Ухвала від 02.09.2010 по справі 2а-4902/10/1270

Головуючий у 1 інстанції - Ірметова О.В.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2010 року справа №2а-4902/10/1270

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Нікуліна О.А.

суддів Попова В.В., Жаботинської С.В.

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2010 року по справі № 2а-4902/10/1270 за позовом Гир я ОСОБА_3 до Голови Сватівської районної державної адміністрації Луганської області ОСОБА_4, Першого заступника голови Сватівської районної державної адміністрації Луганської області ОСОБА_5, третя особа Служба безпеки України про встановлення відсутності повноважень, зобов'язання виконати певні дії,-

ВСТАНОВИЛА:

У червні 2010 року позивач звернувся з адміністративним позовом до відповідача про встановлення відсутності повноважень, зобов'язання виконати певні дії.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2010 року по справі № 2а-4902/10/1270 у задоволені позовних вимог за адміністративним позовом ОСОБА_2 до голови Сватівської районної адміністрації Луганської області ОСОБА_4, першого заступника голови Сватівської районної державної адміністрації Луганської області ОСОБА_5, третя особа: Служба безпеки України про встановлення відсутності повноважень, зобов'язання виконати певні дії було відмовлено.

З постановою суду першої інстанції не погодився позивач та звернувся з апеляційною скаргою на неї, в якій зазначено, що суд першої інстанції порушив норми матеріального та процесуального права внаслідок чого неправильно вирішив справу, вважає, що постанова підлягає скасуванню.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції правильно встановив правовідносини між сторонами по справі, застосував відповідні норми матеріального та процесуального права та виходив з наступного.

05.05.2010 року позивач - ОСОБА_2 звернувся до голови Сватівської районної адміністрації Луганської області з заявою про прийняття розпорядження про негайне відібрання малолітнього сина - ОСОБА_6 від його матері - ОСОБА_7, у зв'язку з порушенням останньою правил перевезення дитини на мопеді та передання дитини для проживання позивачу.

11 травня 2010 року на звернення ОСОБА_2 від 05.05.2010 року першим заступником голови Сватівської районної державної адміністрації у Луганській області було надано відповідь за вих. №23/44-1065, відповідно до якої вбачається, що зазначене звернення розглянуто службою у справах дітей Сватівської райдержадміністрації. З приводу зазначених питань надана відповідь начальника ВДАІ з обслуговування Сватівського району УДАІ, майора міліції ОСОБА_8, який повідомив, що згідно з базою даних „РИИС ГАЙ" порушень правил перевезення пасажирів на мопеді громадянами ОСОБА_9 та ОСОБА_7 зафіксовано не було.

12.05.2010 комісією у складі: ОСОБА_10 - головного спеціаліста служби у справах дітей Сватівської райдержадміністрації, ОСОБА_11 - головного державного соціального інспектора управління праці та соціального захисту населення Сватівської райдержадміністрації, ОСОБА_12 - начальника відділення КМСД Сватівського РВ УМВС, ОСОБА_13 - педіатричної медичної сестри педіатричного відділення поліклінічного відділення Сватівського РТМО, було проведене обстеження житлово-побутових умов проживання малолітнього ОСОБА_6 за адресою: м. Сватове, вул.. Куликовська,20а, на підставі, чого комісія зробила висновки, що матір'ю створені належні умови утримання, виховання, та розвитку малолітнього ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 Залишення дитини у матері не є небезпечним для її життя, здоров'я і морального виховання.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Відповідачем письмово повідомлено позивача - громадянина ОСОБА_2 про результати перевірки заяви від 05.05.2010 року та роз'яснено суть прийнятого рішення.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів - накази.

Відповідно до ч.1 ст. 10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» перший заступник та заступники голів місцевих державних адміністрацій виконують обов'язки, визначені головами відповідних державних адміністрацій, і несуть персональну відповідальність за стан справ на дорученій їм ділянці роботи.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить вирішення питань: забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян; соціально-економічного розвитку відповідних територій; бюджету, фінансів та обліку; управління майном, приватизації, сприяння розвитку підприємництва та здійснення державної регуляторної політики; промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту і зв'язку; науки, освіти, культури, охорони здоров'я, фізкультури і спорту, сім'ї, жінок, молоді та неповнолітніх; використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля; зовнішньоекономічної діяльності; оборонної роботи та мобілізаційної підготовки; соціального захисту, зайнятості населення, праці та заробітної плати.

Місцеві державні адміністрації вирішують й інші питання, віднесені законами до їх повноважень.

Відповідно до п. 3 ст. 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація забезпечує розгляд звернень громадян та їх об'єднань, контролює стан цієї роботи в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в організаціях і установах, розташованих на відповідній території;

Позивач - ОСОБА_2 звернувся до місцевої державної адміністрацій у вирішенні питань, щодо відібрання дитини від батьків, які не належать до сфери повноважень місцевих державних адміністрацій. Посадові особи місцевої державної адміністрації розглянули звернення не пізніше ніж у визначений законом термін, прийняли рішення та дали обґрунтовану відповідь.

Розгляд скарги від 05.05.2010 року мав місце 11.05.2010 року за вих. № 23/44-1065 і позивачу першим заступником голови державної адміністрації надано відповідь.

Позовні вимоги позивача щодо зобов'язання голови Сватівської районної державної адміністрації Луганської області про негайне відібрання малолітнього ОСОБА_6 від його матері ОСОБА_7 та переданий для проживання його батькові ОСОБА_2 суд не задовольнив, оскільки вказані повноваження не належать до сфери місцевих державних адміністрацій.

З урахуванням викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дотримався норм матеріального та процесуального права під час вирішення справи, тобто відсутні підстави для скасування або зміни судового рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів ,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2010 року по справі № 2а-4902/10/1270 - залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2010 року по справі № 2а-4902/10/1270 - залишити без змін.

Ухвала за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили через 5 днів після направлення копій особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого Адміністративного суду України протягом 20 днів з дня набрання законної сили судовим рішенням.

Головуючий О.А.Нікулін

Судді В.В.Попов

ОСОБА_14