Ухвала від 07.09.2015 по справі 815/5612/15

Справа № 815/5612/15

УХВАЛА

07 вересня 2015 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стефанов С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову державного підприємства «ТВК» до державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу № 196 від 12.08.2015 року «Про проведення документальної позапланової перевірки ДП «ТВК» код ЄДРПОУ 24971375»,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державного підприємства «ТВК» до державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу № 196 від 12.08.2015 року «Про проведення документальної позапланової перевірки ДП «ТВК» код ЄДРПОУ 24971375».

Розглянувши поданий адміністративний позов, суд зазначає, що адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 ст. 3 КАС України, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно - правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Пред'явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, з огляду на наступне.

Як вбачається з поданого адміністративного позову державного підприємства «ТВК» його підписано ОСОБА_1, як представником ДП «ТВК» за довіреністю.

Згідно із ч. 4 та ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання; якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Проте, в порушення вищезазначених вимог ст. 106 КАС України у позовній заяві не зазначено ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).

Зі змісту наведеної норми вбачається законодавче закріплення обов'язку суду на стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі встановити, зокрема, наявність у особи, яка підписала та подала позовну заяву, в даному випадку представника позивача, таких повноважень.

У відповідності до ч.ч. 1-3 ст. 56 Кодексу адміністративного судочинства України, сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. Представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 48 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність. Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону.

Частиною 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.

Згідно з вимогами ч.ч. 1 та 3 ст. 58 вказаного Кодексу, повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.

Отже, повноваження представника в адміністративному процесі можуть бути підтверджені довіреністю, в якій обумовлено перелік повноважень цієї особи як представника, та їх обмежень, у разі наявності.

Так, адміністративний позов ДП «ТВК» підписано ОСОБА_1 як представником ДП «ТВК» за довіреністю.

Водночас, згідно доданої до адміністративного позову копії довіреності від 24.06.2015 року, виданої від імені ДП «ТВК» керуючим санацією ДП «ТВК» на ім'я ОСОБА_1, останньому як представнику ДП «ТВК» надано право представляти інтереси державного підприємства «TBK» в усіх державних та недержавних органах, установах, підприємствах і організаціях України, у тому числі в усіх судах, органах внутрішніх справ та органах прокуратури, Головного управління юстиції в Одеській області та підпорядкованих управлінню органах, слідчих органах, правоохоронних органах, з питань, що пов'язані із захистом інтересів підприємства або його працівників, які виникають з цивільних, трудових, сімейних, адміністративних, господарських, кримінальних та інших правовідносин з фізичними та юридичними особами. Для чого вказаному представнику надасться відповідне право та покладається належний обов'язок вести цивільні, адміністративні та господарські справи в усіх судових та інших державних інстанціях з усіма правами і обов'язками, які надані чинним законодавством позивачеві, відповідачеві, третій особі і потерпілому, а також для необхідного спілкування з державною виконавчою службою всіх рівнів, а саме:

- знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії з документів, долучених до справи, одержувати копії рішень, ухвал, брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, а також свідкам, експертам, спеціалістам, заявляти клопотання та відводи, давати усні та письмові пояснення суду, подавати свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб, користуватися правовою допомогою, знайомитися з журналом судового засідання, знімати з нього копії та подавати письмові зауваження з приводу його неправильності чи неповноти, прослуховувати запис фіксування судового засідання технічними засобами, робити з нього копії, подавати письмові зауваження з приводу його неправильності чи неповноти, оскаржувати рішення і ухвали суду,; користуватися іншими процесуальними правами, протягом усього часу розгляду справи збільшувати або зменшувати розмір позовних вимог, відмовлятися від позову, змінювати предмет або підставу позову, пред'являти зустрічні позови, вимагати виконання судових рішень в частині, що стосується ДП «TBK»;

- розписуватися на документах, необхідних для захисту інтересів підприємства, подавати та отримувати документи, що стосуються захисту інтересів підприємства, вносити гроші, здійснювати всі інші законні дії, що пов'язані з виконанням цієї довіреності.

При цьому, право підпису та подання позовних заяв ОСОБА_1 як представником, зазначеною довіреністю не передбачено.

Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов державного підприємства «ТВК» до державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу № 196 від 12.08.2015 року «Про проведення документальної позапланової перевірки ДП «ТВК» код ЄДРПОУ 24971375» - залишити без руху.

Надати позивачу 5-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги.

Суддя С.О. Стефанов