Ухвала від 09.06.2015 по справі 760/10861/15-к

Справа №1-кс/760/2732/15

760/10861/15

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2015 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання сторони кримінального провадження - слідчого СВ Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві ОСОБА_3 , погоджене із старшим прокурором прокуратури Солом'янського району м. Києва ОСОБА_4 про арешт майна, в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015100090005388 від 03.06.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.289 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло зазначене клопотання, з якого вбачається, що у провадженні слідчого СВ Солом'янського РУ ГУМВС України в м. Києві знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015100090005388 від 03.06.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.356 КК України.

Під час проведення досудового розслідування встановлено, що 03.06.2015 до Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві з заявою звернувся гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 який повідомив про вчинення кримінального правопорушення а саме те, що 08.05.2015 невстановлена особа без відома ОСОБА_6 , перебуваючи в МРЕВ -Святошинського району Київської області, незаконно зняла з реєстрації та оформила на гр. ОСОБА_7 , належний ОСОБА_6 на праві приватної власності автомобіль марки «Nissan Patrol» д.н.з. НОМЕР_1 , чим спричинила останньому матеріальну шкоду.

03.06.2015 від адвоката ОСОБА_5 , що являється представником потерпілого ОСОБА_6 , надійшло клопотання про проведення невідкладних слідчих дій, в яком останній надає інформацію стосовного того, що автомобіль марки «Nissan Patrol» номер шасі НОМЕР_2 , виставлений на продаж в автосалоні «ДІАЗ Україна», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Заболотного 5.

Згідно допиту ОСОБА_8 стало відомо, що її батько ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у 2013 році придбав автомобіль марки «NISSAN PATROL» д.з НОМЕР_1 , вин код НОМЕР_2 , білого кольору, який використовував у свої потребах. 16.09.2014 року надав вказаний автомобіль його сину ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , довіреність на розпорядження вищезазначеним автомобілем та передав вказаний автомобіль в користування останньому. ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_10 помер від онкологічної хвороби, що підтверджується свідоцтва про смерть серія НОМЕР_3 від 21 квітня 2015 року.

20.04.2015року її батько ОСОБА_9 звернувся до нотаріуса та скасував вищезазначену довіреність на розпорядженням вказаним вище транспортним засобом, який належить йому на праві приватної власності. В травні 2015року, ОСОБА_9 , його знайомий повідомив про те, що вищезазначений автомобіль марки «NISSAN PATROL» д.з НОМЕР_1 , вин код НОМЕР_2 , був знятий з реєстрації 08.05.2015року в МРЕО Києво-Святошинського району Київської області, яке розташоване по вул. Л. Толстого, 2-в, Велика кільцева, сел. Соф. Борщагівка, Києво-Святошинського району Київської області та переоформлений на ОСОБА_11 (мешкає в АДРЕСА_1 ). З розмови знайомих ОСОБА_9 дізнався, що зняття з реєстрації вказаного авто була здійснена, начебто їм самим, хоча її батько після 22.04.2015року, тоді як приїздив забрати в м. Київ труп ОСОБА_10 , більше в м. Київ не приїздив та постійно знаходився поряд з ОСОБА_8 та родиною за місцем свого мешкання. З Інтернет мережі їй стало відомо, що вказаний транспортний засіб «NISSAN PATROL» д.з НОМЕР_1 , вин код НОМЕР_2 виставлений на продаж в автосалоні «ДІАС Україна» за адресою: м. Київ, вул. Заболотного, 5. ОСОБА_9 зайшовши на сайт «авторіа» у всесвітній мережі «Інтернет» за адресою ІНФОРМАЦІЯ_5 побачив та впізнав свій авто. Також на цьому сайті розміщено фото на якому зазначений вин код НОМЕР_2 та вказано що автомобіль виставлений на продаж в автосалоні «ДІАС Україна» за адресою: м. Київ, вул. Заболотного 5.

