Справа № 2a-0770/715/12
Рядок статзвіту -12.2
код - 12
про відмову у відкритті провадження
14 березня 2012 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б. вирішуючи питання про відкриття провадження позовної заяви ОСОБА_1 до державного підприємства "Об'єднана дирекція будівництва водогосподарських об'єктів Закарпатської області" про стягнення заборгованості по заробітній платі,
12.03.2012 року ОСОБА_1 звернувся в Закарпатський окружний адміністративний суд з позовом до державного підприємства "Об'єднана дирекція будівництва водогосподарських об'єктів Закарпатської області" про стягнення заборгованості по заробітній платі.
Позовні вимоги обгрунтовує тим, що він працював у відповідача на посаді інженера 1 категорії відділу технічного контролю, і на день звільнення заборгованість по заробітній платі перед позивачем складає 7488 грн., яку останній просить стягнути в судовому порядку.
Відповідно до частини 2 КАС України статті 107 суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Статтею 6 КАСУ встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Частиною 1 статті КАСУ встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
У відповідності до ч.2 ст.18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
В частині 1 ст.3 КАСУ визначено, щосуб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі, на виконання делегованих повноважень; публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Статтею 17 КАСУ встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. 2. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
У статті 1 ЦК України визначено, цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників. 2. До майнових відносин, заснованих на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони другій стороні, а також до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не встановлено законом.
. Компетенція судів щодо розгляду цивільних справ визначена у статті 15 ЦПК України, а саме: суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: ) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Як вбачається з позовної заяви, об'єктом даного спору є трудові відносини між працівником та державним підприємством, позивач не відноситься до категорії публічних службовців , а державне підприємство не є державним органом, у зв'язку з чим даний спір не є публічно правовим, не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а позивачу необхідно звернутися за захистом своїх прав до загального місцевого суду в порядку ЦПК України.
Пунктом 1 ч.1 статті 109 КАСУ встановлено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного, керуючись п.1.ч.1ст. 109 КАСУ , суддя,-
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства "Об'єднана дирекція будівництва водогосподарських об'єктів Закарпатської області" про стягнення заборгованості по заробітній платі.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву разом із позовною заявою та усіма додатками.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п"яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Закарпатського
окружного адміністративного суду ОСОБА_2