Ухвала від 15.10.2010 по справі 2а-6509/10/0570

Головуючий у 1 інстанції - Шинкарьова І.В.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2010 року справа №2а-6509/10/0570 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Гаврищук Т.Г.

суддів: Білак С.В.

ОСОБА_2

при секретарі судового засідання Костроміній Г.С.

за участю представників:

від позивача: ОСОБА_3 - довіреність від 12.08.10р.

від відповідача: ОСОБА_4 - довіреність від 26.07.10р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Артемівський завод по обробці кольорових металів" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 01 червня 2010р. у справі №2а-6509/10/0570 за позовом Донецького обласного центру зайнятості в особі інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість до Відкритого акціонерного товариства "Артемівський завод по обробці кольорових металів" про стягнення суми штрафу в розмірі 105914,29грн.,-

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 01 червня 2010р. у справі №2а-6509/10/0570 задоволені позовні вимоги Донецького обласного центру зайнятості в особі інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість до Відкритого акціонерного товариства "Артемівський завод по обробці кольорових металів", внаслідок чого стягнута з Відкритого акціонерного товариства "Артемівський завод по обробці кольорових металів" сума штрафу у розмірі 105914,29грн.

В апеляційній скарзі та під час апеляційного розгляду Відкрите акціонерне товариство "Артемівський завод по обробці кольорових металів" просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог. Скаржник в апеляційній скарзі вказував на те, що судом першої інстанції не виконано завдання щодо перевірки законності припису Донецького обласного центру зайнятості в особі інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість, дотримання повноважень посадовими особами позивача та правильності складання документів позивачем.

Позивач під час апеляційного розгляду справи та в письмових запереченнях проти доводів апеляційної скарги заперечував, вважає, що постанова суду є законною та обґрунтованою, ухвалена судом відповідно до норм матеріального та процесуального права на підставі повного і всебічного з'ясування обставин в адміністративній справі.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на скаргу, встановила наступне.

Судом першої інстанції та під час апеляційного розгляду встановлено, що позивачем була проведена перевірка з питання додержання законодавства про зайнятість населення, у тому числі при вивільненні працівників, за результатами якої складений акт № 202 від 14, 16 грудня 2009р., яким встановлено, що відповідачем в порушення вимог п.5 ст.20 Закону України “ Про зайнятість населення “ не були направлені списки фактично вивільнених працівників (ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 до державної служби зайнятості.

Приписом до акту перевірки № 202 14,16.12.09р. відповідача було зобов'язано перерахувати штраф за порушення законодавства про зайнятість населення в розмірі річної заробітної плати звільнених працівників у загальній сумі 105914 грн. 29 коп., а саме: річна заробітна плата ОСОБА_5 складає 11699 грн. 99 коп., ОСОБА_6 - 19007 грн. 26 коп., ОСОБА_7 - 33751 грн. 85 коп., ОСОБА_8 - 6575 грн. 33 коп., ОСОБА_10 - 23382 грн. 69 коп., ОСОБА_9 - 11497 грн. 17 коп.

Пунктом 5 статті 20 Закону України “ Про зайнятість населення “ встановлено, що при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій встановлюються законодавством України.

Абзацом л) пункту 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24 червня 1991р. N 47, встановлено, що Державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" (803-12) штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі: неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, як це передбачено пунктом 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення".

Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991р. N 47, Інспекції надається право: б) давати власнику (керівнику) підприємства, установи та організації або уповноваженому ним органу та іншим роботодавцям у разі виявлення порушень законодавства про зайнятість населення приписи про їх усунення.

Приписи підлягають обов'язковому виконанню з повідомленням у місячний строк інспекції про вжиті заходи.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду по справі № 2а-13569/10/0570 від 13.08.10р., залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 16.09.10р., було відмовлено в задоволенні позовних вимог у справі № 2а-13569/10/0570 за позовом Відкритого акціонерного товариства "Артемівський завод по обробці кольорових металів" до Донецького обласного центру зайнятості в особі інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість про визнання недійсним припису до акту перевірки № 202 14,16.12.09р. про стягнення з підприємства суми штрафу 105914,29грн.

Зазначеним рішенням суду встановлено, що дії посадових осіб інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, при застосуванні штрафних санкцій до позивача за порушення п. 5 ст. 20 Закону України “ Про зайнятість населення “, в частині винесення припису є правомірними, тобто такими, що повністю відповідають чинному законодавству.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

За таких обставин, колегія суддів вважає правомірним висновок суду першої інстанції щодо задоволення позову.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 24, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Артемівський завод по обробці кольорових металів" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 01 червня 2010р. у справі №2а-6509/10/0570 - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 01 червня 2010р. у справі №2а-6509/10/0570 - залишити без змін.

Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 15 жовтня 2010 року. Ухвала у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 18 жовтня 2010 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: Т.Г. Гаврищук

Судді: С.В. Білак

ОСОБА_2