Справа № 1715/20841/12
10 грудня 2012 року
Рівненський міський суд Рівненської області
в складі головуючого судді - Гордійчук І.О.
при секретарі - Литвинюк Л.Ш.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ДПС ДАІ України в Волинській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ДПС ДАІ України в Волинській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, просить скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії АС 1 № 089495 від 14.08.2012 року, винесену інспектором ДПС взводу з обслуговування стаціонарного поста № 1 роти ДПС ДАІ Волинської області ОСОБА_2 про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.122 КУпАП, та накладення на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 гривень.
Свої вимоги мотивує тим, що 14 серпня 2012 року, о 07 год. 04 хв. керував автомобілем “Хонда”, державний номерний знак НОМЕР_1, ВК 0938 АН”, на 128 км а/д Н-22 (ОСОБА_3 Рівне) був зупинений інспектором ДПС взводу з обслуговування стаціонарного поста № 1 роти ДПС ДАІ Волинської області ОСОБА_2, який виніс відносно нього постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП -перевищення швидкості руху автомобіля при обмеженій максимальній швидкості руху 50 км/год., рухався зі швидкістю 82 км/год.
В судове засідання позивач не з'явився, до початку розгляду справи надіслав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача ДПС ДАІ України в Волинській області в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином. Повідомлення про причини неявки від відповідача не надійшло. Заперечення проти позову не подав.
Дослідивши докази по справі, суд позов задовольняє з наступних підстав.
Згідно ст. 289 КУпАП встановлено 10-денний термін для оскарження постанови про адміністративне правопорушення.
Оскаржувана постанова про адміністративне правопорушення винесена 14 серпня 2012 року, а ОСОБА_1 звернувся з позовом 20 листопада 2012 року, тобто з пропуском встановленого строку.
Так як про постанову про адміністративну правопорушення ОСОБА_1 отримав у відділі державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції 12 листопада 2012 року, суд прийшов до висновку, що причини пропуску строку є поважними, тому його слід поновити.
Судом встановлено, що 14 серпня 2012 року, інспектором ДПС взводу з обслуговування стаціонарного поста № 1 роти ДПС ДАІ Волинської області ОСОБА_2 винесено постанову серії АС 1 № 089495, на підставі якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.
Разом з тим, з спірної постанови вбачається, що при її винесенні інспектор (посадова особа) керувався положеннями ст. 14-1, частин п"ятої та шостої статті 258 та статті 283 КУпАП. Однак, ст. 14-1 КУпАП передбачає відповідальність власників (співвласників) транспортних засобів за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису. Стаття 258 КУпАП встановлює випадки, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається, за положеннями частини шостої даної статті, у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
За положеннями ст. 255 КУпАП, уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ, протоколи про правопорушення мають право складати, зокрема ...за частиною третьою і четвертою ст. 122 КУпАП. З наведеного слідує, що порушення, передбачене ст. 122 ч. 1 КУпАП повинні фіксуватись виключно за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, а тому протокол про адміністративне правопорушення не може бути правовою підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності і виключає його із доказової бази по справі.
Крім того, згідно вимог ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Представником відповідача не надано доказів, які б підтверджували його заперечення проти позову.
Наведенні обставини вказують на правомірність доводів позивача щодо скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. 11, 71, 159-161, 171-2 КАС України, суд, -
Поновити ОСОБА_1 строк на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ДПС ДАІ України в Волинській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення серії АС 1 № 089495 від 14 серпня 2012 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП, та накладення на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 ( двісті п'ятдесят пять ) гривень -скасувати, а провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КпАП України.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Рівненського
міського суду ОСОБА_4