний, відомості про особу, висунуту кандидатом у депутати: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, громадянство, партійність, посада, місце роботи (заняття) і адреса місця проживання, а також підсумки голосування на зборах (конференціях) щодо такого кандидата.
Відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі по виборах депутатів сільської, селищної ради, висунутого шляхом самовисування, за умови пред'явлення ним документа, передбаченого частиною другою статті 3 цього Закону, та отримання комісією документів, передбачених пунктами 5-7 частини першої цієї статті, а також особисто підписаних ним заяви про самовисування кандидатом у депутати та заяви про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах.
Порядок реєстрації кандидатів у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі врегульований статтею 41 Закону № 2487, відповідно до частини 1 якої кандидати у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі реєструються відповідною територіальною виборчою комісією в разі дотримання умов, передбачених статтею 38-цього Закону.
Подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі починається за 32 дні і закінчується за 24 дні до дня виборів, а в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі починається за 29 днів і закінчується за 24 дні до дня виборів.
Особі, яка подала до відповідної територіальної виборчої комісії зазначені у частинах першій, третій статті 38 цього Закону документи видається довідка із зазначенням дати і часу прийняття документів та переліку прийнятих документів.
Територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі та доданих до неї необхідних документів, але не пізніш як за 23 дні до дня виборів приймає рішення про реєстрацію кандидата або про відмову в його реєстрації.
Після спливу цього строку прийняття таких рішень не допускається. Копія цього рішення не пізніше наступного дня після його прийняття надсилається (видається) відповідному кандидату в депутати або його довіреній особі.
У разі реєстрації кандидата в депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі відповідна територіальна виборча комісія у триденний строк з дня прийняття рішення про реєстрацію видає кандидату в депутати або його довіреній особі посвідчення кандидата в депутати за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що 20.07.2010 року відбулось засідання бюро партійного комітету ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України на якому було прийнято рішення приймати участь у виборах депутатів по одномандатним мажоритарним та багатомандатним виборчим округам та висунути кандидата на посаду міського голови; висування кандидатів розглянути на партійній конференції; звернутися з заявою до ОСОБА_7 міського управління юстиції про отримання свідоцтва про реєстрацію міської партійної організації нового зразку.
Також встановлено, що ОСОБА_7 міська організація Комуністичної партії України зареєстрована, як структурне утворення політичної партії, згідно свідоцтва № 14 від 19.01.1994 виданого ОСОБА_7 міським управлінням юстиції. Згідно зі свідоцтвом керівними органами ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України є збори, конференція. з'їзд.
02.10.2010 ОСОБА_7 міська організація Комуністичної партії України звернулась до ОСОБА_7 міського управління юстиції з пакетом документів для внесення змін в свідоцтво про реєстрацію структурного утворення політичної партії ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України. 05.10.2010 року видане нове свідоцтво про реєстрацію структурного утворення політичної партії ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України. .
Того ж дня ОСОБА_7 міська організація Комуністичної партії України звернулась до ОСОБА_7 міської виборчої комісії зареєструвати кандидатами у депутати ОСОБА_7 міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах.
5 жовтня 2010 року відповідачем відповідно до статей 38 Закону № 2487 прийнята постанова № 32 «Про реєстрацію кандидатів у депутати Дебаїьцівської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах від міської організації Комуністичної партії України».
7 жовтня 2010 року позивач - представник ОСОБА_7 міської організації Партії регіонів подав у ОСОБА_7 міську виборчу комісію скаргу (вхідний номер 177 від 7 жовтня 2010 року) на дії ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України як суб'єкта, виборчого процесу, про порушення пункту 8 статті 36, на підставі пункту 2 частини 1 статті 44, пункту 6 статті 45 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», а саме у зв'язку із тим, що ОСОБА_7 міська організація Комуністичної партії України подала до Дебаїьцівської міської виборчої комісії свідоцтво № 14 від 1994 року про реєстрацію Дебаїьцівської міської організації Комуністичної партії України, в розділі керівні органи якого записано «Бюро», та рішення керівного органу місцевої організації партії про висування кандидатів в депутати в багатомандатному окрузі, яке оформлено протоколом конференції. За вказані порушення позивач просив оголосити попередження Дебальцівеькій міській організації Комуністичної партії України.
