Ухвала від 30.09.2010 по справі 2а-12566/10/0570

Головуючий у 1 інстанції - Іванченков А.С.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2010 року справа №2а-12566/10/0570

приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду в складі: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, при секретарі судового засідання Ковальчук Г.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Добропіллі Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 15 липня 2010 року у справі за позовом Державного підприємства «Добропіллявугілля» до Управління Пенсійного Фонду України в м. Добропіллі Донецької області про визнання недійсним рішення №88/19 від 06 травня 2010 року про застосування фінансових санкцій в розмірі 113779, 19 грн., -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач ОСОБА_4 підприємство «Добропіллявугілля» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом Управління Пенсійного Фонду України в м. Добропіллі Донецької області про визнання недійсним рішення №88/19 від 06 травня 2010 року про застосування фінансових санкцій в розмірі 113779, 19 грн.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 15 липня 2010 року позовні вимоги Державного підприємства «Добропіллявугілля» задоволені у повному обсязі. Визнано недійсним рішення Управління Пенсійного Фонду України в м. Добропіллі Донецької області №88/19 від 06 травня 2010 року про застосування до відокремленого підрозділу «Управління по гасінню, профілактиці природних відвалів та рекультивації земель» Державного підприємства «Добропіллявугілля» фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 113 779, 19 грн.

Відповідач з таким судовим рішення не погодився та подав апеляційну скаргу, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду першої інстанції скасувати та винести нове рішення, яким в задоволені позовних вимог відмовити.

В обґрунтування апеляційної скарги скаржник зазначив, що відокремлений підрозділ «Управління по гасінню, профілактиці природних відвалів та рекультивації земель» протягом звітного періоду здійснювало виплату заробітної плати без перерахування страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду.

Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти доводів апеляційної скарги, просив рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Інші особи, які приймають участь у справі, до суду апеляційної інстанції не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Заслухавши доповідь судді - доповідача, вивчивши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів, здійснюючи апеляційний перегляд справи в межах апеляційної скарги, вважає, що останню необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін з наступних підстав.

Як встановлено судом першої та апеляційної інстанції, ОСОБА_4 підприємство «Добропіллявугілля», код ЄДРПОУ 32186934, є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Добропільської міської ради Донецької області 11 березня 2003 року (а.с. 8-12).

Управління по гасінню, профілактиці природних відвалів та рекультивації земель є відокремленим підрозділом державного підприємства «Добропіллявугілля» без права юридичної особи, зареєстроване виконавчим комітетом Добропільської міської ради Донецької області 01 квітня 2003 року, включено до ЄДРПОУ за номером 26352506 (а.с. 13-16), знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Добропіллі Донецької як платник страхових внесків за номером 05-23-01-0083 з 21 жовтня 2008 року.

Відповідно до частини 2 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Управлінням Пенсійного фонду України в місті Добропіллі Донецької області прийняте рішення №88/19 від 06 травня 2010 року про застосування фінансових санкцій за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, на підставі пункту 7 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків застосовано фінансові санкції до позивача у вигляді стягнення суми штрафу у розмірі 50% сум несплачених або несвоєчасно сплачених авансових платежів - 113779 грн. 19 коп.; рішення отримано позивачем 07 травня 2010 року (а. с 17).

Зазначене рішення винесено відповідачем на підставі акту планової перевірки відокремленого підрозділу «Управління по гасінню, профілактиці природних відвалів та рекультивації земель» Державного підприємства «Добропіллявугілля» від 28 квітня 2010 року №19 з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів та надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду за період з 01 квітня 2009 року до 01 березня 2010 року (а.с. 46-50).

За приписами пункту 6 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», підпункту 5.1.4 пункту 5 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж за 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Базовим звітним періодом для позивача є календарний місяць. При цьому в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід).

Відповідно до пункту 7 частини 9 статті 106 Закону виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом, - штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.

Позивачем 30 липня 2009 року сплачено заробітну плату працівникам за червень 2009 року у розмірі 102050 грн. 79 коп.; 21 серпня 2009 року сплачено заробітну плату працівникам за липень 2009 року у розмірі 103258 грн. 23 коп.; 29 вересня 2009 року сплачено заробітну плату працівникам за серпень 2009 року у розмірі 104778 грн. 28 коп.; 28 грудня 2009 року сплачено заробітну плату працівникам за листопад 2009 року у розмірі 98934 грн. 65 коп.; 1 лютого 2010 року сплачено заробітну плату працівникам за грудень 2009 року у розмірі 109182 грн. 42 коп.; 26 лютого 2010 року сплачено заробітну плату працівникам за січень 2010 року у розмірі 96461 грн. 37 коп., що підтверджується платіжними дорученнями та не оспорюються сторонами. Відповідно до акту перевірки недоотримано страхових внесків в розмірі 225403 грн. 47 коп.

Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що зазначені виплати не є авансовими платежами, оскільки сплачуються не за базовий звітний період, а є розрахунком по заробітній платі за червень, липень, серпень, листопад, грудень 2009 року та за січень 2010 року і підлягають сплаті позивачем як страхові внески.

З огляду на викладене, колегія суддів прийшла до висновку, що доводи апеляційної скарги позивача не спростовують правильності зазначених висновків суду першої інстанції, зроблених у відповідності до вимог чинного законодавства, судом першої інстанції правильно встановлено всі обставини по справі та постанова прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, що в свою чергу є підставою для залишення рішення суду першої інстанції без змін

На підставі викладеного, керуючись ст. 195 ч.1, ст. 196, ст. 198 ч.1 п.1, ст. 200, ст. 205 ч.1 п.1, ст. 206, ст. 212, ст. 254 ч.5 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Добропіллі Донецької області - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 15 липня 2010 року у справі №2а-12566/10/0570 за позовом Державного підприємства «Добропіллявугілля» до Управління Пенсійного Фонду України в м. Добропіллі Донецької області про визнання недійсним рішення №88/19 від 06 травня 2010 року про застосування фінансових санкцій в розмірі 113779, 19 грн. - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після виготовлення її у повному обсязі.

У повному обсязі ухвала виготовлена 01 жовтня 2010 року.

Колегія суддів: