Ухвала від 02.09.2015 по справі 161/5099/15-а,2а-161/197/15

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2015 р. Справа № 876/6153/15

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Костіва М.В.

суддів: Бруновської Н.В., Каралюса В.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження у м. Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27.04.2015 року в справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

У квітні 2015 року позивач звернувся в суд з позовом до управління пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області про визнання протиправними дій відповідача та зобов'язання провести перерахунок пенсії як державному службовцю.

Позивач позовні вимоги мотивував тим, що 27 березня 2015 року він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії з врахування матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань, щомісячної індексації. Управлінням Пенсійного фонду України в м. Луцьку листом №221/ С-01 від 27.03.2015 року відмовлено в задоволенні його вимог, посилаючись на те, що допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань та індексація не включаються до заробітної плати державного службовця. Вилучення зі складу заробітної плати, при призначенні пенсії державного службовця, допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань та індексації в сумі 12 186,71 гривень є протиправним та таким, що суперечить Конституції та законам України. Вважає дії відповідача щодо відмови включити суму матеріальної допомоги на оздоровлення, вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати в заробітну плату для призначення пенсії неправомірними та такими, що порушують його конституційні права. Просив позов задовольнити.

Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27.04.2015 року позов задоволено частково. Визнано дії управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області щодо невключення до складових заробітної плати матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати - протиправними. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії згідно з Законом України «Про державну службу» з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, доплат за заміщення, індексації заробітної плати в розмірі 86%, з 02 жовтня 2014 року з урахуванням виплачених сум. Позовні вимоги в частині зобов'язання управління пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за період 04 січня 2010 року по 01 жовтня 2014 року залишено без розгляду.

Постанову суду першої інстанції оскаржило управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав, викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою у задоволені позову відмовити.

Заслухавши суддю - доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 04 січня 2010 року перебуває на обліку в управлінні пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області як одержувач пенсії за віком.

Пенсія призначена відповідно до ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Загальний страховий стаж становить 42 роки, 2 місяці, 17 днів, в тому числі, страховий стаж відповідно до ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування становить» 16 років, 18 днів. Загальний відсоток розрахунку пенсії від заробітку 86%.

Разом з тим встановлено, що розмір пенсії позивачу обчислено згідно з довідкою про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг або спеціальні звання, надбавка за вислугу років) від 30 грудня 2009 року № 4.17/167 та довідки про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 30 грудня 2009 року № 4.17/163 із заробітної плати, в яку враховані: основний посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, надбавка за високі досягнення у праці, премії, обраховані відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 за 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією. На всі виплати, включені в довідках, нараховувалися страхові внески.

Також матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексація не враховані до заробітної плати, з якої обчислений розмір пенсії позивачу, оскільки, на думку управління пенсійного фонду України в місті Луцьку, не належать до інших надбавок, визначених Законом України «Про державну службу».

Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу», в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії заявника, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 86 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Частиною 6 ст. 33 Закону України «Про державну службу» передбачено, що, державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону України «Про державну службу» передбачено виплату державним службовцям допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки.

Системний аналіз наведеного дає змогу зрозуміти, що матеріальна допомога на оздоровлення, індексація та компенсація за невикористані дні відпустки входила до системи оплати праці державного службовця.

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічна позиція відображена у постанові Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року, в який зазначено, що є неправильними висновки суду про те, що оскільки матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, не включається до складу заробітної плати державного службовця, то вона не враховується при обчисленні розміру його пенсії.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги є безпідставними та необґрунтованими, і не спростовують висновків суду першої інстанції, правова оцінка доказів дана вірно, а, відтак, у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд, -

ухвалив:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області залишити без задоволення, а постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27.04.2015 року в справі №161/5099/15-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.

Ухвала остаточна та касаційному оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Костів М.В.

Судді Бруновська Н.В.

Каралюс В.М.