За наслідками розгляду зазначеної скарги ОСОБА_7 міською виборчою комісією прийнята постанова № 43 від 8 жовтня 2010 року «Про розгляд скарги представника ОСОБА_7 міської організації Партії Регіонів ОСОБА_6О.» згідно якого, оголошено попередження ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України як суб'єкту виборчого процесу. До вказаної постанови внесено виправлення описку у номеру та даті його прийняття. Протокол засідання ОСОБА_7 міської виборчої комісії № 8 від 08.10.2010 року, на якому розглядалась скарга позивача міститься в матеріалах справи. (а.с 58)
В подальшому позивач - представник ОСОБА_7 міської організації Партії регіонів подав повторно у ОСОБА_7 міську виборчу комісію скаргу (вхідний номер 197 від 8 жовтня 2010 року) на дії ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України як суб'єкта виборчого процесу про порушення частини 3 статті 35, частини 1 ст. 36, частин 1 та 3 статті 37 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». За вказані порушення позивач просив розглянути питання про скасування рішення про реєстрацію кандидатів в депутати по багатомандатному, одномандатному, одномандатному мажоритарному округах, кандидата на посаду селищного, міського голови від ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України та відмовити в реєстрації.
Розглянувши зазначену скаргу ОСОБА_7 міська виборча комісія постановою «Про розгляд скарги представника ОСОБА_7 міської організації Партії Регіонів ОСОБА_6О» № 44 від 08.10.2010 відмовила у скасуванні рішення виборчої комісії про реєстрацію кандидатів в депутати по багатомандатному, одномандатному, одномандатному мажоритарному округах, кандидата на посаду ОСОБА_7 міського голови. Також, до вказаної постанови внесено виправлення описку у номеру та даті його прийняття.
Позивач не погоджується з таким рішенням відповідача, оскільки є невідповідність між датою проведення конференції і датою повторного подання свідоцтва про реєстрацію міської організації політичної партії, тобто на момент проведення конференції ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України не було відповідним чином оформленого свідоцтва про реєстрацію, що ставить під сумнів легітимність висунутих кандидатів з депутати в одномандатних мажоритарних виборчих округах.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону № 2487 територіальна виборча комісія скасовує рішення про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови в разі: 1) звернення відповідного кандидата в будь-який час після його реєстрації, але не пізніше як за п'ять днів до дня виборів, із письмовою заявою про відмову від балотування. Ця заява відкликанню не підлягає; 2) звернення місцевої організації партії, яка висунула відповідного кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, в будь-який час після його реєстрації, але не пізніш як за п'ять днів до дня виборів, про скасування рішення про його реєстрацію відповідно до рішення цієї місцевої організації. Це звернення відкликанню не підлягає; 3) припинення громадянства України кандидата; 4) визнання судом кандидата недієздатним чи набрання щодо нього законної сили обвинувальним вироком суд за вчинення умисного злочину; 5) порушення кандидатом вимог частин третьої - шостої статті 35 цього Закону; 6) виявлення територіальною виборчою комісією обставин, за яких особу не може бути обрано депутатом або сільським, селищним, міським головою відповідно до статті 9 цього Закону; 7) якщо кандидат після оголошення йому територіальною виборчою комісією попередження з порядку, передбаченому частиною шостою цієї статті, повторно порушив вимоги цього Закону; 8) ліквідації місцевої організації партії, яка висунула кандидата.
