Справа № 576/1408/14-п
Провадження № 3/576/513/14
08.07.14 року суддя Глухівського міськрайонного суду Сумської області Тимощенко І.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення № 576/1408/14-п, 3/576/513/14, які надійшла від Територіальної державної інспекції з питань праці у Сумській області у відношенні
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця і мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, Шалигінський селищний голова,
- за ст. 188-1 ч.2 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» (далі КУпАП),-
11 червня 2014 року головним державним інспектором Територіальної державної інспекції з питань праці у Сумській області при плановій перевірці Шалигінської селищної ради, розташованої по вул. 40 років Перемоги, буд. 11, в с. Шалигіне Глухівського району Сумської області, було виявлено правопорушення, а саме: невиконання посадовою особою, яка має право приймати на роботу і звільняти з роботи, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, що підтверджується актом перевірки від 11.06.2014 № 18-25-061/0552. Так, середньооблікова чисельність штатних працівників Шалигінської селищної ради у 2013 році складала 38 осіб; кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях в Шалигінській селищній раді, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - 2 особи; середньооблікова чисельність штатних працівників Шалигинської селищної ради яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, - 0 осіб. Невиконання нормативу по працевлаштуванню інвалідів у 2013 році є бездіяльністю Шалигінського селищного голови ОСОБА_1, який користується правом приймати на роботу та звільняти з роботи, в частині не виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у відповідності до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Так, в 2013 році - 12 осіб. Окрім цього, Шалигінський селищний голова ОСОБА_1 не звертався у 2013 році до державної служби зайнятості про необхідність працевлаштування інвалідів на певні посади.
В судовому засіданні громадянин ОСОБА_1 свою вину в скоєнні правопорушення визнав повністю.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч. 2 КУпАП, тобто невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
З урахуванням обставин справи та особи порушника, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Також, згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» необхідно стягнути з ОСОБА_1 36,54 грн. судового збору.
На підставі ст. 188-1 ч.2 КУпАП, та керуючись ст. ст. 221, 283, 284, 294 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 188-1 ч.2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 36,54 грн. судового збору.
На постанову суду може бути подано апеляцію в Апеляційний суд Сумської області через Глухівський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Глухівського міськрайонного суду І.О.Тимощенко