вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
20.08.09
Справа №2а-5765/09/8/0170
(14:00)
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі суддіКушнової А.О. , при секретарі Маляр К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим
до ОСОБА_1
про стягнення
за участю представників:
від позивача : не з'явився
від відповідача: не з'явився.
Обставини справи: Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення з відповідача заборгованості по орендній платі за землю в сумі 476,78 грн.
Позивач у судове засідання 20.08.09 р. не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно, надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення. Крім того, відповідач на виконання ст. 39 КАС України, сповіщений про судове засідання яке відбудеться 20.08.09р. через засоби масової інформації, що підтверджується оголошенням про виклик у газеті.
Відповідач заперечень проти позову не представив, про причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд
На підставі рішення 9 сесії Піщанівської сільської ради 5 скликання від 15.12.2006р. (а.с.10), між ОСОБА_1 та Піщанівською сільською радою 18.12.2006р. було укладено договір оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення - землі рекреаційного призначення, загальною площею 0,0424 га, яка розташована в АДРЕСА_1, на території Піщанівської сільської ради, Бахчисарайського району, АРК, кадастровий номер: 012048440001:001:0291 (а.с.6-9).
Вищенаведений договір зареєстрований в Бахчисарайському відділі Кримської Регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру» при Держкомземі України, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 27.02.07р. за №040700400015 (а.с.9).
Відповідно до п.3.1 наведеного договору, договір укладений терміном на 49 років (а.с7).
Грошова оцінка землі на день складання договору склала 13186,47грн., орендна плата встановлена в розмірі 659,32грн. на один рік (п.4.1 договору а.с. 7).
Судом встановлено, що орендна плата за використання земельної ділянки за вищенаведеним договором не сплачувалася у повному обсязі, тому станом на 26.01.09р., згідно довідки про розрахунки з бюджетом №33 заборгованість зі сплати орендної плати за землю склала 476,78 грн. (а.с.5).
Суд дослідивши всі матеріали та докази у справі стосовно позовних вимог позивача зазначає наступне.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Закон України “Про плату за землю”від 3 липня 1992 року № 2535-XII (із змінами та доповненнями) визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про плату за землю” №2535-ХІІ від 03.07.1992 року, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Частиною першою статті 4 Закону України “Про плату за землю” встановлено, що розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.
Статтею 5 Закону України “Про плату за землю” встановлено, що об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.
Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Статтею 15 Закону України “Про плату за землю” №2535-ХІІ від 03.07.1992 року встановлено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (стаття 14 Закону України “Про плату за землю”№2535-ХІІ від 03.07.1992 року).
Стаття 17 Закону України “Про плату за землю” передбачає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно статті 27 Закону України “Про плату за землю” №2535-ХІІ від 03.07.1992 року, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Ненарахування та несплата податків з коштів (доходів), отриманих від здійснення господарської діяльності, є порушенням інтересів держави та суспільства.
Згідно ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III (із змінами та доповненнями) є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення. Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що ДПІ у Бахчисарайському відповідно до п.п.4.2.2 п. 4.2 ст. 4, і п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу були спрямовані податкові вимоги №1/227 від 19.11.2007р. та № 2/194 від 28.08.2008р. з визначеною платникові податків сумою податкового зобов'язання з орендної плати за земельну ділянку (а.с.16-17).
Судом встановлено, що вищенаведені податкові вимоги отримані відповідачем відповідно 08.12.08р. та 02.09.09р., що підтверджується поштовими повідомленнями про отримання (а.с.16-17).
У порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» відповідач визначену йому суму податкового зобов'язання з орендної плати за землю у встановлені статтею 17 Закону України «Про плату за землю» у повному обсязі не сплатив.
Як вбачається з матеріалів справи доказів оскарження в апеляційному чи судовому порядку вищезазначених податкових вимог суду не надано. Отже, сума податкових зобов'язань вважається узгодженою. Протягом встановленого Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами” строку сума податкового зобов'язання відповідачем не погашена. В зв'язку з цим, в силу норм Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами” зазначене податкове зобов'язання набуло статусу податкового боргу.
Згідно даних особових рахунків, що ведуться відповідно до Наказу ДПА України від 26.05.1999р. № 277 «Про затвердження форм обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів і порядку ведення даних форм» податковий борг відповідача з орендної плати за землю станом на 26.01.2009 рік складає 476,78грн.
Відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог та жодних доказів про сплату узгодженого податкового зобов'язання суду не надав. Таким чином, позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсягу.
Постанова складена 20.08.09р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1, рахунки не відомі) у дохід місцевого бюджету м. Бахчисарая на р/р 33215815700049 ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34741000) заборгованість з орендної плати за землю у сумі 476,78 грн.
3. Після набрання постановою законної сили за заявою позивача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Кушнова А.О.