Cправа № 2a-0770/555/12
Рядок статзвіту № 9
Код - 13
про залишення позовної заяви без розгляду
17 лютого 2012 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р. О., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою Державної фінансової інспекції в Закарпатській області до Управління праці та соціального захисту населення Великоберезнянської районної державної адміністрації про зобов'язання виконати вимогу від 26.04.2011 № 07-04-6-14/2638 в частині відшкодування коштів у розмірі 12250,88 грн., -
Державна фінансова інспекція в Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Великоберезнянської районної державної адміністрації про зобов'язання виконати вимогу від 26.04.2011 № 07-04-6-14/2638 в частині відшкодування коштів у розмірі 12250,88 грн.
У відповідності до ч.2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно п.5 ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
У поданій позовній заяві позивач зазначає, що підстави для звернення до суду виникли після відмови прокуратури Великоберезнянського району в пред'явленні позову в інтересах Управління праці та соціального захисту населення Великоберезнянської районної державної адміністрації (лист прокуратури Великоберезнянського району від 19.12.2011 № 2945 вих.11), тобто 19 грудня 2011 року. У зв'язку з чим вважає, що встановлений ч.2 ст. 99 КАС України строк звернення до суду ним не пропущено. Проте, дослідивши обставини, викладені в позовній заяві, з такими висновками Державної фінансової інспекції в Закарпатській області суд погодитися не може з огляду на наступне.
Як вбачається з позовної заяви, вимога Контрольно-ревізійного управління в Закарпатській області про усунення порушень виявлених ревізією № 07-04-6-14/2638 26 квітня 2011 року була надіслана начальнику Управління праці та соціального захисту населення Великоберезнянської районної державної адміністрації з метою недопущення в подальшому недоліків і порушень виявлених ревізією та проведення претензійно-позовної роботи з контрагентом (перевізником) щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг. У відповідності до вказаної вимоги, позивач встановив строк для усунення виявлених порушень до 25 травня 2011 року. Виходячи з наведеного, саме з 25 травня 2011 року в Державної фінансової інспекції в Закарпатській області виникли підстави для звернення до суду.
Проте, до Закарпатського окружного адміністративного суду позовну заяву подано лише 16 лютого 2012 року (згідно вхідного штампу суду), тобто, з пропущенням шестимісячного строку звернення до суду. Звернення позивача до органів прокуратури з проханням ініціювати позов в інтересах відповідача не вважаються достатньою підставою для продовження строку звернення до суду, оскільки, згідно з чинним законодавством Державна фінансова інспекція як суб'єкт владних повноважень самостійно наділена правом такого звернення (п.10 ч.1 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу України").
Відповідно до ч.1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Поважними причинами пропуску звернення до суду з позовом визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду з позовом, пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
Згідно ч.1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Таким чином, даний адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, клопотання про поновлення пропущеного строку не подано.
За таких обставин, позовну заяву слід залишити без розгляду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 99, 100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1.Позовну заяву Державної фінансової інспекції в Закарпатській області до Управління праці та соціального захисту населення Великоберезнянської районної державної адміністрації про зобов'язання виконати вимогу від 26.04.2011 № 07-04-6-14/2638 в частині відшкодування коштів у розмірі 12250,88 грн. - залишити без розгляду.
2.Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
3.Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені ст. 254 КАС України.
Суддя Ващилін Р. О.