Отриманою інформацією з Єдиного реєстру довіреностей встановлено, що крім ОСОБА_10 , ОСОБА_9 нікому не надавав довіреностей на право керувати та розпоряджатись транспортним засобом «NISSAN PATROL» д.н.з. НОМЕР_1 , вин код НОМЕР_2 . Крім цього, підтверджений факт припинення ОСОБА_9 дії довіреності у зв'язку із смертю його сина ОСОБА_10 .

Згідно протоколу тимчасового доступу до речей і документів від 06.06.2015 року, на підставі ухвали слідчого судді Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві ОСОБА_1 від 05.06.2015, було здійснено вилучення документації, в МРЕВ Києво-Святошинського району Київської області, яка стосуються переоформлення автомобіля «NISSAN PATROL» вин-код НОМЕР_2 та встановлено, що невідома особа 08.05.2015 використовуючи довідку-рахунок серії НОМЕР_4 датовану 30 березня 2015 року, видана ТОВ «ІННАВТО» незаконно здійснила перереєстрацію автомобіля «NISSAN PATROL» вин-код НОМЕР_2 на громадянина ОСОБА_11 . Крім цього встановлено, що згідно вилученого витягу з результатами перевірки з підсистеми НАІС ДДАІ МВС України, у пункті 5. «перевірка за підсистемою «Довідка-рахунок» / «Акт приймання-передачі», Номерний знак «Транзит» зазначено наступне, що довідку-рахунок ААЕ046266 від 30.03.2015 було видано 04.02.2015 ТОВ «ІННАВТО», а внесено до НАІС від ТОВ «ІННАВТО» лише 30.04.2015 - після смерті ОСОБА_10

08.06.2015 протоколом огляду місця події, що складався за адресою: м. Київ, вул. Полковника Шутова, 3, у ОСОБА_12 , було вилучено автомобіль марки «NISSAN» модель «PATROL» транзитний номерний знак НОМЕР_5 номер шасі НОМЕР_2 та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_6 , на ім'я ОСОБА_11 . В подальшому, автомобіль та свідоцтво про його реєстрацію визнані та приєднані речовими доказами до кримінального провадження №12015100090005388.

Слідчий клопотання підтримав, посилаючись на те, що з метою попередження можливого неправомірного відчуження автомобіля марки «NISSAN» модель «PATROL» транзитний номерний знак НОМЕР_5 номер шасі НОМЕР_2 а також, встановлення законного власника вказаного автомобіля, виникла необхідність, у накладенні арешту на вищевказаний автомобіль.

Вивчивши матеріали клопотання, вважаю, що клопотання про арешт майна підлягає задоволенню.

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; наслідки арешту майна для інших осіб; розумність та спів розмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Згідно ч. 4 ст. 170 КПК України заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню.

Враховуючи викладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, прихожу до висновку, що існує необхідність у накладенні арешту, а саме з метою відшкодування заподіяних злочином збитків та забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.

Керуючись ст. 131, 132, 170-173, 175, 309, 369-372 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Накласти арешт на вилучене майно та документ, а саме автомобіль марки «NISSAN» модель «PATROL», номер шасі НОМЕР_2 , колір білий, 2011 року випуску, що зареєстрований на гр. ОСОБА_11 , адреса власника: АДРЕСА_1 , та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу сері НОМЕР_6 зареєстрованого 08.05.2015 на ім'я ОСОБА_11 , які були вилучені відповідно протоколу огляду місця події від 08.06.2015 за адресою: м. Київ, вул. Полковника Шутова, 3, для встановлення законного власника вказаного автомобіля, попередження можливого подальшого неправомірного відчуження, та прилучення в якості речових доказів до кримінального провадження №12015100090005388.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Апеляційного суду міста Києва протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
49643409
Наступний документ
49643411
Інформація про рішення:
№ рішення: 49643410
№ справи: 760/10861/15-к
Дата рішення: 09.06.2015
Дата публікації: 21.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Солом'янський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження