Ухвала від 31.08.2015 по справі 803/2240/15

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

31 серпня 2015 року

Справа № 803/2240/15

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Александрова М.А., вивчивши позовну заяву Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Відкритого акціонерного товариства "Луцьке авіапідприємство" про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИЛА:

19 серпня 2015 року Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області (Луцька ОДПІ) 19 серпня 2015 року звернулась з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Луцьке авіапідприємство" (ВАТ "Луцьке авіапідприємство") про стягнення податкового боргу в сумі 505 294 грн. 80 коп., з них: 505 294 грн. 80 коп. пені. 20 серпня 2015 року позивач надав додаткові пояснення до позовної заяви та докази на їх обґрунтування.

Ухвалою судді від 21 серпня 2015 року позовну заяву, як таку, що не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), було залишено без руху та надано позивачу строк до 28 серпня 2015 року для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.

У наданий судом позивачу строк, недоліки позовної заяви, викладені в ухвалі судді від 21 серпня 2015 року, останнім не усунуті.

Так, відповідно до пунктів 2, 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) позивача і відповідача.

Всупереч вищезазначеним положенням процесуального законодавства, позивачем в позовній заяві вказано його скорочене найменування - Луцька об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Волинській області без зазначення та без застереження щодо повного найменування.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Згідно з частиною другою вказаної статті на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Відповідно до частини першої статті 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Звертаючись з даним адміністративним позовом позивач просить стягнути з відповідача податковий борг в сумі в сумі 505 294 грн. 80 коп. по земельному податку. При цьому заявлена сума є пенею, нарахованою на недоїмку, яка була стягнута з відповідача в судовому порядку постановою господарського суду Волинської області від 13 грудня 2006 року в адміністративній справі № 9/171/9-54А за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції до ВАТ "Луцьке авіапідприємство" про стягнення 143 503 грн. 31 коп. податкового боргу. За судовим рішенням 25 грудня 2006 року видано виконавчий лист, який на даний час перебуває на виконанні у відділі державної виконавчої служби.

Контролюючий орган нарахування пені в сумі 505 294 грн. 80 коп. обґрунтовує вимогами пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України (ПК України), відповідно до яких нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.

Проте, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач не надав розрахунку суми податкового боргу із визначенням періодів нарахування пені, сум недоїмки, на які вона була нарахована.

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Згідно з абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270, документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Тобто, розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача. Відповідно до пункту 61 зазначених Правил вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

Наданий позивачем опис вкладення на підтвердження відправлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів не містить підпису працівника поштового зв'язку.

Згідно із пунктом 1 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України і у визначений судом строк недоліки позовної заяви позивачем не усунуті, то позовна заява підлягає поверненню позивачеві.

Керуючись пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Відкритого акціонерного товариства "Луцьке авіапідприємство" про стягнення податкового боргу повернути позивачеві.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А. Александрова