Ухвала від 03.09.2015 по справі 818/2799/15

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про закриття провадження у справі

03 вересня 2015 р. Справа № 818/2799/15

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кунець О.М.,

за участю: секретаря судового засідання - Токар Ю.В.,

представника відповідача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Луганського державного університету внутрішніх справ імені ОСОБА_3 про стягнення невиплаченого грошового забезпечення,-

ВСТАНОВИВ:

17.08.2015 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Луганського державного університету внутрішніх справ імені ОСОБА_3, в якому просить суд:

- стягнути з відповідача на користь позивача невиплачене грошове забезпечення за липень 2014 р. в сумі 4800 грн. та за серпень 2014 р. в сумі 4800 грн.

Позивач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, клопотань про відкладення розгляду справи від позивача не надходило, доказів поважності неприбуття в судове засідання позивачем не надано.

Представник позивача в судовому засіданні надав до суду заперечення з клопотанням про закриття провадження по справі, оскільки зазначений позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Заслухавши пояснення представника відповідача, суд приходить до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю, з наступних підстав.

Згідно ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

Виходячи з положень ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України публічно-правовий спір - це спір між двома чи більше учасниками правовідносин, в яких хоча б однією зі сторін є суб'єкт владних повноважень (орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень).

У відповідності до п.1 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 р. №114 (з подальшими змінами) (далі за текстом Положення) до рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ належать особи, які перебувають у кадрах Міністерства внутрішніх справ і яким присвоєно спеціальні звання, встановлені законодавством.

Пунктом 9 вказаного Положення військовозобов'язані, зараховані в кадри Міністерства внутрішніх справ на посади рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, включаючи курсантів і слухачів навчальних закладів у встановленому порядку знімаються з військового обліку і перебувають на спеціальному обліку Міністерства внутрішніх справ.

На підставі п.11 Положення особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ приймають Присягу відповідно до законодавства.

Звільнення зі служби в запас (з постановкою на військовий облік) за власним бажанням осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ передбачено пунктом 64 “ж” Положення.

У відповідності до статті 16 Закону України “Про міліцію” працівникам міліції видається службове посвідчення.

Щодо ОСОБА_2, то з матеріалів справи свідчить, що він служив в органах внутрішніх справ безперервно 30 років 0 місяців 23 дні (з 01.10.1975 р. по 23.10.2005 р.), що підтверджується відповідним записом в трудовій книжці. В подальшому позивач приймався на роботу та звільнявся з роботи в порядку трудового законодавства, з військового обліку не знімався та на спеціальному обліку Міністерства внутрішніх справ не перебував, отримував заробітну плату, а не грошове забезпечення. За час роботи з 2005 р. по 2014 р. спеціальне звання не присвоювалося та службове посвідчення не видавалося, присягу не приймав та був звільнений не за п.64 “ж” Положення, а на підставі ст.38 КЗпП України (а.с. 10-20).

В даному випадку ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка виступає не як суб'єкт владних повноважень в розумінні п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, а як роботодавець в розумінні законодавства про працю, а тому спірні відносини, що склалися між ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка та позивачем носять не публічно-правовий, а приватно-правовий характер.

У відповідності до ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Суди розглядають справи, визначені у частині першій цієї статті, в порядку позовного, наказного та окремого провадження.

За таких обставин, адміністративний позов ОСОБА_2 про стягнення грошового забезпечення не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, суд приходить до висновку, що спірні відносини між ОСОБА_2 та Луганським державним університетом внутрішніх справ імені ОСОБА_3 не є спором у сфері публічно-правових відносин, щодо стягнення заробітної плати передбачено інший порядок судового провадження, а тому зазначений спір повинен розглядатися в порядку, визначеному Цивільно-процесуальним Кодексом України.

На підставі вищевикладеного та керуючись п.4 ч.1 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Провадження по справі за позовом ОСОБА_2 до Луганського державного університету внутрішніх справ імені ОСОБА_3 про стягнення невиплаченого грошового забезпечення - закрити.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст ухвали складено 03.09.2015 р.

Суддя (підпис) О.М. Кунець

З оригіналом згідно

Суддя О.М. Кунець