Іменем України
28.08.2015 р. Справа № 814/3008/15
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., за участю секретаря судового засідання Ткач Г.С., розглянув адміністративну справу
за поданнямЖовтневої об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області,
доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1,
пропідтвердження обгрунтованості адміністративного арешту,
Жовтнева об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Миколаївській області звернулась до адміністративного суду з поданням про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, у зв'язку з відмовою останньої від допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки.
Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень не надав.
У відповідності з абз. 3 ч. 8 ст. 183-3 КАС України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця 17.11.2005 року та перебуває на обліку в Жовтневій ОДПІ з моменту реєстрації.
Наказом №113 від 06.08.2015 року призначено фактичну перевірку ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання, транспортування та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у барі "ІНФОРМАЦІЯ_1", розташованого за адресою: АДРЕСА_1, Березанський район, Миколаївська область (арк.спр.8).
З цього приводу були виписані два направлення на перевірку на ім'я головного державного ревізор-інспектора відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДФС у Миколаївській області Лепської Л.В. та старшого державного ревізор-інспектора сектору доходів і зборів фізичних осіб Березанського відділення Очаківської ОДПІ Синєгубко Н.В. (арк.спр.9-10).
19.08.15 ревізор-інспекторами здійснено вихід за адресою: пров. АДРЕСА_1, бар "ІНФОРМАЦІЯ_1", з метою вручення відповідачу копії наказу №113 від 06.08.2015 р., направлень та розпочати перевірку.
Проте, відповідачка відмовилась від підписання направлень на перевірку та відмовила в допуску до проведення фактичної перевірки, про що податківцями були складені Акт про відмову у допуску до проведення перевірки та Акт відмови від підписання направлення на перевірку від 19.08.2015 р. (арк.спр.11, 12).
26.08.15 начальником Жовтневої ОДПІ Головного управління ДФС у Миколаївській області прийнято рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків відповідно до ст.94 Податкового кодексу України (арк.спр.15).
Відповідно до п.94.2.3 ПК України адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом. Арешт майна може бути застосовано, зокрема, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.
Згідно п.81.1 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення фактичної перевірки за умови пред'явлення таких документів: 1) направлення на проведення такої перевірки; 2) копії наказу про проведення перевірки; 3) службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Зазначена ж норма ПК України надає право платнику податків у разі непред'явлення, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, недопустити посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення фактичної перевірки.
При цьому, відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж зазначені, не дозволяється.
Оскільки відповідачем не надано пояснення та/або інших доказів відсутності законних підстав для проведення перевірки або допуску посадових осіб контролюючого органу, суд дійшов висновку, про обгрунтванність застосованого адміністративного арешту майна підприємця ФОП ОСОБА_1
Відповідно до п. 94.10 ст. 94 Податкового кодексу України арешт на майно може бути накладено рішенням керівника контролюючого органу (його заступника), обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.
Подання задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163, 183-3 КАС України, суд, -
1.Подання задовольнити.
2. Підтвердити обгрунтованість адміністративного арешту майна платника податків фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), застосованого рішенням Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області від 26.08.2015 р.
3. Постанова підлягає негайному виконанню, але на неї може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя В. В. Біоносенко