Ухвала від 04.09.2015 по справі 815/5482/15

Справа № 815/5482/15

УХВАЛА

04 вересня 2015 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про визнання неправомірними та скасування постанов, зобов'язати вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До суду 01.09.2015 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції, в якому позивач з посиланням, зокрема, на ст.181 КАС України, просить:

визнати неправомірними та скасувати постанови державного виконавця Другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції, про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження серія АН №325543 від 16.05.2005 року, №б/н від 13.11.2009 року, серія АВ №983593 від 25.11.2009 року, серія АН №349468 від 21.12.2009 року, №б/н від 21.12.2009 року, серія АП N9349776 від 25.10.2010 року та арешт,накладений постановою про відкриття виконавчого провадження В-9 від 04.06.2010 року;

звільнити з під арешту, як таке, що було арештовано з порушенням вимог чинного законодавства України, належне йому майно, а саме квартиру №51 за адресою м. Одеса, вул. Академіка Корольова, б. 83/1 та квартиру №5 за адресою м. Одеса, вул. Довга, б. 2;

допустити постанову про визнання правомірними та скасування Постанов державного виконавця Другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції, про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження серія АН №325543 від 16.05.2005 року, №б/н від 13.11.2009 року, серія АВ №983593 від 25.11.2009 року, серія АН №349468 від 21.12.2009 року, №б/н від 21.12.2009 року, серія АП N2349776 від 25.10.2010 року та арешт, накладений постановою про відкриття виконавчого провадження В-9 від 04.06.2010 року, на підставі яких накладено арешт на майно, належне ОСОБА_1 до негайного виконання.

Відповідно до статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого, подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у справі.

Встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Відповідно до ч.1,ч.2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби строки подання позовної заяви встановлені ст.181 КАС України.

Згідно ч.1 ст181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Частиною 2 ст.181 КАС України встановлено, що позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Позивач зазначив, що в період з 2009 року на виконанні державних виконавців Другого Київського відділу ДВС Одеського міського управління юстиції перебували виконавчі провадження про стягнення з нього заборгованості.

В процесі виконання виконавчих проваджень, державними виконавцями було накладено арешти, в порядку, визначеному діючим законодавством України «Про виконавче провадження» на належне позивачу майно, у тому числі квартиру №51 за адресою м. Одеса, вул. Академіка Корольова, б. 83/1 та квартиру №5 за адресою м. Одеса, вул. Довга, б. 2. Окрім цього дані квартири перебувають в обтяженні за діючими кредитними договорами, украденими між мною та ПАТ "УкрСибБанк"; між мною та ПАТ "Ерсте Банк". Окрім цього, було накладено арешт інше майно, вартість якого повною мірою покривала суму боргу, виконавчого збору та витрат у виконавчому провадженні.

Також позивач зазначив, що у 2014 році, при зверненні до державного реєстратора з метою вчинення дій стосовно зареєстрованої за ним власності, йому було повідомлено, що постановами державного виконавця Другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції було накладено арешт на його майно та оголошення заборони на його відчуження серія АН №325543 від 16.05.2005 року, №б/н від 13.11.2009 року, серія АВ №983593 від 25.11.2009 року, серія АН №349468 від 21.12.2009 року, №б/н від 21.12.2009 року, серія АП №349776 від 25.10.2010 року та арешт, накладений Постановою про відкриття виконавчого провадження В-9 від 04.06.2010 року на на все належне йому майно накладено заборону.

Позивач вважає, що посадовими особами Другого Київського відділу ДВС Одеського міського управління юстиції неодноразово порушено вимоги діючого законодавства, що регулює порядок виконання судових рішень та інших виконавчих документів.

Таким чином, згідно позовної заяви та наданих до неї документів позивач дізнався про обставини, що на його думку порушують його права у виконавчих провадженнях, з рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно від 12.02.2014 року, куди звертався для проведення реєстраційних дій з належним йому майном.

Проте до суду з даним позовом звернувся 01.09.2015 року, тобто з пропущеним строком встановленим ст.181 КАС України для звернення до суду щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.

Згідно зі ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Жодних обставин щодо поважності пропуску строку звернення до суду з даним позовом ні в позові, ні в доданих до нього матеріалах не зазначається. Суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, у зв'язку з чим вважає необхідним адміністративний позов ОСОБА_1 до Другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про визнання неправомірними та скасування постанов, зобов'язати вчинити певні дії залишити без розгляду, як поданий після закінчення строків, установлених законом для звернення до суду.

Також, суд вважає необхідним роз'яснити позивачу, що позовна заява якої залишена без розгляду на стадії відкриття провадження по справі, не позбавляє права позивача після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись ст. 99,100,107,165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Другого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про визнання неправомірними та скасування постанов, зобов'язати вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу, що залишення позову без розгляду на стадії відкриття провадження не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.

Суддя Е.В.Катаєва