Cправа № 2a-0770/218/12
Ряд стат. звіту № 9.4.4
Код - 07
01 березня 2012 року місто Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в особі :
головуючої судді -Калинич Я. М.
при секретарі судового засідання -Красновій О.Р.
сторони у судове засідання не з'явились;
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовом Прокурора м. Ужгорода в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Конденсатор»про стягнення штрафу в розмірі 2550,00 грн.,-
Позивач -Прокурор м. Ужгорода в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулися з позовною заявою у Закарпатський окружний адміністративний суд до Відкритого акціонерного товариства «Конденсатор»про стягнення штрафу в розмірі 2550,00 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак 07.02.2012 року від нього надійшло клопотання, в якому просить розглянути справу без його участі та за наявними матеріалами в справі.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 23 червня 2011 року уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку виявлено порушення ВАТ «Конденсатор», а саме:
- не опубліковано у офіційному друкованому виданні річну інформацію за 2010 рік;
- не розміщено в установлений законом термін в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії річну інформацію за 2010 рік;
- не подано у встановлений законом термін до територіального управління Комісії річну інформацію за 2010 рік.
Таким, чином товариством порушено п. 1 глави 7 розділу V «Положення про порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів».
По вищевказаним порушенням були складені акти № № 54/11-ЗК, №55/11-ЗК, № 56/11-ЗК від 06.07.2011 р. про правопорушення на ринку цінних паперів.
За вказані порушення Закарпатським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесені постанови від 19 липня 2011 р. №69/11-ЗК, №70/11-ЗК, №71/11-ЗК про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафів на загальну суму 2 550 грн., які підлягають обов'язковій сплаті.
Допущене відповідачем правопорушення на ринку цінних паперів порушує конституційні вимоги щодо чіткого і неухильного дотримання всіма суб'єктами суспільного життя Конституції та законодавства України, негативно позначаються на поповненні державного бюджету, тобто завдають істотної шкоди державним інтересам, представництво яких відповідно до ч.2 ст.121 Конституції України покладено на органи прокуратури.
Згідно статті 6 Закону України «Про державне регулювання на ринку цінних паперів в Україні»передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є органом державної влади. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Територіальні органи Комісії діють на основі положення, що затверджується Комісією.
Відповідно Закарпатське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яке є складовою частинною Комісії, діє на підставі затвердженого у встановленому порядку Положення від 14.10.2005р., наділене правом юридичної особи (п. 16 Положення) та здійснює державну політику у сфері діяльності на ринку цінних паперів в області, звертається за захистом інтересів держави.
Згідно покладених на територіальне управління обов'язків, контролює дотримання у регіоні законодавства, що врегульовує відносини на ринку цінних паперів.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.7 Закону України «Про державне регулювання на ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
У зв'язку із спричиненням шкоди інтересам держави відповідачем та ухиленням протягом тривалого часу від її відшкодування, мають місце підстави для забезпечення позовних вимог у відповідності до ст.ст. 117,118 КАС України.
На час розгляду адміністративної справи вищезазначена заборгованість відповідачем не сплачена.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ч.2 ст.20, ст.36 Закону України «Про прокуратуру», ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»суд, -
1. Позовні вимоги Прокурора м. Ужгорода в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Конденсатор»про стягнення штрафу в розмірі 2550,00 грн.,- задовольнити повністю.
2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Конденсатор»(90600, Закарпатська область, м. Рахів, вул. Вербник, 115) на користь державного бюджету штраф в сумі 2550,00 грн.
Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя Калинич Я. М.