Ухвала від 25.10.2010 по справі 2а-1878/10/0516

Головуючий у 1 інстанції - Лебеженко В.О.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2010 року справа №2а-1878/10/0516 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Гаврищук Т.Г.

суддів: Білак С.В., Сухарька М.Г.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Дружківського міського суду Донецької області від 18 жовтня 2010р. у справі № 2а-1878/10/0516 (головуючий суддя І інстанції Лебеженко В.О.) за позовом ОСОБА_2 до Олексієво-Дружківської селищної виборчої комісії міста Дружківки Донецької області про визнання дій незаконними та скасування рішення №4 від 9 жовтня 2010 року,-

ВСТАНОВИВ

Постановою Дружківського міського суду Донецької області від 18 жовтня 2010р. у справі № 2а-1878/10/0516 відмовлено в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Олексієво-Дружківської селищної виборчої комісії міста Дружківки Донецької області про визнання дій незаконними та скасування рішення № 4 від 09.10.10р.

Апеляційна скарга була подана позивачем - ОСОБА_2 в строк, передбачений ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України, 19.10.10р., до Донецького апеляційного адміністративного суду справа надійшла 25.10.10р.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Особи, які беруть участь у справі у судове засідання не з'явились, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомленні належним чином, а тому згідно до вимог п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 197 КАС України справу було розглянуто в порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

Судом першої інстанції та під час апеляційного розгляду справи встановлено, що позивач є кандидатом на посаду селищного голови смт. Олексієво-Дружківка м. Дружківка Донецької області, що підтверджується відповідним посвідченням № 1 від 02.10.10р.

Рішенням Олексієво-Дружківської селищної виборчої комісії міста Дружківки Донецької області № 4 від 09.10.10р. кандидату на посаду селищного голови смт.Олексієво-Дружківка м.Дружківка Донецької області ОСОБА_2 було винесено попередження за порушення ч.8 ст.49 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», а саме розповсюдження друкованого агітаційного матеріалу без зазначення його тиражу та осіб, відповідальних за випуск цього агітаційного матеріалу, а також за порушення встановленого ч.1, ч. 4 ст.62 порядку фінансування виборів, а саме: оплату друкування інформаційного матеріалу без відкриття рахунку у банківській установі.

Відповідно до ч.1 ст.47 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. Право вести передвиборну агітацію мають місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидати у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, зареєстровані відповідною територіальною виборчою комісією для участі у місцевих виборах.

За приписами п.2 ч.5ст.47 цього Закону передвиборна агітація може здійснюватися у тому числі шляхом розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів.

Порядок виготовлення і розміщення друкованих інформаційних та агітаційних матеріалів врегульовано ст.49 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», згідно до ч.7 якої місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатних виборчих округах, кандидати у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів можуть виготовляти плакати, листівки, буклети, інші друковані агітаційні матеріали.

За приписами частини 8 наведеної статті друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

Порядок фінансування місцевих виборів визначено у ст.60 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», згідно до ч.2 якої місцева організація партії, кандидати в депутати від якої зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатних, одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови для фінансування своєї передвиборної агітації можуть утворити власний виборчий фонд, що формується в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст.62 наведеного Закону місцева організація партії, кандидати в депутати від якої зареєстровані в багатомандатних виборчих округах, кандидат у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови можуть відкрити рахунок власного виборчого фонду не пізніш як за 18 днів до дня місцевих виборів. Підставою для відкриття рахунку виборчого фонду є копія рішення територіальної виборчої комісії про реєстрацію кандидатів у депутати, включених до виборчого списку від місцевої організації партії, кандидата в депутати відповідно в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови.

За приписами ч.4 цієї статті використання коштів з рахунку виборчого фонду здійснюється у безготівковій формі.

З матеріалів справи вбачається, що агітаційний матеріал, а саме: листівки формату А 4 у кількості 150 примірників та листівки формату А 5 у кількості 150 примірників були виготовлені СПД «ОСОБА_3Г.» за власний рахунок позивача, що підтверджується відповідним чеком 002735 від 04.10.10р. та не заперечується позивачем. Крім того, наведений агітаційний матеріал не містить в собі відомостей про його тираж та інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

За таких обставин, колегія суддів вважає правомірним висновок суду першої інстанції про те, що є оплата друкування інформаційного матеріалу без відкриття рахунку у банківській установі та відсутність у агітаційному матеріалі відомостей про його тираж та інформацію про осіб, відповідальних за випуск, є порушення позивачем вимог ч.1, ч.4 ст.62, ч.8 ст.49 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Частиною 6 статті 45 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» встановлено, що у разі порушення місцевою організацією партії - суб'єктом виборчого процесу, кандидатом вимог цього Закону, крім порушень, зазначених у пункті 5 частини першої та пункті 5 частини другої цієї статті, територіальна виборча комісія може оголосити відповідній місцевій організації партії - суб'єкту виборчого процесу або кандидату в депутати, кандидату на посаду сільського, селищного, міського голови попередження.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів вважає, що матеріалами справи доводиться порушення позивачем вимог ч.1, ч.4 ст.62, ч.8 ст.49 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Рішення № 4 від 09.10.10р. про оголошення позивачу попередження прийнято відповідачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, встановлених законом, а тому судом першої інстанції правомірно було відмовлено у задоволенні позову.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

Судова колегія дійшла висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.

Керуючись статтями 24, 172,175,177,179,184, 195, 196, 197, 199, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Дружківського міського суду Донецької області від 18 жовтня 2010р. у справі № 2а-1878/10/0516 - залишити без задоволення.

Постанову Дружківського міського суду Донецької області від 18 жовтня 2010р. у справі № 2а-1878/10/0516 - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий: Т.Г. Гаврищук

Судді: С.В. Білак

ОСОБА_4