Відповідно до частини 1 статті 44 Закону № 2487 територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови зокрема в разі: 1) порушення встановленого цим Законом порядку висування кандидата, в тому числі перевищення встановленої частинами третьою - сьомою статті 36 цього Закону кількості кандидатів у депутати, які можуть бути висунуті у відповідному виборчому окрузі; 2) відсутності передбачених цим Законом відомостей у документах, зазначених відповідно у статтях 37-39 цього Закону, або невідповідного оформлення таких документів.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що позивач вважає, що у відповідача є підстави для скасування постанови «Про реєстрацію кандидатів у депутати ОСОБА_7 міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах від міської організації Комуністичної партії України» №32 від 5 жовтня 2010 року за пунктом 5частини 1 статті 45 Закону № 2487, а саме порушення кандидатом вимог частин третьої шостої статті35 цього Закону. Також встановлено, що серед даних норм позивач вважає порушеною саме частину 3 статті 35 Закону № 2487, відповідно до якої місцева організація партії може висувати кандидатів на місцевих виборах за умови, що відповідна місцева (республіканська в Автономній Республіці Крим, обласна, районна, міська, районна у місті) організація партії зареєстрована в установленому законом порядку.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що документи кандидатів у депутати в ОСОБА_7 міську раду в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі подані до територіальної виборчої комісії документи на реєстрацію 02.10.2010 року. Після зауваження про неузгодженість відомостей в поданих документах, представником міської партійної організації 06.10.2010 року до виборчої комісії було надано нове свідоцтво про реєстрацію структурного утворення політичної партії. Тобто, недоліки встановлені виборчою комісією були усунуті ОСОБА_7 міською організацією Комуністичної партії України своєчасно, до закінчення встановленого Законом № 2487 строку висування кандидатів.
Щодо реєстрації місцевої організації партії та легітимності прийнятого нею рішення про висування кандидатів у депутати в ОСОБА_7 міську раду в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, то слід зазначити, що згідно свідоцтва ОСОБА_7 міського управління юстиції про реєстрацію №14, ОСОБА_7 міська організація Комуністичної партії України утворена 19.01.1994 року та згідно свідоцтва серії АОО №181161 зареєстрована 19.01.1994 року як юридична особа виконавчим комітетом ОСОБА_7 міської ради.
За заявою ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України, ОСОБА_7 міське управління юстиції замінило свідоцтво про реєстрацію структурного утворення партії старого зразка, у якому в графі керівні органи було зазначено «Бюро», на свідоцтво нового зразка, у якому керівними органами зазначено - збори, конференція, з'їзд.
ОСОБА_7 міським управлінням юстиції 05.10.2010 року свідоцтва про реєстрацію ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України нового зразка не може ставити під сумнів факт існування ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України зареєстрованої в установленому законом порядку на час її звернення 02.10.2010 року до виборчої комісії з заявою про існування кандидата на посаду міського голови.
Крім того, як вбачається з пункту 3.9 Статуту Комуністичної партії України, керівними органами міських партійних організацій є відповідні партійні конференції, а в період між ними партійні комітети. Для організації поточної роботи партійні комітети обирають бюро. Партійні комітети оголошують про скликання конференцій не пізніше як за 15 днів до їх проведення. Отже, визначення у свідоцтві про реєстрацію ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України керівного органу «Бюро», яке було надано 02.10.2010 року до виборчої комісії, не позбавляє права зазначену місцеву організацію партії проводити конференції та приймати рішення про висування кандидата на посаду кандидатів у депутати в ОСОБА_7 міську раду в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, так само як не позбавляє правового значення протоколу конференції поданого разом з іншими документами до виборчої комісії.
На підставі викладеного, судова колегія вважає, що висновок суду першої інстанції про відмову у задоволенні позову є правомірним.
Правова оцінка, яку суд першої інстанції дав обставинам справи, не суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційної скарги щодо їх неправильного застосування є необґрунтованими.
Судове рішення є законним і обґрунтованим й не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційній скарзі. Керуючись ч. 1-3 ст. 160, ст.ст. 167, 195-196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст.ст. 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 - представника ОСОБА_7 міської організації Партії регіонів у ОСОБА_7 міській виборчий комісії - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2010 року у справі № 2а-23548/10/0570 за позовом ОСОБА_6 - представника ОСОБА_7 міської організації Партії регіонів у ОСОБА_7 міській виборчий комісії до ОСОБА_7 міської виборчої комісії, третьої особи на стороні відповідача - ОСОБА_7 міської організації Комуністичної партії України про визнання протиправною постанови ОСОБА_7 міської виборчої комісії від 8 жовтня 2010 року № 43, зобов'язання ОСОБА_7 міську виборчу комісію повторно розглянути питання про скасування постанови ОСОБА_7 міської виборчої комісії від 5 жовтня 2010 року № 32 «Про реєстрацію кандидатів у депутати ОСОБА_7 міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах від міської організації Комуністичної партії України - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Колегія суддів: А.А. Блохін
ОСОБА_8
ОСОБА_9