ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про відмову щодо вжиття заходів забезпечення позову
26 серпня 2015 року м. Київ № 826/17187/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Федорчука А.Б., розглянувши позовну заяву та клопотання про забезпечення позову
за позовом Публічного акціонерного товариства "БРОКБІЗНЕСБАНК" в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "БРОКБІЗНЕСБАНК" Куреного О.В.
до третя особаГоловного територіального управління юстиції у м. Києві ПАТ "ЧИНБАР"
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії ,
Публічне акціонерне товариство "БРОКБІЗНЕСБАНК" в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "БРОКБІЗНЕСБАНК" Куреного О.В. звернулося з позовом до Головного територіального управління юстиції у м. Києві третя особа ПАТ "ЧИНБАР" про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
Позивачем разом з позовною заявою подано клопотання про вжиття забезпечення позову шляхом заборони Управлінню державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві, а також всім державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно і нотаріусам України, вчиняти будь-які дії, пов'язані з державною реєстрацією права власності та інших речових прав стосовно нежилих приміщень та нежилих будівель, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Куренівська, 21, загальною площею 31680,3 кв.м. до розгляду цієї справи по суті .
Вивчивши клопотання про забезпечення адміністративного позову та подані матеріали, суд вважає, що заявлене клопотання не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також, якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно ч.1 ст.118 Кодексу адміністративного судочинства України, клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Однак, позивачами не доведені та документально не підтверджені обставини, які б вказували на очевидну небезпеку заподіянню шкоди правам, свободам та інтересам позивача, які б унеможливили захист його прав, свобод та інтересів без вжиття відповідних заходів.
Окрім того, в матеріалах справи відсутні докази та підтвердження того, що невжиття заходів до забезпечення позову якимось чином може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивачем не доведено існування обставин, вказаних у частині 1 статті 117 КАС України.
Суд вбачає, що заборона Управлінню державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві, а також всім державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно і нотаріусам України, вчиняти будь-які дії, пов'язані з державною реєстрацією права власності та інших речових прав стосовно нежилих приміщень та нежилих будівель, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Куренівська, 21, загальною площею 31680,3 кв.м., що є предметом позову, буде фактично вирішенням справи по суті до постановлення рішення в даній справі.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 117, 118 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
Відмовити у задоволенні клопотання про забезпечення позову.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання скарги про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.Б. Федорчук